Dnes je sobota 22. listopadu 2014
a svátek slaví Cecílie, zítra slaví svátek Klement.
22. 11. 2014 - Malý Team Gym Kolín - žáci SG

PRO-FOTO.cz

29. 7. 2014 - Zábava u táboráků
Tentokrát se vydařila zábava u táboráků. Při prvním táboráku bavili táborníky vedoucí i instruktorky. Na programu byly parodie ze života na táboře. Při druhém táboráku převzaly iniciativu děti. Program byl bohatý a zábavný. Nejlepší scénky byly vybrány do programu závěrečného táboráku.

29. 7. 2014 - Po odchytu ovcí rovnou do aquaparku
Odchyt ovcí byl velmi náročný, protože teplota na slunci byla 40 stupňů. Proto všichni ocenili příjemné svlažení na skluzavce.

29. 7. 2014 - Země ovcí a skluzavka
Etapa Země ovcí strhla i vedoucí. Možnost zahrát si na tupé ovce všechny zaujala. A tak se ovčí bé ozývalo v táboře i v následujících dnech. Pravý ježkovský tobogán vyrostl na louce za lesem a všichni si jej velmi užívali.

27. 7. 2014 - Bojové táborové hry patří k nejoblíbenějším
Většina dětí má v oblibě bojové hry. Minulé roky se setkaly s velkým ohlasem čelenky nebo boj o vlajku a letos se hrály s nemenší vervou nové hry. A co teprve když se do her zapojí vedoucí, to je teprve maso.

27. 7. 2014 - Vikingové na cestě za výrobou zbraní
Vikingská družstva putovala po stanovištích a získávala materiál na výrobu luku a šípů. nakonec si všichni zastříleli z luku.

27. 7. 2014 - Letošnímu táboru přálo počasí
Pouze tři větší deště zasáhly do běhu tábora, ale nijak nenarušily naši činnost. Teplé počasí nahrávalo našim vodáckým aktivitám. Vydařily se všechny noční akce. Hned první bylo noční zahájení etapové hry na Zátlukách, kam připluli vikingové. Noční hra běsnící sopka byla opravdu pěkná. Všichni přivítali spaní pod širákem. Starší táborníci také absolvovali večerní speciální hru Lepra.

27. 7. 2014 - Den íček
Na letošním táboře pracovalo kromě vedoucích také šest instruktorek, neboli íček. Děvčata se velmi dobře zapojila do táborových prací a podílela se i na přípravě programu. Jejich instruktorský den se vydařil. Dětem se líbila hra hmota i holínkový závod. Výborným nápadem se ukázalo rozdělení do náhodných dvojic a krmení se při obědě. Některé hry si zahráli s chutí i dospělí.

27. 7. 2014 - Uctění památky Karla Ježka v Doubravici
Táborníci z Ježkova nezapomněli zajít do Doubravice k bývalé škole, kde si připomněli tragický osud zakladatele sokolského tábořiště bratra Karla Ježka. Pietní vzpomínky se zúčastnil také pan Antonín Burdych, pamětník osudových okamžiků na Bohdašíně a Končinách. V táboře se potom konala beseda, při které pan Burdych zavzpomínal na tragické chvíle, které zasáhly do osudů jeho rodiny. Jeho rodiče totiž poskytli úkryt telegrafistovi Jiřímu Potůčkovi s vysílačkou Libuší. Právě odsud se měl telegrafista přesunout na Ježkov, kde by se o něj postaral Karel Ježek. V důsledku zrady k přesunu nedošlo a většina statečných odbojářů byla popravena. Vyprávění pana Burdycha zanechalo na malých i velkých posluchačích velký dojem.

27. 7. 2014 - Vikingové absolvovali na táboře vodácký výcvik
Jedna z vedoucích, Jana Kučerová se rozpomněla na své vodácké mládí. Podařilo se jí vypůjčit lodě od oddílu kanoistiky a vodních skautů, a tak si vikingové mohli vyzkoušet nejen plavbu na pramici, ale také v kanoi, kajaku i debl-kajaku nebo powerboardu. Vrcholem vodáckého umění byla závěrečná etapa, kdy musela jednotlivá družstva překonat na lodích tři vodní plochy.

26. 7. 2014 - Ježkovští vikingové již dorazili k cíli své cesty
Letošní etapová hra na téma Cesty vikingů pohltila děti i dospělé. Všichni společně si užívali krásné táborové dobrodružství.

26. 7. 2014 - Táborníci na Ježkově se rozloučili s letošním táborem
Tábor Ježkov 2014 je již minulostí. Postupně budeme dodávat na naše stránky fotografie, které vám přiblíží letošní skvělou táborovou atmosféru.

18. 7. 2014 - Tábor na Ježkově je v polovině
Čas utíká velmi rychle a ještě rychleji snad utíká na Ježkově. Zíta se přehoupne do své druhé poloviny. Všechny děti jsou v pořádku a užívají si táborová dobrodružství. Táborníci absolvovali vodácký výcvik na Zábřezí. Vyzkoušeli si jízdu na kajaku, kánoi i na pramici. Dnes mají svůj den instruktorky.

16. 7. 2014 - Táborové hrátky
Dokonce nám zbyl čas i na veselé táborové hrátky.

16. 7. 2014 - Druhý den tábora
Děti si vytvářely oblečky a štíty, aby se z nich mohli stát opravdoví válečníci. A že to všem opravdu sluší!

16. 7. 2014 - Tábor na Ježkově se již rozběhl na plné obrátky
V sobotu po večeři se vypravili táborníci na výpravu k moři. Po rozřazovací hře, při které se již zcela setmělo, došli k moři, které bylo zalito svitem měsíce a tu zaslechli údery, které oznamovaly, že nadchází tajemný okamžik zahájení táborové hry vikingové. A také ano, připlouvala vikingská loď s pěti válečníky. Jejich vůdce děti pozdravil a přivítal na cestě za dobrodružstvím.

12. 7. 2014 - Tábor na Ježkově právě začal
Dnes začal 22. tábor na Ježkově. 14 dní po stopách vikingů zde bude trávit celkem 60 malých i dospělých. Dnes večer se setkají tváří v tvář pravému vikingovi, který je vezme s sebou na cesty. Fotografie z dnešního dne představují první okamžiky na táboře.

11. 7. 2014 - Gymnastky odcestovaly do Švédska
16 královédvorských gymnastek se dvěma vedoucími odcestovalo do švédského Helsigborgu na mezinárodní sportovní festival Eurogym. A co je čeká? Nahlédněte do prospektu, který s akcí blíže seznamuje.

10. 7. 2014 - Vzpomínka na sokoly ve víru 1. světové války
V Krkonošském deníku vyšel článek připomínající královédvorské sokoly ve víru 1. světové války.

10. 7. 2014 - Tábor na Ježkově se blíží!
Již v sobotu začínáme! Doufejme, že se zlepší počasí a vikingové se budou moci vydat na cestu. V pátek 25. 7. vás zveme k táborovému ohni, který začíná tradičně od 18 hodin.

10. 7. 2014 - Krkonošský deník o úspěchu našich všestraňáků
Nahlédněte do Krkonošského deníku, kde je článek o královédvorském úspěchu na republikových přeborech Sokola.