Dnes je sobota 4. května 2024
a svátek slaví Květoslav, zítra slaví svátek Klaudie.

Oddíl atletiky - články
28. 12. 2016 - Poděkování Královéhradeckému kraji
Díky dotaci z Královéhradeckého kraje na pravidelnou celoroční sportovní činnost dětí se nám podařilo získat nové cvičební vybavení. Děkujeme tímto Královéhradeckému kraji za podporu sokolského sportu!

13. 12. 2016 - Vánoční karneval ukončil podzimní část sokolské sezóny
Letošní vánoční karneval se vydařil. Na devadesát dětí si přišlo užít do tělocvičny vánoční atmosféru. Děkujeme všem pomocníkům z řad atletů a gymnastů, kteří odvedli kus dobré práce. Nejen, že se perfektně zhostili svých stanovišť, ale také se moc pěkně chovali k dětem a dodali karnevalu prima náladu. Děti si zatancovaly, užily si různé atrakce, zazpívaly si u vánočního stromku. Všem přejeme krásné Vánoce a hodně zdraví a štěstí do nového roku!

16. 11. 2016 - Odměna pro závodníky
V sobotu 12. listopadu připravili vedoucí pro děti z oddílů všestrannosti, atletiky a sportovní gymnastiky Párty za odměnu. Tato akce byla již po čtvrté odměnou těm, kteří po celý rok reprezentují Sokol na různých akcích, soutěžích a závodech. Pobavit se přišlo 70 dětí ve věku od 6 do 17 let. Odpoledne se učily sebeobraně pod vedením oddílů Systema Trutnov z. s. - Bojová umění a ze Self defence team DK. Následovala večerní hra a potom již očekávaná diskotéka. Víkend se vydařil a nezbývá než poděkovat všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli.

7. 11. 2016 - Výsledky desetiboje
Podívejte se na výsledky desetiboje.

7. 11. 2016 - Župní desetiboj přinesl našim barvám 20 medailí!
Dvacet medailí pro Sokol Dvůr Králové! To je skvělý úspěch našich závodníků. Připravili se na závod dobře. Nejen medaile, ale i mnoho výborných výkonů a skvělých umístění dosáhli všichni královédvorští, kterých nastoupilo k závodu 65. Blahopřejeme a děkujeme za super reprezentaci jednoty i za parádní prezentaci naší práce. Pochvalu si zaslouží také všichni rozhodčí z řad dospělých, ale i našich odchovanců. Všichni, kteří přišli pomoci nám udělali velkou radost.

7. 11. 2016 - Video ze župního desetiboje
V sobotu 5. listopadu se konal župní desetiboj za účasti 135 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Podívejte se na sestřih z bojů o nejlepšího desetibojaře.

24. 10. 2016 - Královédvorští na župním přeboru v přespolním běhu
Župního přeboru v přespolním běhu se v barvách Sokola DK zúčastnilo 43 závodníků, což byla třetina všech závodníků. Máme 7 medailí a také řadu 4. míst a umístění v první desítce, i to je super, když si uvědomíte, že v některých kategoriích startovalo ke třicítce závodníků. Počasí bylo výborné, výkony dětí skvělé. Výsledkem je sedm medailí. Evička Dušánková a Matěj Flégl jsou přeborníky župy, Anička Dušánková a Matyáš Šturm jsou stříbrní a Kája Lukášová, Anička Sedláčková a Kuba Grus jsou bronzoví. Blahopřejeme! Děkujeme všem dětem za skvělou reprezentaci jednoty a všem dospělákům za účinnou pomoc!

23. 10. 2016 - Video ze župního přeboru v přespolním běhu
Podívejte se, jaký byl letošní ročník župního přespolního běhu na Novém Hrádku.

23. 10. 2016 - Video z Památného dne Sokola
Podívejte se na video Jakuba Gruse z Památného dne Sokola a Večera sokolských světel. Tato akce se velmi vydařila.

13. 10. 2016 - Královédvorští sokolové si připomněli Památný den Sokola
Letos jsme si připomínali Památný den Sokola nadvakrát. Poprvé ve středu 5. října. Přesto, že nám počasí nepřálo, dorazilo v dešti 40 dětí a dospělých. Uctili jsme položením květin památku všech sokolů, kteří položili životy za první i druhé světové války, zároveň jsme vzpomněli nedožitých 80. narozenin pana prezidenta Václava Havla. V pondělí 10. října jsme uskutečnili další pokus o Večer sokolských světel. Tentokrát nám počasí přálo. U pomníku se sešlo kolem třiceti dospělých a padesáti dětí. Nejprve vzdělavatelka P. Špatenková připomněla osud sokolských činovníků a cvičitelů, kteří byli v noci ze 7. na 8. října roku 1941 pozatýkáni a odvlečeni do věznice na Pankráci. Poté jejich tragická pouť pokračovala do Malé pevnosti Terezín a nakonec do koncentračního tábora Osvětim. Zde také většina takto postižených sokolů během několika měsíců zahynula. Tento osud potkal také starostu královédvorského Sokola bratra JUDr. Františka Pařeza, jehož životní pouť skončila 2. února 1942 v Osvětimi. Vzpomínku u pomníku jsme zakončili zpěvem naší hymny. Potom se už děti dočkaly pouštění lodiček po Labi. Lodičky měly v sobě svíčky, které symbolizovaly duše sokolů, kteří nepřežili válku. Celá akce se vydařila a lodičky opět krásně osvětlily labské koryto. Právě při takovýchto akcích si nejvíce uvědomujeme, že Sokol není pouze sportovním kroužkem. Snaží se již přes 150 let přinášet svým členům kromě cvičení a sportu i něco navíc. Vést je k vlastenectví i k hrdosti na naše dějiny. Poděkování patří všem organizátorům a hlavně všem, kteří si přišli sokolskou historii připomenout.