Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Mistrovství ČR žactva 29.11. 2014 Litoměřice

Do Litoměřic odjela pouze tři naše děvčata za doprovodu L. Drtinové a J. Bek jako rozhodčí. Náš současně nejlepší závodník J. Drtina musel pro zranění zůstat doma. To bylo znát v soutěži družstev, kde se projevilo každé zaváhání v sestavách a obsadili jsme 9. místo. V kategorii žákyň do 12 let obsadila naše děvčata tato místa: B. Vosáhlová 16. místo, A. Trníková 19. a A. Vodehnalová, které se nevydařila povinná sestava, 24. místo. V synchronních dvojicích obsadila A. Trníková - B. Vosáhlová 10. místo.

5. závod Českého a Žákovského poháru 6. 12. Dvůr Králové n. L.

Závod se konal ve sportovní hale ZŠ Strž. Zúčastnilo se 71 závodníků v kategoriích jednotlivců a 24 synchronních dvojic z osmi oddílů. Zde naši závodníci v soutěži jednotlivců zaskákali svoje sestavy bez větších chyb. V synchronních dvojicích se nám již tak dobře nevedlo. V žákovských dvojicích naše dvojice nedokončila povinnou sestavu a i přes zlepšení ve volné sestavě obsadila 14. místo. Dvojice žen do závodu ani nenastoupila pro zranění P. Rychterové, která se šetřila na finále žen kam postoupila jako třetí. Velkým překvapením byl postup do finále žáků našeho nejmladšího závodníka Erika Motala na 6. místě. Druhý náš závodník J. Drtina postupoval ze třetího místa.

Konečné pořadí našich závodníků:
Ženy: 6. P. Rychterová
Žákyně: 16. A. Vodehnalová, 19. A. Trníková, 20. B. Vosáhlová
Žáci: 5. J. Drtina, 8. Erik Motal na svém prvním pohárovém závodě

Závod se konal za finanční podpory města Dvora Králové které také věnovalo věcné ceny pro závodníky. Další ceny věnovali PFEIFER ART GLAS výroba vánočních ozdob, PRO FOTO, Tambor, stavbu podia pro rozhodčí zajistila firma SOUND SERVICE a dopravu firma RODOS V + J Teodoridis. Propagaci zajistilo Copy Centrum a Královedvorsko. Děkuji také všem cvičitelům, trenérům a rodičům, kteří se podíleli na přípravě tělocvičny a pomoc v průběhu závodu. Děkuji také ZŠ STRŽ a panu školníkovi.

Celkové výsledky Českého a Žákovského poháru za rok 2014

Český pohár
ženy: 8. P. Rychterová (z 30)
synchron ženy: 8. P. Rychterová - M. Otavová, Sokol Žižkov (z 19)