Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Trampolíny - články
28. 3. 2023 - Sokolský zpravodaj informoval o naší akademii
Podívejte se na reportáž o naší akademii. Moc hezky to ČT zpracovala.

16. 2. 2023 - Přijďte na akademii!
Slavnostní akademie ke 160. výročí založení Sokola v našem městě se bude konat přesně za týden. Přípravy v oddílech vrcholí, připravuje se hudba, průvodní slovo, dresy, trička, pilují se jednotlivá čísla. Vystoupení na akademii budou pestrá, představí se děti od dvou let po seniory, uvidíte pódiová vystoupení, ukázky sportovních oddílů, skoky na trampolíně, Team Gymová vystoupení, cvičení na nářadí, šplh, závodivé hry. Každá složka chce předvést to nejlepší ze své činnosti a připraveno je i překvapení. Doufáme, že do příprav nezasáhnou nemoci, které by znemožnili našim cvičencům předvést, čemu se v Sokole naučili. Dnes nabízíme vlastně již pamětnické fotografie z první akademie po posledním obnovení činnosti Sokola před třiceti lety. Tehdy jsme si v květnu 1993 v Hankově domě připomněli 130. výročí vzniku jednoty. Jako host vystoupil pěvecký spolek Záboj, který je o rok starší než naše jednota. Poprvé po dlouhých letech jsme mohli představit historické prapory, které jsou uchovávány v depozitáři muzea. Představili se cvičenci od rodičů s dětmi, přes žactvo a dorost, muži zacvičili část sletové skladby Věrni zůstaneme. Při pohledu na tyto fotografie vidíme, že mnozí jsou Sokolu věrni dodnes, jiní, kteří se zasloužili o obnovení Sokola ve Dvoře Králové, již odešli do nebeské sokolovny a ti mladší, kteří tehdy vystoupili jako děti, jsou dnes již rodiči, jejichž děti cvičí v Sokole a budou na akademii příští týden vystupovat. Jsme rádi, že má Sokol v našem městě dlouhou a bohatou tradici. Všechny naše příznivce na akademii co nejsrdečněji zveme!

22. 1. 2023 - Sokolská akademie oslaví významné výročí
Přesně za měsíc se bude konat velká akademie Sokola Dvůr Králové n. L. ke 160. výročí svého založení. Připravujeme dvě vystoupení pro školy a jedno odpolední vystoupení pro rodiče, prarodiče a naše příznivce. Těšíme se na všechny diváky, kteří s námi přijdou oslavit toto výjimečné výročí. Vaši sokolové.

9. 11. 2022 - Skokané na trampolíně Sokola Dvůr Králové n.L. úspěšně zakončili sezonu 2022 dvěma závody v Liberci
Vítězkou Českého poháru za letošní rok v kategorii ženy B je naše závodnice Anna Svobodová.

16. 10. 2022 - Podzvičinský skokánek
V sobotu 15. 10. se konal další závod ve skocích na trampolíně.

26. 9. 2022 - 3. závod Českého poháru ve skocích na trampolíně
V sobotu 24. 9. 2022 se v Rožnově p. R. konal 3. závod Českého poháru ve skocích na trampolíně. Z oddílu trampolín Sokola Dvůr Králové se ho zúčastnila Anička Svobodová která závodila v kategorii ženy B. V kvalifikaci si třetím místem zajistila postup do finále. Také ve finále zaskákala svoji sestavu dobře a obsadila výborné 3. místo. Anna Svobodová je na prvním místě v celkovém hodnocení této kategorie po třech odskákaných závodech Českého poháru.

27. 6. 2022 - Je vymalováno!
Naše sokolovna opět září čistotou! Velký sál i klubovna jsou vymalované a dnes jsme se, horko nehorko, sešli na úklidové brigádě. Klobouk dolů přede všemi, kteří se dnes místo na koupaliště přišli vykoupat ve vlastním potu. Zvláštní pochvala patří všem mladým sokolům, kteří dnes přišli podpořit dospěláky a odvedli veliký kus práce. Jsou to opravdoví borci. Od zítřka už zase začne sokolovna sloužit svému účelu, zítra mají trénink gymnastky, které se chystají v červenci do Švýcarska na Eurogym, ve středu budou ženy trénovat svou pohybovou skladbu, kterou připravují na Ježkov. A od pondělí začíná soustředění oddílu trampolín.

13. 6. 2022 - Český závod věkových skupin ve skocích na trampolíně
Oddíl skoků na trampolíně ve Dvoře Králové byl pořadatelem tohoto významného závodu.

15. 5. 2022 - Další dva závody skokanů na trampolíně
V sobotu 14.5. se v Odolene Vodě konal 2. závod Českého poháru a v neděli na stejném místě závod o Skokana Vodolky. I v těchto závodech si naši závodníci vedli dobře.

29. 4. 2022 - Zahájení nové sezóny skoků na trampolín
Před prvním závodem Českého poháru se opět po delší době konal Liberecký skokan. Tohoto závodu se v kategorii žen zúčastnily Adéla Hermanova která obsadila 2. misto a Anna Svobodová 3. misto. V kategoriích začínajících závodníků obsadily 2005-2009 Sabina Aubrechtova 5. místo a 2010-2013 Veronika Josková 8. a Tereza Vávrová 9. misto. Český pohár byl zahájen 23. 4. v Liberci. Z našeho oddílu se zúčastnily dvě závodnice v kategorii ženy B. Obě zaskákaly výborně a postoupily do finále. I v něm předvedly dobře provedené sestavy a z vítězství se radovala Anička Svobodová. Další naše závodnice Adélka Hermanová obsadila výborné 3. misto.