Dnes je úterý 30. dubna 2024
a svátek slaví Blahoslav, zítra je svátek práce

Foto - ./pict/2007/09/

Gymnastické soustředění v Hostinném

Předposlední srpnový týden se konalo v Hostinném tradiční gymnastické soustředění, které pořádá gymnastický oddíl Loko Trutnov.
Soustředění se zúčastnila padesátka dětí od 5 do 18 let z oddílů Loko Trutnov, Sokola Dvůr Králové, Baníku Žacléř a Sokola Plzeň, kterým se věnovalo deset trenérů.

Z naší jednoty se soustředění zúčastnili 4 chlapci a 17 děvčat. Náplň soustředění byla jako vždy velmi pestrá. Cílem bylo rozhýbat tělíčka po prázdninové přestávce, ale zároveň se něco nového naučit a také se pobavit.

Na soustředění se nám podařilo zajistit nafukovací gymnastický pás „airtrack“, který v letošním roce zakoupila Česká obec sokolská. Toto atraktivní nářadí přivítali cvičenci s nadšením a i díky němu se jim podařilo natrénovat nové gymnastické prvky do svých sestav. Cvičilo se samozřejmě také na hrazdě, kladině, kruzích, trénoval se přeskok, pohybová a atletická průprava, posilovalo se.

Trenéři připravili program i pro chvíle relaxace. Výlet mladších gymnastek a gymnastů směřoval do Nové Paky, kde navštívili muzeum drahých kamenů, starší gymnastky se vypravily do Pece pod Sněžkou a na hrádek Aichelburg.

Na večery byly připraveny hry a soutěže, například Puzzle, Pohádky draka Evolína, karneval nebo Galasuperšou, při které vystoupili takřka všichni. V závěru soustředění změřili cvičenci síly při překonávání rekordů a v běhu na opičí dráze. Odměnou jim byly pouťové atrakce, které připravili trenéři.

Soustředění se vydařilo. Nyní čekají na děti pravidelné tréninky a samozřejmě také plno závodů.