Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

24. 4. 2007 - Župní přebor ve sportovní gymnastice a ve šplhu
V sobotu 21. 4. se konal v naší sokolovně župní přebor ve sportovní gymnastice a ve šplhu. Přeboru se zúčastnilo 90 závodníků ze šesti sokolských jednot. 40 závodníků bylo z královédvorské jednoty. Naši závodníci vybojovali 11 zlatých, 16 stříbrných a 15 bronzových medailí. Na výsledky a fotografie se můžete podívat zde.

19. 4. 2007 - Skokané na trampolíně zahájili další ročník Českého poháru.
1.Závod Českého a Žákovského poháru poprvé v Odolene Vodě.

19. 4. 2007 - Delegace ČOS u prezidenta republiky
Prezident České republiky Václav Klaus přijal v pondělí 16. dubna 2007 na Pražském hradě pětičlennou skupinu představitelů České obce sokolské . Setkání se konalo u příležitosti 145. výročí založení sokolské organizace a pořízení repliky vzácného praporu, který Československé obci sokolské daroval k VIII. všesokolskému sletu v roce 1926 prezident Tomáš Garigue Masaryk, a jehož originál je uložen v Národním muzeu. Václav Klaus dekoroval prapor TGM prezidentskou pamětní stuhou.

13. 4. 2007 - Další fotografie z návštěvy prezidenta ČR ve Dvoře Králové n. L.
Nabízíme návštěvníkům našich stránek další fotografie z návštěvy pana prezidenta ve Dvoře Králové. Najdete zde nejen záběry z náměstí, ale i ze ZOO. Autorem fotografií je Jan Bartoš.

12. 4. 2007 - Návštěva prezidenta ČR ve Dvoře Králové n. L.
Ve středu 11. dubna poctil svou návštěvou naše město prezident republiky Václav Klaus s chotí. Jeho návštěva byla součástí třídenní návštěvy Královéhradeckého kraje. Podívejte se na fotografie P. Špatenkové

7. 4. 2007 - Pět medailí z Jaroměřského klokana
Ve středu 4. 4. jsme se zúčastnili závodu ve skoku vysokém, na který nás pozvali atleti ze spřáteleného atletického oddílu Sokola Jaroměř. Závodu se zúčastnilo 9 našich dívek, které vybojovaly 5 medailí.

4. 4. 2007 - Oddíl skoků na trampolíně zahájil novou sezónu
V prvním závodě letošního roku v Praze předvedli naši závodníci dobré výkony.

2. 4. 2007 - Úspěšný víkend
Víkend na přelomu března a dubna patří zatím mezi nejúspěšnější v tomto roce. V sobotu se podařilo A. Šedivé zvítězit na Úpické laťce, K. Chaloupková skončila 5. a L. Sedláková 13. Malé gymnastky zvítězily v soutěži Team-Gym na Trutnovském korbelu a v neděli přidala titul přebornice ČOS v přespolním běhu dorostenka K. Grohová, M. Janíček přidal 5., A. Hurdálková 6. a L. Nápravníková 3. místo. Všem našim závodníkům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší sokolské jednoty.

2. 4. 2007 - Přebor ČOS v Kolíně
1.dubna se konal v Kolíně za překrásného počasí Přebor ČOS v přespolním běhu. Závodu se zúčastnilo přes 150 závodníků ze 14 sokolských jednot. Naši jednotu reprezentovaly mladší žákyně A. Hurdálková a L. Nápravníková, dorostenka K. Grohová a dorostenec M. Janíček. K Grohová vybojovala ve výborně obsazeném závodě titul přebornice ČOS.

31. 3. 2007 - Výstava Zmizelé obrázky
Navštívili jste již výstavu Zmizelé obrázky? Tato výstava probíhá v současné době v královédvorském muzeu. Kousek expozice je věnována také naší sokolské jednotě, která je úzce spjata s historií města.

31. 3. 2007 - Andrea Šedivá vítězkou Úpické laťky
Tři závodnice z naší jednoty se zúčastnily tradičního závodu ve skoku vysokém, 17. ročníku Úpické laťky. Starší žákyně Andrea Šedivá si odnesla pohár za vítězství ve své kategorii. Další výsledky a fotografie najdete zde.

27. 3. 2007 - Výsledky velikonočního závodu na překážkové dráze
Cvičitelé oddílů předškolních dětí, žactva a atletiky připravili pro děti velikonoční závod na překážkové dráze. Zde najdete výsledky závodu.

23. 3. 2007 - Výstava Zmizelé obrázky ve špýcharu
Od úterý 27. 3. můžete navštívit ve špýcharu novou výstavu nazvanou Zmizelé obrázky, kterou připravili pracovníci městského muzea. Svou expozici zde má i naše sokolská jednota. K nahlédnutí budou staré i současné kroniky našeho spolku, historické fotografie, sokolské kroje a prapory naší jednoty. Nabízíme Vám několik historických fotografií z archivu naší jednoty jako předkrm.

15. 3. 2007 - Tanečníci z Angeles dance group nejlepšími sportovci ČOS
Vedoucí Angeles Táňa Kačkošová spolu s Gorgonami převzala 2. 3. v Praze v Tyršově domě ocenění pro nejlepší sportovce České obce sokolské v kategorii tanec. Byla jim předána tato krásná plaketa.

14. 3. 2007 - Trocha inspirace pro ježkovské táborníky
Nevíte jaký oděv na tábor? Nahlédněte do naší fotogalerie, která by vám mohla trošinku pomoci.

12. 3. 2007 - Výsledky víceboje žactva
5. 3. jsme uspořádali v oddíle žactva víceboj. Zde najdete výsledky.

10. 3. 2007 - Šibřinky objektivem Jana Bartoše
Podívejte se na snímky ze šibřinek Na strašidelném hradě, které vyfotografoval Jan Bartoš.

10. 3. 2007 - Náčiňovna je uklizená
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili úklidu náčiňovny a mají tak zásluhu na tom, že se v ní zase dá hnout.

10. 3. 2007 - Tábor na Ježkově má obsazeno
Všechna místa na sokolském táboře Ježkov, který se letos ponese v duchu artušovské legendy jsou již obsazena. Během týdne jsme rozdali všechny přihlášky. Upozorňujeme všechny, aby vyplněnou přihlášku odevzdali co nejdříve, neboť máme ještě zájemce, na které se již nedostalo.

7. 3. 2007 - Přečtěte si o šibřinkách v Krkonošských novinách
Dnešní Krkonošské noviny píší o našich šibřinkách.