Dnes je sobota 18. května 2024
a svátek slaví Nataša, zítra slaví svátek Ivo.

Jste 16208055. návštěvník našich stránek.

200601250401
200601250402
200601250403
200601250404
200601250405
200601250406

Andrea Šedivá na dětské olympiádě

Koncem června loňského roku se konala v Brně 2. olympiáda pro děti a mládež ČR, kde mezi sebou v různých sportovních odvětvích zápolily jednotlivé kraje České republiky.

Mezi sportovci Královéhradeckého kraje bylo také 19 zástupců z našeho města, dvě kataratistky, pět florbalistů a po šesti bylo atletů a softbalistek.

Organizátoři připravili pro sportovce vynikající podmínky. Vše probíhalo tak, jako na opravdové olympiádě, včetně ubytování v olympijské vesnici. Nádhernou atmosféru vytvořilo již samotné zahájení olympiády, kdy jednotlivé výpravy nastupovaly na plochu atletického stadionu před naplněným hledištěm pod vlajkou svého kraje. Každá výprava měla jednotné oblečení. Mezi vlajkonoši byli úspěšní sportovci, kteří svou účastí podtrhli význam této jedinečné akce. Byli zde např. Jan Železný, Šárka Kašpárková, Jarmila Kratochvílová, Petr Čech nebo Filip Ospalý. Vlajkonošem naší výpravy byl Michal Galandák, držitel pěti zlatých medailí z 1. zimní olympiády pro děti. Na stadion doběhla štafeta s olympijským ohněm. Poslední úseky s pochodní běželi Š. Kašpárková a F. Ospalý. Olympijský oheň zapálil J. Železný.

Další dny probíhaly na mnoha místech v Brně sportovní soutěže. Z královédvorských sportovců se nejlépe dařilo softbalistkám Z. Koláčné, M. Skořepové, L. Skořepové, B. Daňkové, I. Šturmové a J. Ballové , které pomohly svému týmu probojovat se do finále a nakonec získaly stříbrné medaile. Florbalisté M. Bednář, M. Janeček, M. Suško, M. Kozlovský a D. Procházka ze Sokola Dvůr Králové se podíleli na 6. místě florbalistů našeho kraje. Pěkných úspěchů dosáhli také zástupci atletiky, kdy K. Grohová (T.J. DK) vybojovala 5. místo v běhu na 1500m výkonem 4:54, A. Šedivá (Sokol DK) získala 6. místo ve skoku dalekém výkonem 457cm a podílela se na 6. místě královéhradecké štafety na 4x60m a M. Kudrová se dostala do finále ve vrhu koulí, kde skončila na 8. místě.

Vyhlašovací ceremoniál byl pro děti také jistě velkým zážitkem, vyhlášeno bylo vždy šest nejlepších závodníků a diplomy a medaile předávali významní sportovci.
Mladí sportovci odjížděli z Brna spokojeni, zažili tu mnoho krásných chvil, navázali nová přátelství.

Věřme, že olympiáda byla pro ně také motivací do dalšího sportování.