Dnes je úterý 30. dubna 2024
a svátek slaví Blahoslav, zítra je svátek práce

Foto - ./pict/2007/10/

Naše atletky opět zazářily

Jako velmi úspěšný lze hodnotit třetí zářijový týden, kdy se naše závodnice účastnily mezinárodního atletického závodu EAKG a krajského přeboru ve vícebojích.

Hlavní závod European kids athletic games přilákal na start neuvěřitelných devět stovek mladých talentů z třinácti států Evropy a po slavnostním nástupu všech týmů, kdy otevření her provedl ministr zdravotnictví MUDr. Tomáš Julínek a vše zakončil velkolepý ohňostroj se rozběhl dvoudenní maratón a během dvou dnů byly k vidění fantastické souboje v kategoriích od deseti do patnácti let ve vybraných disciplinách.

Pořadatelé z agentury Čiba sport athletic odvedli neuvěřitelný kus práce, když museli zvládnou na tři tisíce startů a vítězům předali na čtyři stovky medailových sad. Odměnou jim byly neuvěřitelné souboje a fantastická atmosféra, které hnala talenty z celé Evropy k rekordním zápisům, kterých padlo v jednotlivých disciplinách.

Také naše závodnice se mezi soupeřkami z celé Evropy neztratily. Největšího úspěchu dosáhla královédvorská Kristýna Malá (1995), která mezi 22 soupeřkami vybojovala bronzovou medaili ve skoku vysokém, když vylepšila své maximum o 7 cm a dosáhla výšky 142 cm. Pěkných výsledků dosáhly také A. Rutrlová (1995), která mezi 40 závodnicemi vybojovala 5. místo ve skoku dalekém výkonem 435 cm a A. Šedivá (1993), která získala mezi 16 závodnicemi 5. místo ve vrhu koulí výkonem 927 cm a 8. místo mezi 15 závodnicemi ve skoku vysokém výkonem 146 cm.Tentokrát se bohužel nedařilo loňské medailistce z EAKG M. Hanzlíčkové, které nevyšel ani běh na 800 m, ani hod kriketovým míčkem podle představ. A. Hurdálková podala solidní výkon v běhu na 800 m, hod kriketovým míčkem jí nevyšel.

Dalším důležitým závodem byl Krajský přebor jednotlivců, kde soutěžila čtveřice děvčat ze Sokola Dvůr Králové n. L. Tento závod se našim děvčatům opravdu vydařil. M. Hanzlíčkové se podařilo mezi mladšími žákyněmi vybojovat v krajském pětiboji stříbro, když na zlato ztrácela pouhých 13 bodů. A. Rutrlová skončila 4. a K. Malá 5. A. Šedivá získala mezi desítkou starších žákyň skvělý bronz, když na druhé místo ztrácela 26 bodů. Ve skoku vysokém zdolala Šedivá 150 cm, čím o 20 cm překonala své soupeřky.

Přejme si, aby se našim závodníků i nadále dařilo jako doposud a i nadále šířili dobré jméno naší královédvorské sokolské jednoty.