Dnes je úterý 23. dubna 2024
a svátek slaví Vojtěch, zítra slaví svátek Jiří.

Župní desetiboj
ve Dvoře Králové n. L.

Naše oddíly všestrannosti i sportovní oddíly mají poměrně velkou členskou základnu. Převážnou většinu členů tvoří děti a mládež. Přemýšleli jsme, jaký pro ně připravit závod, aby se mohl zúčastnit každý, bez nějakého speciálního nácviku.

Zvolili jsme desetiboj, závod který prověří rychlost, obratnost, sílu, vytrvalost i přesnost. Děti závodí ve shybech, skákání přes švihadlo, provlékání přes tyčku, hodu na cíl, člunkovém běhu, dávání nohou za hlavu na šikmé ploše, skoku z místa, šplhu, hodu plným míčem a v překážkové dráze. Sčítají se pořadí v jednotlivých disciplínách. Vítězem je závodník s nejnižším součtem pořadí.

Pro kategorii předškolních dětí, které se také závodu účastní, jsme upravili místo skoků přes švihadlo skoky přes obruč a místo shybů pouze výdrž ve shybu.
K závodu jsme pozvali také ostatní sokolské jednoty župy Podkrkonošské.Desetiboj děti zaujal. V sobotu, 22. října jsme pořádali ve Dvoře Králové již jeho třetí ročník. Závodu se zúčastnilo 80 závodníků ze Dvora Králové, Rtyně v Podkrkonoší, České Skalice, Police nad Metují a Nového Hrádku. Nejmladší závodnici byly tři roky, nejstarším závodníkům 16 let. Jsme rádi, že se nám podařilo připravit závod, který se závodníkům líbil a doufáme, že se zúčastní i jeho dalšího ročníku.