Dnes je čtvrtek 18. dubna 2024
a svátek slaví Valérie, zítra slaví svátek Rostislav.

Evropské zlato pro ANGELES

V dalekém Bělehradě se 1.zářijový víkend uskutečnilo letošní Mistrovství Evropy v tanečních show. Celá soutěž probíhala v nádherném kongresovém komplexu Sava Centar, jež patří v hlavním městě Srbska a Černé Hory mezi ty nejluxusnější.

Vlastnímu tanečnímu šampionátu předcházela zahajovací „Openning Ceremony“ pro volejbalové Euro 2005, kterou pod vedením předních evropských choreografů připravily nejlepší taneční skupiny z celé Evropy, mezi něž patřila také trutnovsko-dvorská taneční skupina ANGELES DANCE, která sdružuje tanečnice a tanečníky z královédvorského Sokola a ZUŠ a trutnovské Lokomotivy a DDM. Zahajovací show proběhla v největším sportovním komplexu Belgrade Arena, který pojme více než 20tis.návštěvníků a byla přenášena nejsledovanější místní stanicí TV Pink a satelitní stanicí TV Pink Sat. Tanečníci předvedli v půlhodinové taneční show nejlepší části svých choreografií a na závěr společnou část, kdy se na parketě objevilo neuvěřitelných 400 tanečníků. Bonbónkem navíc bylo taneční představení ANGELES ve druhé přestávce zápasu mezi ČR a Francií.

Taneční Euro 2005 rozložené do dvou dnů přivítalo širokou evropskou taneční špičku a představilo poprvé novou taneční kategorii „Show Produkce“, která dle pravidel mezinárodní taneční organizace musí obsahovat více než 25 tanečníků a její délka může dosáhnout až 12 minut. Především díky skvělým výsledkům na mezinárodním poli (3.místo v show formacích na Euru 2004) se mohli tanečníci z ANGELES jako první a jediní z celé ČR této nové soutěžní kategorie zúčastnit. Celkem 36 tanečníků a tanečnic předvedlo nádhernou show produkci obsahující oku lahodící kaskádovité postupky v rozmanitých tvarech a především vyhazované akrobatické figury, kdy se tanečnice dostane do výšky 4 metrů nad parketem. Chytlavá show zvedala publikum ze sedadel a vyzývala neustále k bouřlivému potlesku. Nádhernou atmosféru provázející celý finálový večer podtrhl verdikt odborné poroty – 1. místo a zlaté medaile pro ANGELES Dance Group. Na závěr po předání poháru a zlatých medailí zazněla na počest mistrů Evropy nejkrásnější píseň, kterou může sportovec slyšet - česká hymna.

Taneční skupina ANGELES rozšiřuje své řady a proto pokud se chcete naučit tancovat či už umíte, přijďte k nám a tancujte s námi. Informace naleznete na internetových stránkách www.fotolukas.com/angeles, www.lokotrutnov.cz.