Dnes je sobota 30. května 2015
a svátek slaví Ferdinand, zítra slaví svátek Kamila.
30. 5. 2015 - Začíná přebor ČOS v sokolské všestrannosti mladšího žactva

PRO-FOTO.cz

20. 2. 2015 - Vzpomínka na Cirkusovou hodinu v Sokole
V roce 2009 zažili cvičenci z oddílu Předškolního žactva krásnou cirkusovou hodinu, kterou připravili Jana a Pepa Kučerovi. Jak si to tenkrát děti užily a kdo všechno se tehdy zúčastnil uvidíte zde.

20. 2. 2015 - 2. část filmu Slet ve Dvoře Králové n. L. 2012
Nyní je k dispozici i 2. část filmu z Královédvorského sletu 2012.

20. 2. 2015 - Video ze sletového vystoupení ve Dvoře Králové n. L.
Ani se nechce věřit, že již uplynou tři roky od XIV. Všesokolského sletu! Zde se podívejte na 1. část filmu, který vznikl při sletovém vystoupení ve Dvoře Králové n. L. Nutno dodat, že to bylo nejpočetnější vystoupení v našem regionu.

20. 2. 2015 - Šibřinky pro děti 1995
Jak probíhaly dětské šibřinky před 20 lety? Kdo vystupoval? A kdo byl u disciplín? Jaké byly masky? A kdo se zúčastnil? Ny všechny tyto otázky najdete odpověď v tomto videu.

19. 2. 2015 - Přípravy před šibřinkami 1995
Pamatujete se, jak vypadala před 20 lety sokolovna? A kdo tam tehdy cvičil? Jak probíhaly přípravy dětských šibřinek?

18. 2. 2015 - Sokolské šibřinky pro dospělé v roce 1995
S nápadem obnovit tradici sokolských šibřinek pro dospělé přišel před dvaceti lety bratr Zdeněk Doležal. Byl zvolen šéfem zábavního odboru Sokola a pustil se do organizace zábavních aktivit, jako byly zabíjačka nebo šibřinky. Jednou z prvních akcí byly šibřinky pro dospělé 11. února 1995. Akce se vydařila a proto ji Sokol v dalších letech dvakrát zopakoval. potom bohužel přišly povodně a zdevastovaly podlahu v sokolovně. Následovala rekonstrukce sokolovny a poté sokolové nechtěli poničit novou podlahu a proto přestali šibřinky pořádat. Zůstal však videozáznam, který nám připomíná onu veselou atmosféru. Tak příjemnou zábavu!

18. 2. 2015 - Video ze soustředění gymnastů 1994
V létě roku 1994 se skupina našich gymnastů již podruhé účastnila gymnastického soustředění, které každoročně pořádal gymnastický oddíl Lokomotivy Trutnov. Podívejte se na pár vydařených záběrů.

18. 2. 2015 - Videa z nedávné historie královédvorského Sokola
V blízké době vám nabídneme videa z historie Sokola. Jako první můžete zhlédnout film ze župního přeboru v běhu na lyžích, který se konal 5. února 1995 a jehož zkrácenou verzi najdete na facebooku Sokola. Příjemnou zábavu!

16. 2. 2015 - Zemřel bratr Jaroslav Větvička
V minulých dnech jsme se dozvěděli smutnou zprávu, že ve věku 88 let zemřel bratr Jaroslav Větvička. Bratr Větvička se stal členem Sokola po válce. Reprezentoval Královédvorský Sokol v atletice. Jeho výsledky jsou zvěčněny v kronice královédvorského Sokola. Po roce 1989 se opět přihlásil do obnoveného Sokola. Účastnil se všech sokolských aktivit. Nacvičoval na slet, účastnil se šibřinek, tancoval Českou besedu, pracoval na brigádách na Ježkově i na Americe, prostě zapojoval se všude, kde bylo potřeba. Tvořil nerozlučnou dvojici s tehdejším starostou Sokola bratrem Zdeňkem Doležalem. Vždy jsme ho viděli se širokým úsměvem na tváři. Šířil kolem sebe dobrou náladu a pohodu. Až nyní nás zarmoutil svým odchodem. Bratr Větvička se zapsal do našich srdcí nesmazatelnou stopou. Čest jeho památce!

2. 2. 2015 - Upoutávka na tábornické setkání
Těšíte se na táborové setkání? Tady je malilinká ochutnávka. Určitě si nenechte táborové setkání ujít.

2. 2. 2015 - Pozvání na setkání ježkovských táborníků
A je to tady! Zveme všechny bývalé, současné i budoucí táborníky z Ježkova na tradiční zimní tábornické setkání, které se koná v neděli 8. března od 14.30 v sokolovně. Náplní budou hry a soutěže, promítání filmu z loňského tábora a samozřejmě vás čeká i odtajnění letošní táborové hry. Těšíte se?

25. 1. 2015 - Naše gymnastky přebornicemi České obce sokolské!!!
Družstvo gymnastek včera získalo titul přebornic ČOS v Team Gym. Družstvo ve složení Jana Holubcová, Tereza Hulíková, Eva Špatenková, Monika Fišerová, Nela Drápalíková, Sára Sicilská, Sára Erbenová, Kateřina Holubcová a Jana Špatenková si tak vybojovalo možnost startovat za Českou obec sokolskou na mistrovství České republiky. Včem cvičenkám i trenérům blahopřejeme ke skvělému úspěchu. Podívejte se na fotografie Ing. Petra Holubce.

21. 1. 2015 - Přijďte na Zimní setkání sokolských táborníků!
Zimní setkání sokolských táborníků pro současné, bývalé i budoucí táborníky se letos koná v neděli 8. března od 14 hodin v sokolovně. Všichni jsou srdečně zváni. Součástí setkání bude opět i promítání filmu z loňského tábora. Samozřejmě zde bude odtajněno téma letošního tábora.

21. 1. 2015 - Podívejte se na film z dětských šibřinek v roce 2011!
Takhle jsme řádili na šibřinkách před čtyřmi lety. A co letos? Už se těšíme na letošní šibřinkové téma Na strašidelném hradě...

10. 1. 2015 - Video z loňského soustředění gymnastů
Podívejte se, jak trénovali naši gymnasté vloni na soustředění v sokolovně.

2. 1. 2015 - Video z Vánočního karnevalu
Dosud bylo k dispozici pouze krátké video z Vánočního karnevalu na FB. Nyní se můžete podívat, jak si děti karneval před Vánocemi užily.

29. 12. 2014 - Ještě video ze soutěže Malý Team Gym
Zde nabízíme záznam cvičení nejlepších pěti týmů kategorie I.

29. 12. 2014 - Video ze závodu Malý Team Gym
Podívejte se, jak závodili v Praze naši kluci.

28. 12. 2014 - Ženy nacvičují na Sokolské Brno
27 cvičenek pod vedením sestry Stáni Lokvencové nacvičuje skladbu Jariny Žitné Koncert na Sokolské Brno 2015. Jak jim nácvik jde se můžete podívat zde.

28. 12. 2014 - Video ze závodu Team Gym
13. prosince soutěžila dvě družstva našich gymnastek v Praze na Velké oblasti v Team Gym. Zde nabízíme video ze soutěže, které natočili E. Špatenková a S. Fišer.