Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Šest medailových umístění z badmintonových turnajů

3. turnaj v Hradci Králové

V sobotu 9.2. se v Hradci Králové konal již třetí turnaj v badmintonu. Náš oddíl vyrazili reprezentovat hned 5 mužů a 2 ženy, kteří bojovali o umístění ve všech vypsaných disciplínách.

Do ženské dvouhy nastoupily obě naše hráčky. Jana Veverková obsadila ve skupině 3. místo a prohrála i zápas o umístění, čímž obsadila 6. místo v celkovém umístění. O poznání lépe si vedla naše druhá hráčka, Alena Haasová, která prošla skupinu bez jediné porážky a vyhrála i společný zápas proti vítězce druhé skupiny. Obsadila tak krásné 1. místo.

V ženké čtyřhře, kam Alena s Janou nastoupily s přehledem vyhrály všechny své zápasy a skončili na krásném 1. místě.

Mužská dvouhra byla rozdělena na skupiny, kdy v každé skupině hráli pouze 3 hráči. Ondřej Veverka v těžké skupině bohužel podlehl oboum svým soupeřům a skončil na 3. místě skupiny, čímž postoupil do horšího pavouka a obsadil dělené 23.-24. místo. Dalším zástupcem byl Ondřej Lehoczký, který skončil ve skupině na 2. místě když jednoho ze svých soupeřů porazil a druhému sebral alespoň set. Stejně jako Ondřej L. skončil ve skupině na 2. místě i náš třetí zástupce Jaroslav Imlauf, který jednou vyhrál a jednou prohrál. Tito dva naši hráči obsadili dělené 16.-20. místo. Nejúspěšnějším hráčem mužské dvouhry z našich řad pak byl poslední z našich hráčů, Michal Hroch, který s přehledem vyhrál skupinu a postoupil tak do bojů o umístění v horním pavouku, kde první zápas vyhrál, ale ve druhém narazil na favorita celého turnaje Michala Říhu a zápas prohrál, obsadil tak dělené 5.-6. místo.

Do čtyřhry mužů nastoupili hned 3 dvojice našich mužů. Imlauf-Dušek, Veverka-Hroch a na místě složená dvojice Lehoczký-Melichárek. Dvojice Imlauf-Dušek si vedli z našich dvojic nejlépe a obsadili 3.-4. místo, za nimi se umístila dvojice Lehoczký-Melichárek, kteří obsadili 8.-9. místo a dvojice Veverka-Hroch obsadili místo 11. Do smíšené čtyřhry nastoupili dvě dvojice našich hráčů - Haasová-Imlauf a Veverková-Hroch. První z jemnovaných dvojic byla úspěšnější a v závěru obsadila krásné 2. místo, když podlehla ve finále dvojici Frauenbergová-Prusek. Dvojice Veverková-Hroch vypadla již ve druhém kole, což znamenalo obsazení 6. místa.

Bronzové Pardubice

Dne 23. února se trojice dvorských hráčů badmintonu (Ondřej Veverka, Ondřej Lehoczký, Michal Hroch) zúčastnila v tradičním velkém amatérském turnaji v Pardubicích. Do univerzitní haly v Polabinách přijelo 70 hráčů, kteří měřili své síly na třinácti dostupných badmintonových kurtech. Jedná se o největší amatérský turnaj na severovýchodě Čech.

Hrálo se švýcarským systémem, kdy proti sobě hrají sousedi v průběžném pořadí. Podle počtu účastníků se posléze dohodlo šest hracích kol. Za jeden vyhraný zápas mohl hráč získat maximálně šest bodů.

A reprezentanti TJ Sokola Dvůr Králové se ve výsledcích rozhodně neztratili. V kategorii začátečníci startovalo 32 mužů. Ondřej Lehoczký se svými sedmnácti body obsadil osmnácté místo, pohoršil si tak o jednu příčku oproti minulé účasti. Ondřej Veverka si naopak o jedno místo polepšil, když skončil devátý a vybojoval dvaadvacet bodů. Michal Hroch měl zde doposud stoupající tendenci, kterou letos také potvrdil a po sedmém a čtvrtém místě v předchozích ročníků se letos dostal na bednu. S pětadvaceti body stanul na druhém místě. Jelikož měl Michal naprosto stejné skóre se třetím Bratršovským, rozhodl se organizátor o rozstřel. Kdo se jako první z nich trefí podáním od zadní čáry do krabice položenou ve středu kurtu, vyhrává duel. Výsledkem 3:1 Michal zvítězil.

Všichni tři dvorští hráči měli dobrý pocit ze hry a už netrpělivě vyhlíží další turnaj v pořadí, tedy ten poslední hradecký v sezóně.

4. turnaj v Hradci Králové

Sobota 16.3. patřila poslednímu z letošní série turnajů v hradeckém Montasu. Náš oddíl na tomto turnaji reprezentovali čtyři hráči (3 muži a 1 žena), kteří zasáhli do bojů ve všech disciplínách. I přes pěkné počasí, které v tento den panovalo byl turnaj kvalitně obsazen a všichni účastníci si zahráli několik zápasů jak ve skupině, tak v horším či lepším pavouku.

Naše jediná hráčka, Jana Veverková, prohrála ve dvouhře pouze jediný zápas a v konečném pořadí tak obsadila 2. místo. Naše hráčka nastoupila i v ženské čtyřhře, kdy spoluhráčkou jí byla Petra Nosková, se kterou se spojila přímo na turnaji. I přes nesehranost této dvojice byla nakonec hra úspěšná a společně obsadily celkové 2. místo v této disciplíně.

V mužské dvouhře nás reprezentovali Jiří Balcar, Ondřej Veverka a Ondřej Lehoczký. Jiří společně s Ondřejem L. se umístili na děleném 17. - 20. místě. Ondřej Veverka byl o něco úspěšnější a obsadil dělené 9. - 16. místo. Naši pánové zasáhli i do bojů mužské čtyřhry. Dvojice Lehoczký - Balcar se umístila na 10. místě a na turnaji složená dvojice Marx-Veverka se umístila na místě 9.
Do smíšené čtyřhry nastoupila sourozenecká dvojce Veverka-Veverková, která se umístila na konečném 3. místě.

Tento turnaj byl posledním z letošní série turnajů pořádaných TJ Montas Hradec Králové. Byl zároveň i posledním v časném herním modelo. Od příští sezony by se turnaje měli hrát odděleně v dvouhrách a čtyřhrách.