Dnes je úterý 16. dubna 2024
a svátek slaví Irena, zítra slaví svátek Rudolf.

31. 12. 2022 - Kdo stál u zrodu ženského tělocviku ve Dvoře Králové?
Přemýšleli jste někdy, kdo byl u toho, když vznikl první ženský sportovní spolek v našem městě? Nebyl to nikdo jiný než náčelník jednoty Ladislav Měšťan, kdo podpořil ženy v jejich snažení o emancipaci, kdo stál u vzniku ženského odboru Sokola. Do historie ženského tělocviku ve Dvoře Králové se zapsaly sestry Gabriela a Valerie Bierovy. Přečtěte si, jak to tehdy bylo.

31. 12. 2022 - Jaroslav Bilina očima syna
Syn J. Biliny Miroslav sepsal před lety vzpomínky na svého otce. Po léta ležely vzpomínky v archivu muzea, než je objevila P. Špatenková při hledání materiálů pro svou knihu Nebylo jim souzeno žít. Vzpomínky určitě stojí za přečtení.

31. 12. 2022 - Vzpomínka na Jaroslava Bilinu
Letos uplynulo již 80 let od krvavé heydrichiády. Jednou z jejích obětí byl také starosta města Dvůr Králové Jaroslav Bilina. J. Bilina byl členem Sokola, proto mu naše jednota před třemi lety odhalila Kámen zmizelého. Přečtěte si vzpomínku na tuto výjimečnou osobnost.

31. 12. 2022 - Rozhovor o našem Sokole
Poslechněte si rozhovor s naší vzdělavatelkou Pavlínou Špatenkovou o tom co bylo i bude.

30. 12. 2022 - Vánoční vystoupení gymnastek a gymnastů
Podívejte se na záznam z Vánočního vystoupení gymnastek a gymnastů.

19. 12. 2022 - Vánoční karneval 2022
Nemocnost se projevila i na našem Vánočním karnevalu. Od rána nám chodily omluvenky společně s přáním krásných Vánoc. Mrzí nás, že se mnoho dětí nemohlo dnes zúčastnit, ale nebojte se, na šibřinkách si to vynahradíte! Dnešního karnevalu se zúčastnila necelá padesátka dětí, které si užily disciplíny motivované zimními radovánkami, které vymyslela a připravila Evička (moooc se jí to povedlo). Na organizaci se podílelo patnáct starších sokolíků a desítka dospělých. Všem moc děkujeme! Bez Vás by to prostě nešlo!

12. 12. 2022 - Vánoční karneval
V pondělí pořádáme pro naše sokolíky Vánoční karneval. Podívejte se, jak si užili sokolíci karneval před třemi lety v roce 2019, těsně před covidem...Letí to...

12. 12. 2022 - Pět medailí z Vánočního závodu v gymnastice
Naši chlapci se v sobotu zúčastnili Vánočního závodu v gymnastice, který se konal v Trutnově. Ve dvojboji na kruzích a akrobacii vybojovali celkem pět cenných kovů. Zlatou si odvezl M. Lukáš, A. David a D. Báča, stříbro přidali M. Holan a J. Dušek. Všichni kluci podali soustředěný výkon. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci jednoty!

2. 12. 2022 - Adventní kalendář z historie sokolského odboje
Stránka Nebylo jim souzeno žít připravila adventní kalendář jako vzpomínky z historie i současnosti. Pojďte na to pěkně popořadě!

2. 12. 2022 - Atletický adventní kalendář
Také atleti mají svůj adventní kalendář, tak pěkně popořadě!

2. 12. 2022 - Adventní kalendář gymnastů
V tomhle kalendáři najdete to nejlepší z gymnastického oddílu kluků!

2. 12. 2022 - Sokolský adventní kalendář!
Kalendář plný cviků připravila Evička pojďte si zasportovat!

2. 12. 2022 - Sokolská historie na dlani
Máte rádi historii? V tom případě račte vstoupit do sokolské historie!

2. 12. 2022 - Adventní kalendář všestrannosti
Každý den najdete v kalendáři jednu milou vzpomínku na chvíle prožité v Sokole. Račte vstoupit!

9. 11. 2022 - Skokané na trampolíně Sokola Dvůr Králové n.L. úspěšně zakončili sezonu 2022 dvěma závody v Liberci
Vítězkou Českého poháru za letošní rok v kategorii ženy B je naše závodnice Anna Svobodová.

3. 11. 2022 - Testování atletů a gymnastů
Již po třetí proběhlo s odstupem dvou měsíců testování atletů a gymnastů. Video představuje dvě z pěti disciplín, které absolvovali. Dalšími disciplínami byl Jacíkův test, hod drátěnkou a člunková běh na 20 m.

3. 11. 2022 - Sestra Jajka Pivcová devadesátnicí
V pátek 4. listopadu oslaví životní jubileum osobnost našeho města spojená se cvičením a sportem. Devadesátin se dožívá cvičitelka a činovnice Sokola Jarmila Pivcová.

16. 10. 2022 - Podzvičinský skokánek
V sobotu 15. 10. se konal další závod ve skocích na trampolíně.

9. 10. 2022 - Fotografie z župního závodu v přespolním běhu
V sobotu 8. října, na Památný den sokolstva, uspořádal Sokol Nový Hrádek tradiční župní přebor v přespolním běhu. Závody přilákaly 129 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Závodníky provázelo nejen krásné slunečné počasí, ale také správná sportovní a přátelská atmosféra. Královédvorská sokolská jednota postavila na start 33 závodnic a závodníků, kteří předvedli mnoho krásných výkonů a vybojovali čtyři zlaté medaile s titulem přeborníka župy (Dorota Hulíková, Jakub Janků, Karolína Lukášová, Tomáš Erban), pět stříbrných (Tereza Špačková, Ema Erbanová, Anežka Holanová, František Šturm a Tomáš Picha) a tři bronzové medaile (Andrea Svobodová, Dan Báča, Adéla Rozinková). Poděkování za přístup a reprezentaci patří všem zúčastněným.

9. 10. 2022 - Župní přebor v přespolním běhu
V sobotu 8. října, na Památný den sokolstva, uspořádal Sokol Nový Hrádek tradiční župní přebor v přespolním běhu. Podívejte se na video.