Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024
a svátek slaví Marek, zítra slaví svátek Oto.

12. 3. 2012 - Sokol slaví 150 let. Nezničily ho ani totalitní režimy 20. století
Přečtěte si článek ke vzniku Sokola a poslechněte si rozhlasovou relaci.

4. 3. 2012 - Gymnastické soustředění oddílu žáků
O prvním březnovém víkendu připravili cvičitelé oddílu gymnastiky žáků pro kluky gymnastické soustředění, které mělo pomoci v přípravě na závody ve sportovní gymnastice. Soustředění se zúčastnilo 13 žáků a 4 žákyně, kterým se věnovaloi 5 trenérů. Děti si potrénovaly gymnastické setavy na jednotlivých nářadích a nakonec změřily své síly v oddílovém závodu ve sportovní gymnastice. Zde nabízíme fotografie Jany Sixtové, které vám přibližují atmosféru na soustředění.

4. 3. 2012 - V sokolovně se konalo Zimní setkání sokolských táborníků
Padesátka dětí se sešla v sokolovně, aby společně zavzpomínaly na chvíle prpžožité na sokolském tábořišti Ježkov. Nejprve si zahráli táborníci společně hry, zaskákali si na velké trampolíně a dokonce si vyrobili originální záložku. V druhé části programu navštívili táborníky pracovníci cestovní kanceláře KUDYKAM, aby předali sokolům poukaz na 14-tidenní cestu kolem světa, který vyhrála právě královédvorská sokolská jednota. Děti obdržely pozvánku na ůestošní tábor, který se ponese v duchu hry Cesta kolem světa. Následoval film, který byl pořízen na loňském táboře Egypt aneb ve stínu pyramidy. Podívejte se na fotografie ze zimního setkání.

3. 3. 2012 - 3. díl seriálu Sokol síla tradice
Zde najdete již 3. díl magazínu o Sokole.

25. 2. 2012 - Únorové turnaje badmintonistů
V únoru se naši badmintonisté zúčastnili turnajů v Hradci Králové a ve Svitavách. Ve Svitavách se hráčům tradičně daří. Potvrdili to i letost, když vybojovali dvě druhá a jedno třetí místo.

24. 2. 2012 - 3. turnaj TCV Badminton Amatuer Open
Na prvním turnaji letošního roku obsadil Michal Hroch 3. místo

24. 2. 2012 - Poslechněte si relaci k výročí založení Sokola
Český rozhlas uvedl další hodinovou relaci k významnému sokolskému výročí. Poslechněte si ji zde.

24. 2. 2012 - ...a ještě jedna reportáž ke vzniku Sokola
Tato reportáž byla vysílána 16. února 2012.

24. 2. 2012 - Neviděli jste 2. díl magazínu ke 150. výročí založení Sokola?
Na tento díl se můžete podívat zde.

19. 2. 2012 - Další fotografie ze šibřinek
Podívejte se na fotky ze šibřinek, jejichž autorem je Jirka Erben.

19. 2. 2012 - Dětské šibřinky se vydařily!
V neděli 19. 2. se konaly dětské šibřinky. Tentokrát na téma Z pohádky do pohádky. Do sokolovcny pod Hankovým domem se přišlo pobavit 130 dětí, které doprovodila stovka dospělých.V úvodu se představily pohádkové postavičky, které šibřinky pro děti připravily, následovaly ukázky sletových skladeb jako pozvánka na sletové vystoupení, které se bude konat ve Dvoře Králové 28. dubna. Vystoupení zakončila skladba roztleskávaček a potom již následovaly soutěže pro všechny děti. Na děti čekali čerti, červená Karkulka, zlá královna,Křemílek s Vochomůrkou, Ferda Mravenec, Maková panenka s motýlem Emanuelem, Krteček se žabkou, Večerníček s Pipi, Ája s maxipsem Fíkem a medvídek Pú s prasátkem. Všichni se při hrách dosyta vyřádili, a tak se jim ani nechtělo domů. Už se těšíme, jaké téma nás bude provázet příštími šibřinkami.

18. 2. 2012 - Župní přebor v plavání se vydařil našim závodníkům
K závodu, který pořádal Sokol Úpice, nastoupilo také 35 závodníků ze Sokola Dvůr Králové n. L. Královédvorským závodníkům se závod vydařil. Závodili ve dvanácti kategoriích (neobsazeny Dvoráky zůstaly pouze kategorie dorostenců a mužů), ve kterých se jim podařilo nasbírat 15 medailí.

18. 2. 2012 - V Trutnově se konal župní přebor v plavání
18. února byla zahájena letošní soutěž sokolské všestrannosti župy Podkrkonošské – Jiráskovy. V Trutnově se sešlo 108 závodníků z osmi sokolských jednot, aby změřili své síly v plavání. Našim závodníkům se dařilo, podívejte se na fotografie ze závodu.

17. 2. 2012 - A ještě jedno video k výročí Sokola
Televize bude vysílat pořady o Sokole na pokračování. Zde nabízíme jeden z pořadů.

17. 2. 2012 - Další příspěvek ke 150. výročí založení Sokola
Přečtěte si článek, který uveřejnil týdeník Rozhlas.

17. 2. 2012 - Poslechněte si relaci ke 150. výročí Sokola!
V rozhlasové relaci odpovídali na otázky náčelník ČOS bratr Miroslav Vrána a starostka naší župy Podkrkonošské a členka předsednictva ČOS sestra Helena Rezková.

17. 2. 2012 - Článek ke 150. výročí založení Sokola
Našli jsme články o Sokole ve včerejším tisku.

17. 2. 2012 - Neviděli jste pořad o Sokole v televizi?
Ve čtvrtek 16. února oslavil Sokol své 150. narozeniny. V České televizi vysílali pořad, na který se můžete podívat zde.

11. 2. 2012 - Video z nácviku skladby Návštěvníci
11. února pokračoval nácvik skladby Návštěvníci. Podívejte se na video.

11. 2. 2012 - Zde najdete video z nácviku skladby Jonatán
Podívejte se na video z nácviku skladby Jonatán.