Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

2. kolo krajského přeboru mladšího žactva

Školní výlety a taneční show citelně zasáhly do řad našeho družstva. Ve 2. kole nastoupily pouze čtyři žákyně M. Hanzlíčková a A. Rutrlová a dvě hostující jaroměřské závodnice A. Freislebenová a P. Nováková. K hostování do chlapeckého družstva Sokola Jaroměř nastoupili J. Samek a M. Hejduk.

I tak se našim závodníkům podařilo se ctí obstát. A. Rutrlová měla na závodění pouze necelou hodinku, jelikož ji čekalo vystupování na taneční show. Ale i za tento krátký čas stihla získat 3. místo ve skoku dalekém výkonem 421 cm, postoupit do finále A v běhu na 60 m výkonem 9,4 s a získat 5. místo v běhu na 60 m překážek za čas 12,5 s. M. Hanzlíčková nemohla pro zranění nastoupit k běhu na 800 m, a tak místo toho tentokrát vrhala koulí. Za výkon 7,77 m získala titul krajské přebornice. V běhu na 60 m překážek byla s časem 12,3 s 4. - 5. a v běhu na 60 m za výkon 8,8 s získala 2. místo. A. Freislebenová přidala 4. místa za 60 m za výkon 9,2 s a za skok daleký za výkon 417 cm a 2. místo za běh na 150 m za výkon 23,4 s. P. Nováková skončila v běhu na 800 m na 2. místě výkonem 3:14,1, na 7. místě v běhu na 150 m za výkon 25,2 s a na 9. místě ve soku dalekém za výkon 105 cm.

Chlapcům se dařilo, J. Samek postoupil v běhu na 60 m do finále A, kde za výkon 8,4 s získal 4. místo a v běhu na 150 m za výkon 21,1 s zíkal 3. - 4. místo. M. Hejduk postoupil v běhu na 60 m do finále B, kde za výkon 9,3 s vybojoval pro družstvo bod a zvítězil v běhu na 1500 m časem 5.45,1.

Družstvo děvčat Sokola Dvůr Králové skončilo na skvělém 2. místě za Sokolem Hradec Králové a družstvo chlapců Sokola Jaroměř, ve kterém hostují naši hoši skončilo na výborném 3. místě na Sokolem Hradec Králové a T.J. Dvůr Králové.
Po dvou kolech jsou naše děvčata na 2. místě a jaroměřští kluci na 3. místě.
Další kola krajského přeboru proběhnou na podzim.

Nyní budeme držet palce Majdě Hanzlíčkové, která se jako jediná z našeho oddílu probojovala na Letní dětskou olympiádu a bude příští týden bojovat v hodu kriketovým míčkem a v královéhradecké štafetě na 4x60m.