Dnes je sobota 20. dubna 2024
a svátek slaví Marcela, zítra slaví svátek Alexandra.

Sokolské aktivity v prosinci:

V prosinci probíhala v oddílech královédvorské sokolské jednoty rozsáhlá činnost.

Oddíly žactva navštívili čert a Mikuláš,oddíly badmintonu, volejbalu a basketbalu uspořádaly turnaje pro zájemce z řad členstva i veřejnosti, proběhl 2. ročník pětiboje smíšených dvojic,ve kterém změřili účastníci síly v basketbalu, volejbalu, badmintonu, fotbalu a pingpongu. Oddíl florbalu připravil turnaj pro chlapce a jejich tatínky. Družstvo vždy tvořily dva páry ( otec - syn).

Jednotlivé sportovní oddíly se účastnily svých soutěží.Pěkný úspěch si přivezly A. Šedivá a T. Hloušková, které zvítězily v kategorii tanečních párů v taneční soutěži "O hanácký koláček".

V oddílech předškolního žactva a mladších žákyň proběhly veřejné cvičební hodiny, kde děti předvedly rodičům, prarodičům a dalším zájemcům, jak cvičí v Sokole. Diváci sledovali práci cvičitelů s dětmi během cvičební jednotky, mohli také posoudit, jak se děti do cvičení zapojují.

Oddíly sportovní gymnastiky, tance, euroteamu a starších žákyň připravily vánoční vystoupení, ve kterém diváci shlédli mnoho pěkných sportovních výkonů. Cvičili gymnasté a gymnastky od přípravky po dorost, vyvrcholením bylo cvičení starších žákyň a dorostenek. Členky tanečních oddílů předvedly mnoho zajímavých tanečních kreací, družstva euroteamu představila tento nový atraktivní sport.

V závěru roku se zúčastnili naši členové tradičního sokolského přejezdu Jestřebích hor.

Také v letošním roce nás čeká mnoho práce. V lednu se zúčastní družstvo mladších žákyň přeboru ČOS v euroteamu, žáci se již těší na zimní pobyt na bunkru a 7. března pozveme všechny děti na šibřinky. To je jen zlomek akcí, na které se připravujeme. Své příznivce budeme i nadále informovat v naší vývěsní skříňce v Revoluční ulici i na stránkách KL.

P. Špatenková