Dnes je sobota 20. dubna 2024
a svátek slaví Marcela, zítra slaví svátek Alexandra.

Jste 15842082. návštěvník našich stránek.

Liberecký skokan 5. 3. 2017

V neděli 5. 3. se v Liberci konal první letošní závod ve skocích na trampolíně. Závodu se zúčastnilo na 160 závodníků ze 7 oddílů z Čech. Závod se skáče v povinných a volných sestavách. Povinné sestavy jsou rozděleny do 9 kategorií a každý závodník si vybere sestavu podle svých schopností. Z našeho oddílu se tohoto závodu zúčastnilo 8 závodníků, kteří se ještě nezúčastňují závodů Českého a Žákovského poháru, a vedli si výborně. Závod byl dost náročný jak pro závodníky tak pro rozhodčí, bylo zaskákáno na 320 sestav.

Výsledky

V kategorii dívek r. 2007 a starších s povinnou sestavou L1 nastoupila ke svému prvnímu závodu Kateřina Zárubová a obsadila 5. místo. Dívky r. 2008 a mladší se sestavou L2 nastoupila také na svůj první závod Bára Schejbalová a po výborné první sestavě, kde byla na třetím místě, zaváhala ve volné sestavě a obsadila 9. místo. I přes toto zaváhání naše mladá závodnice nezklamala a všem se líbila. Nutno ještě dodat že Bára na tréninky dojíždí z Lánova. Ve stejné kategorii chlapců obsadil náš nejmladší závodník Šimon Kulveit výborné 2. místo. Dívky r. 2007-2006 sestava L3 - výborně zaskákala Kateřina Ježková a obsadila 2. místo. Chlapci L3 r. 2007 a starší - opět výborné umístění Jakub Kňákal 1. místo. Dívky L3 r. 2005 a starší - 1. místo Anna Puhlovská nejlepší provedení v obou sestavách, 6. místo Vendula Jarolímková (také její první závod), 8. místo Anna Svobodová.

Další podobný závod se bude konat 1. 4. v Odolene Vodě a potom již budou následovat závody dalšího ročníku Českého poháru.