Dnes je neděle 12. května 2024
den matek a svátek slaví Pankrác, zítra slaví svátek Servác.

Mikuláš u předškolních dětí

V pondělí zavítali mezi předškolní děti Mikuláš s čertem. Mnohé děti se bály, a tak hledaly útočiště u svých cvičitelek, které byly rázem v obležení. Mikuláše zajímalo, jestli děti pěkně cvičí, čerta zase, zda nezlobí. Plaváčci zacvičili kousek ze své sletové skladby, všichni Mikulášovi zarecitovali nebo zazpívali. Mikuláš je odměnil sladkostmi a jablíčkem. Děti si pro svou odměnu musely dojít k čertovi, což byla pro mnohé velká zkouška odvahy. Nakonec se i tohle všem podařilo. Mikuláš s čertem se rozloučili a slíbili dětem, že se za nimi za rok opět zastaví. Na závěr hodiny si ještě děti pohrály s novými míči, které Mikuláš Sokolu nadělil a potom už odcházely domů se spoustou nových zážitků.