Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

Prázdninové soustředění oddílu trampolín

Během soustředění účastníci absolvovali test zdatnosti i nácviky sestav. Některé nové prvky jsme nacvičovali pomocí lanče. Dále jsme cvičili na nářadí a vydali se na jeden celodenní pěší výlet Riegrovou stezkou. Odpolední výlet na kolech přes Komárov, Kocbeř a Ferdinandov do Kuksu kde jsme si prohlédli muzeum veteránů a bilinkovou zahradu. Poslední den odpoledne, po úklidu trampolín, jsme se vydali za loděnici kde nám rodiče Anety Vaňurové připravili občerstvení a všichni se svezli s paní Rychterovou na loďce.

Soustředění se zúčastnili: Anna Svobodová, Anna Puhlovská, Aneta Vaňurová, Natálie Jiranová, Erik Motal, Jakub Kňákal, Tobiáš Kulveit a Šimon Kulveit.

Cvičitelé a trenéři: Eva Bartošková, Lenka Drtrinová a Jaromír Bek.

Průběh soustředění nám popsala Anička Svobodová

Prázdninové soustředění oddílu trampolín, které se uskutečnilo ve dnech 2. - 8. července 2016

Sobota – den první
Protože jsme v sobotu ráno zjistili, že máme na autě závadu, která se musela ihned řešit, přijela jsem na první den soustředění s malým zpožděním. Trampolíny už byly postavené a dávaly se k nim už jenom žíněnky. Zaparkovala jsem svoje kolo do klece u sokolovny a šla jsem ostatním pomoct. Celé dopoledne jsme skákali a v půl dvanácté jsme vsedli na kola a jeli do nemocniční jídelny na oběd. Vrátili jsme se do sokolovny a do dvou hodin odpočívali. Další čtyři hodiny jsme skákali a pak jsme se vydali k domovům. Já jsem jela ke kamarádce Aničce z Mostku, která byla také na soustředění.

Neděle - den druhý
Dopoledne jsme skákali a někteří zkoušeli nové skoky na lanči. Já a Aneta jsme se odvážily na salto vzad a Erik skákal riziko, což je ( 1 3/4 salta vpřed do lehu na zádech). S obědem a odpoledním skákáním to bylo stejné jako včera. Měla jsem velkou radost, že dělám pokroky, intenzivní trénink je super. Večer mě opět Anička vzala k nim domů.

Pondělí – den třetí
Tentokrát jsme se nesešli ráno v sokolovně, ale až před desátou hodinou na nádraží. Tento den byl od skákání oddych, v plánu byl celodenní výlet. V deset hodin jsme vyrazili vlakem do Semil a odtamtud jsme šli pěšky na Riegrovu stezku, která vede podél Jizery do Spálova. V restauraci pod Spálovem si někteří koupili oběd a ostatní si snědli svačinky, které jim připravily maminky. Já a Anička jsme si koupily limonádu a já jsem zakončila jídlo sladkou tečkou v podobě nanuka. Po jídle jsme pokračovali dál pěšky až do Semil. Za půl hodiny nám jel vlak. Do Dvora jsme dorazili v osmnáct hodin a tam si nás vyzvedli rodiče.

Úterý – den čtvrtý
Dopoledne bylo jako každé jiné na tomto soustřední. Po obědě jsme chvilku odpočívali, a pak jsme šli s Evičkou na koupaliště. Voda byla docela studená, ale i tak jsme si to tam moc užili. Tentokrát jsem si odvezla já Aničku k nám domů.

Středa – den pátý
Dopoledne jsme skákali a po obědě jsme jeli na kolech na Kuks. Cestou jsme sice trochu zmokli, ale na náladě nám to neubralo. Nejsem zdatná cyklistka a neustále jsem uzavírala naši malou skupinu, ale tragicky jsem to nebrala. Na Kuksu jsme navštívili muzeum motorek a podívali se do bylinkové zahrady. Tam to mám moc ráda. Líbí se mi, že na Kuksu začali pěstovat bylinky.

Čtvrtek – den šestý
Dopoledne bylo stejné jako ostatní skákací dny. Cestou z oběda si Tobiáš prodřel duši u kola, takže musel jít pěšky. Erik šel kolegiálně s ním a my ostatní jsme dál pokračovali na kolech k sokolovně. Tam jsme si krátili čas čekání na kluky hrou na pomalého cyklistu. Jde v ní o to, kdo projede vytyčenou trať nejpomaleji. Odpoledne se při skákání Anička odvážila na lanč, do té doby se totiž bála.

Pátek – den sedmý, poslední
Dopoledne jsme normálně skákali a já zkoušela salto vzad bez lanče, ale bála jsem se a moc mi to nešlo. Po obědě jsme do čtyř hodin ještě skákali, a pak jsme uklízeli. Potom jsme se vydali na kolech do loděnice k Anetině babičce. Tam jsme se svezli na kánoi a opékali jsme buřtíky. V šest hodin jsme někteří odjeli domů a někteří u táboráku ještě zůstali.

Soustředění jsme si, doufám, všichni užili a těšíme se na příští. Já jsem si ho teda užila moc a taky se mi líbilo, jak se nám dospělí snažili udělat program pestrý. Jsem ráda, že jsem začala na trampolínu chodit. Navíc jsem si tu našla novou kamarádku, se kterou si moc rozumím.