Dnes je úterý 30. dubna 2024
a svátek slaví Blahoslav, zítra je svátek práce

BRNO SE PŘIPRAVUJE
NA NÁPOR MLADÝCH ATLETŮ

Závodnice královédvorského sokolského atletického oddílu se v letošním roce opět zúčastní Evropských her mládeže. V loňském roce byla z našich závodnic nejúspěšnější M. Hanzlíčková, který z Brna přivezla bronz za hod kriketovým míčkem a 4. místo v běhu na 800 m. A. Šedivá přidala 6. místo za dálku. Před prázdninami se dařilo právě m. Hanzlíčkové, která přivezla z letní olympiády dětí a mládeže 4. místo v hodu kriketovým míčkem. Hanzlíčková zvítězila také na přeboru České obce sokolské v atletickém víceboji, A. Šedivá skončila na pěkném 3. místě.

Organizační výbor začíná v zákulisí zvyšovat obrátky a připravuje se na rekordní počet účastníků, kteří se sjedou po mimořádně úspěšném prvním ročníku ve dnech 18.-21.9. do Brna na European kids athletics games, které proběhnou v rámci projektu EVROPSKÝ TÝDEN ATLETIKY V BRNĚ. V loňském roce se v Brně představilo necelých sedm stovek mladých atletů a letos zcela jistě toto číslo bude překonáno.

Po ukončení termínu přihlášek, hlásí pořadatelé neuvěřitelné číslo, když do Brna se sjede na jeden tisíc mladých atletů z třinácti států světa a to jsme ještě v jednání se dvěma státy, které by měly obohatit neuvěřitelně nabité startovní listiny. Nové státy, které se představí v Brně jsou zcela jistě velice atraktivní a tak se můžeme těšit na talenty za Španělska a hlavně velmi početnou skupinu z Estonska, které doprovodí na dráze již tradiční účastníci z Malty, Finska, Lotyšska, Litvy, Chorvatska, Slovinska, Maďarska, Německa, Bulharska, Slovenska a Česka. Čeká nas opravdu velice náročný závod a věřím, že vše proběhne ve stejné pohodě jako v loňském roce.

Již nyní upozorňuji, že účastníky čeká velkolepé slavnostní zahajení, které proběhne v úterý 18.9.2007 ve večerních hodinách na stadionu Pod Palackého vrchem a vše vyvrcholí ohňostrojem. Počítejte s dřívějším příjezdem do Brna na ubytování a akreditaci.
Sled disciplin bude shodný s loňským časovým pořadem, pouze časy se budou mírně měnit.

Náš atletický oddíl budou reprezentovat M. Hanzlíčková, A. Šedivá, A. Hurdálková, K. Malá a A. Rutrlová.