Dnes je sobota 27. dubna 2024
a svátek slaví Jaroslav, zítra slaví svátek Vlastislav.

Foto - ./pict/2008/10/

Rozloučení s Věrou Žižkovou

V pondělí 13. října jsme se dozvěděli velmi smutnou zprávu, že naše sokolské řady opustila dlouholetá členka a především cvičitelka Věrka Žižková.

Věra byla členkou naší Tělocvičné jednoty přes padesát let a skoro půl století byla také cvičitelkou dorostenek a žen. Vedla nácviky na spartakiády, na kterých sama také vystupovala. Jejími oddíly prošla dlouhá řada cvičenek.

Pracovala rovněž jako okresní vedoucí dorostenek, účastnila se jako lektorka cvičitelských kurzů, kde pomáhala připravovat nové cvičitele.

Po roce 1989 se vrátila naše jednota zpět do České obce sokolské. Věra pomáhala budovat župní cvičitelský sbor. Ukončila vedení oddílu dorostenek a stala se vedoucí oddílu Zdravotního tělocviku, který v jednotě vznikl nově. Absolvovala nezbytná školení a pustila se do této nové práce. Kromě toho se jako cvičenka zúčastnila XIII. všesokolského sletu v Praze, s chutí se zúčastnila také nácviku Moravské besedy.

V posledních letech se přihlásily zdravotní potíže, které Věrce znemožnily pokračovat ve cvičitelské práci, nemohla se již účastnit našich sokolských akcí. V letošním roce propukla její nemoc naplno. Na zvládnutí svých zdravotních problémů už nestačila sama. Naštěstí se v květnu podařilo zajistit Věře místo v léčebně dlouhodobě nemocných v Hořicích, kde prožila poslední měsíce svého života.

Svým předčasným odchodem nás Věra všechny zarmoutila.
S Věrou Žižkovou se rozloučíme naposledy v pátek 17. 10. v 11 hodin v obřadní síni.