Dnes je úterý 16. dubna 2024
a svátek slaví Irena, zítra slaví svátek Rudolf.

Foto - ./pict/2006/11/

Angeles dance group
přivezla z MS dvě bronzové medaile

A je to zase tady. Po náročních trenincích se vydaváme 24. 11. 2006 na mistrovství světa do německé Riesy s formací Gorgony a produkcí Lord of the Rings.Již jsme tedy dojeli na místo, kde se vše mělo odehrát (některým z nás už však není cizí). Náš tým si vybral místečko tak, abychom byli pohromadě, uložili si věci a přípravy pokračovaly.

Teď už však ale v jiném slova smyslu - šup do kostýmů, namalovat, rozcvičit a jde se na to. Naše cesta na parket není dlouhá, ale nesmíme opomenout náš pokřik v němž si vždy dodáme kuráž a ještě větší chuť do tance.

Odtančili jsme a porota musela vybrat 12 týmu potupujících do semifinále.Když vyhlásili i náš taneční soubor v těchto dvanácti šťastných měli jsme moc velkou radost. Všichni se těšíme na večerní produkci,složenou z 48 tanečníků.

Den utekl jako voda a už jsme stáli téměř v pozoru v kostýmech řadu na kosmetické úpravy. Opět pokřik a jde se na to. Jen co jsme dotančili, shlédli jsme naše soupeře a utíkali si na parket pro ohodnocení od poroty. Juhuuu, obsadili jsme třetí příčku. Byli jsme moc šťastní, ale také utahaní.

Odjíždíme do Drážďan, kde jsme přečkali noc po níž následovalo, tak moc vytěšené semifinále. Probíhá to úplně stejně. Náš pokřik se rozeznívá halou a zase na parket přicházejí očekávané Gorgony. Semifinále se nám moc povedlo a tak jsme si zajistili postup i do finále spolu s dalšími pěti nejlepšími. Finále nás čekalo zase až večer.

Ovšem den neubíhal o nic pomaleji než den minulý a vše zase na novo. Na toto kolo jsme se neuvěřitelně těšili. Povedlo se nám snad ještě více. Udělali jsme obrovskou radost jak sami sobě, tak našim trenérům a to bylo hlavní. Následovaly známky-tedy ohodnocení poroty. Bylo to napínavé, snad jsme ani nedýchali, ale přece jen jsme se probojovali na stupně vítězů. Slzy štěstí se z našich očí vyvalily, když jsme se dozvěděli, že právě nám patří titul (tedy již dvojnásobný) druhého vícemistra světa. Obdrželi jsme krásné, velké medaile spolu s diplomy a pohárem.

Naše radost neměla konce.Bylo něco po půlnoci ,když jsme se vydali zpět na cestu domů za šťastnými přáteli a rodinou. Také nás neuvěřitelně potěšilo,kolik gratulací se záhy objevilo na naší internetové adrese.

Budeme dělat vše proto,abychom se mohli příští sezónu pokusit na této světové soutěži o další krásné umístění.

ANGELES BODUJÍ

Je pátek, 7 hodin ráno dne 24. listopadu a my, tanečníci Angeles dance group, vyrážíme na cestu do německé Riessi, abychom změřily své síly s ostatními tanečníky z celého světa.

Ještě toho dne jsme dvakrát vystoupili před porotou, která nás poslala se show Gorgony do semifinále. A nejen to! S produkcí Pán prstenů, v které vystupovalo 48 našich tanečníků, jsme získali třetí místo.

Druhý den po odtančení semifinále se dozvídáme, že stále míříme kupředu. Byli jsme vybráni do finálové sedmičky, která bude bojovat o tři nejlepší umístění. Atmosféra houstla!

Do našeho posledního vystoupení jsme vložili opravdu všechny síly. Všichni plni očekávání jsme sledovali hodnocení poroty. Nakonec jsme získali bronzové medaile. Z Mistrovní světa jsme si odvezli dvě třetí místa.

Za to vděčíme především našim trenérům Táně Kačkošové a Michalovi Lukášovi.

Autorky tohoto článku jsou dvě tanečnice, které to všechno prožily na vlastní kůži

Fotografie jsou od M. Lukáše a E. Karešové