Dnes je pátek 3. května 2024
a svátek slaví Alexej, zítra slaví svátek Květoslav.

Foto - ./pict/2008/02/

Výstava k 145. výročí založení Sokola ve Dvoře Králové n. L.

Výstavu pořádá městské muzeum ve spolupráci s Tělocvičnou jednotou Sokol DKNL u příležitosti 145. výročí založení královédvorské jednoty.

Tělocvičná jednota Sokol Dvůr Králové n. L. vznikla v roce 1862 jako 10. sokolská jednota na světě. Úředně byla uznána až v roce 1863.

Výstava provede návštěvníky historií jednoty od jejího založení až po současnost. K vidění bude mnoho zajímavých archivních materiálů, s historií Sokola jako spolku z hlediska celorepublikového se budou moci návštěvníci seznámit na panelech, které na výstavu zapůjčila Česká obec sokolská.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout sokolské kroniky a další materiály, v průběhu výstavy se budou promítat filmy mapující historii sokolských sletů i Sokola vůbec a také filmy ze současného dění v královédvorském Sokole.

Pro děti bude připraven interaktivní koutek, ve kterém si mohou vyzkoušet své dovednosti při motorickém testu, hodu na cíl, zacházení s florbalovou hokejkou, výdrž v přednosu na stálkách atd. Zároveň se mohou děti zapojit do soutěže, kterou pořádá pro mládež časopis Sokol a vyzkoušet své znalosti o Sokole v připraveném kvízu.