Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

Olympiáda dětí a mládeže 2019

V neděli 23. června jsme se sešli na autobusovém nádraží v našem městě a vyrazili připraveným autobusem do Liberce. Při přestupu v Jičíně byly ještě holkám na poslední chvíli předány dresy, ve kterých měly závodit. Po příjezdu nás ubytovali na Harcově na kolejích Technické univerzity, kde jsme měli pokoje až v osmém – nejvyšším patře, kam sice jezdily výtahy, ale kvůli jejich nespolehlivosti jsme raději chodili pěšky. Když jsme se zabydleli, odjeli jsme do Home Credit Areny, u které byl ještě před slavnostním zahájením připraven doprovodný program, zaměřený na pohybové aktivity. Součástí zahájení bylo představení jednotlivých krajů s jejich průvody, v průvodu Královéhradeckého kraje jsme měli i my svoji zástupkyni. Pak následovalo zapálení olympijského ohně a koncert Sebastiana. My jsme však odešli ještě před koncem a po večeři jsme si udělali procházku k přehradě, která je nedaleko od kolejí.

V pondělí po snídani jsme navštívili zoo, a po obědě nás čekal trénink v atletické hale v Jablonci, kde byly postavené trampolíny a další dny se tam i závodilo. Večer jsme měli zase volný, a tak někteří z nás šli ven, koupili si popcorn a sedli si venku.

V úterý jsme měli celé dopoledne volno a odpoledne měly holky závod. Nejlepší závodnicí byla Anička Puhlovská 19. místo, dále Anička Svobodová 20. místo a Linda Hermanová 21. místo, v pořadí družstev byly osmé. Po večeři jsme byli zase u přehrady, ale tentokrát jsme se i koupali.

Ve středu dopoledne jsme měli opět volno, odpoledne závodili kluci a dopadli takto: Ondra Schreiber 11. místo, Jirka Kubíček 30. místo a Tobiáš Kulveit, který nedoskákal volnou sestavu skončil na 32. místě.

Ve čtvrtek jsme skákali již dopoledne, protože jsme se připravovali na závod v synchronech. Oběma dvojicím skákání na tréninku šlo a kluci se dokonce dostali do finále a byli čtvrtí. Holky ovšem takové štěstí neměly, protože Anička Svobodová vynechala půlvrut v povinné sestavě, která se tudíž nepočítala z deseti skoků a holky skončily na devátém místě. Večer proběhlo slavnostní zakončení a poté jsme odjeli domů. Myslím si, že si všichni tento týden moc užili, někteří si tam dokonce našli i nové kamarády a budou na tuto akci ještě dlouho vzpomínat.