Dnes je pátek 26. dubna 2024
a svátek slaví Oto, zítra slaví svátek Jaroslav.

2. 12. 2005 - 10. 12. se sejdou ježkovští táborníci
10. prosince mají v sokolovně sraz bývalí, současní i budoucí táborníci z Ježkova. Přijďte si také zavzpomínat na chvíle strávené v táboře pod sokolskou vlajkou! Začátek je v 15 hodin, v závěru setkání bude promítnut film o letošním táboře. BUDE ODTAJNĚNA ETAPOVÁ HRA NA ROK 2006! U toho nesmíte chybět.

1. 12. 2005 - Tanečníci z Angeles dance výborně reprezentovali Českou republiku
Zde nabízíme výsledky, kterých dosáhli naši tanečníci a tanečnice na největším světovém tanečním šampionátu, kterého se za šest dní zúčastnilo 2500 tanečníků v 16 kategoriích. --->

29. 11. 2005 - Mikuláš s čertem v Sokole
V pondělí zavítali do Sokola Mikuláš s čertem. Mikuláše zajímalo, zda děti pěkně cvičí a jestli ve cvičení nezlobí. Děti zacvičily ukázky ze sletových skladeb, zazpívaly nebo zarecitovaly. Spokojený Mikuláš je odměnil sladkostmi. Mnohé děti musely překonat strach, když si k čertovi šly pro svou odměnu . Mikuláš přinesl také cvičební náčiní - balóny, balónky, šplhací lana, ringo kroužky, štafetové kolíky a také tretry a další pomůcky pro atletiku.

29. 11. 2005 - Taneční skupina Angeles byla na mistrovství světa úspěšná
V neděli se vrátili z mistrovství světa v tanci členové taneční skupiny Angeles dance. Soutěžili zde v několika kategoriích. Nejúspěšnější byla Showdance Produkce "Mystic world", se kterou vybojovali úžasné 2. místo. Další výsleky spolu s podrobnostmi přineseme později. Blahopřejeme všem úspěšným tanečnicím a tanečníkům k významnému úspěchu!

22. 11. 2005 - Oblastní přebor Team-gym ve Dvoře Králové
19. 11. se v naší sokolovně konal oblastní přebor Team-gym. Team-gym je nový název pro eurotým. Soutěží se v pohybových skladbách, ve skocích z trampolínky a v akrobatických řadách, a to vše s hudbou. Našim děvčatům se závod vydařil.

22. 11. 2005 - Předškoláci mají za sebou první křest
My - Mája, Evička, Káťa S., Adélka, Pavlík, Janička, Káťa Š., Vojtík a Káťa T., máme za sebou první vystoupení s naší sletovou skladbou Kdo si hraje, nezlobí.

22. 11. 2005 - Župní akademie v Náchodě 17. 11. 2005
Členové sokolské župy Podkrkonošské – Jiráskovy si na župní akademii 17. 11. připomněli 120. výročí založení své župy. Naši jednotu zastupovaly na akademii členky družstva eurotýmu, tanečnice z Angeles dance a předškolní děti.

20. 11. 2005 - Mistrovství České republiky žactva ve skocích na trampolíně
Litoměřice 19. 11. 2005

20. 11. 2005 - Žižkovský pohár a Přebor ČOS ve skocích na trampolíně
V Praze na Žižkově se 12. a 13. 11. konaly dva závody.

20. 11. 2005 - Župní a oblastní přebor ve skocích na trampolíně
Dne 5. 11. 2005 se v naší tělocvičně konal závod pro všechny zájemce o tento sport.

18. 11. 2005 - Župní akademie v Náchodě
17. 11. 2005 se naše jednota výborně prezentovala na župní akademii v Náchodě. Kromě tanečníků z Angeles, kteří vystoupili se skladbami Bublinky a Tarantule se představily také starší žákyně z eurotýmu se svou novou pódiovou skladbou a předškolní děti se sletovou skladbou Kdo si hraje, nezlobí.

18. 11. 2005 - Gymnastické soustředění
Poslední srpnový týden trávilo 22 gymnastek ze Sokola Dvůr Králové na gymnastickém soustředění, které pořádal v Hostinném oddíl sportovní gymnastiky Lokomotivy Trutnov.

18. 11. 2005 - Angeles Dance se chystá na mistrovství světa
Taneční skupina Angeles se připravuje na svoji nejvyšší soutěž, kterou je mistrovství světa. Držíme našim tanečníkům palce, aby v obrovské konkurenci uspěli!

6. 11. 2005 - Zimní sraz ježkovských táborníků
Chcete si připomenout krásné chvíle na letošním táboře? Tak určitě přijďte 10. 12. do sokolovny. Připravili jsme pro vás od 15 hodin zábavné odpoledne, v jehož závěru bude promítnut 100- minutový film o našem letošním táboře.

6. 11. 2005 - Župní desetiboj ve Dvoře Králové n. L.
ŽUPNÍ DESETIBOJ VE DVOŘE KRÁLOVÉ N. L. Naše oddíly všestrannosti i sportovní oddíly mají poměrně velkou členskou základnu. Převážnou většinu členů tvoří děti a mládež. Přemýšleli jsme, jaký pro ně připravit závod, aby se mohl zúčastnit každý, bez nějakého speciálního nácviku. Zvolili jsme desetiboj.

3. 11. 2005 - Evropské zlato v tanečních show pro ANGELES
V dalekém Bělehradě se 1.zářijový víkend uskutečnilo letošní Mistrovství Evropy v tanečních show. Celá soutěž probíhala v nádherném kongresovém komplexu Sava Centar, jež patří v hlavním městě Srbska a Černé Hory mezi ty nejluxusnější.

31. 10. 2005 - Povídání o jednotě TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem:
Pod položkou Historie přibylo povídání o naší jednotě, společně s činností za minulý rok. Příjemné počtení!

30. 10. 2005 - 4. závod Českého a Žákovského poháru ve skocích na trampolíně
4. závod Českého a Žákovského poháru ve skocích na trampolíně, konaný 29. 10. 2005 v Rožnově pod Radhoštěm. Krátký článek a výsledky našich závodníků.

19. 10. 2005 - Staří Řekové na Ježkově
Druhých 14 dní v červenci patřilo sokolské tábořiště Ježkov u Doubravice již tradičně královédvorskému Sokolu. V táboře pod sokolskou vlajkou prožilo dobrodružné chvíle 48 dětí. Nejstarším nechybělo mnoho do 16 let, nemladší byla tříletá Janička... -->

19. 10. 2005 - Sokolové přinesli sletové poselství
V pátek 23. 9. v 17 hodin se v Praze v Tyršově domě uskutečnil start sletové štafety. Štafeta složená ze cvičenců Sokola všech věkových kategorií měla během víkendu roznést sletové poselství do sídel všech 42 žup a také do sokolských jednot....