Dnes je sobota 18. května 2024
a svátek slaví Nataša, zítra slaví svátek Ivo.

Jste 16201855. návštěvník našich stránek.

Oddíl atletiky - články
20. 3. 2016 - Jaroměřský klokan přinesl našim barvám 5 medailí a vítězství družstva
Ve středu soutěžili naši atleti na Jaroměřském klokanovi a získali 5 medailí. Nejprve vybojovala v kategorii přípravek stříbro Adélka Rutrlová výkonem 108 cm, Sárka Erbenová posunula svůj osobní rekord na 137 cm a zvítězila v kategorii mladších žákyň, a poté mladší žáci Ondrové Schreiber a Palan přidali zlato a stříbro. Ondra Schreiber znovu posunul své osobní maximum, a to o 9! cm, když zdolal laťku ve výšce 144 cm. Ondra Palan soutěžil dne ve skoku vysokém poprvé a hned skočil 125 cm. Monika Fišerová zdolala laťku ve výšce 145 cm a zvítězila. Starší žák Kuba Mikyska skočil 140 cm a skončil na 6. místě. Poprvé v historii Jaroměřského klokana si odvezlo dort za vítězství v soutěži družstev naše družstvo Sokola Dvůr Králové. Všem našim závodníkům moc děkujeme za skvělé výkony a super reprezentaci naší jednoty!

19. 3. 2016 - Šibřinky v Africe se povedly
V sobotu 19. března se konaly šibřinky pro děti, tentokrát na téma V Africe. Podařilo se nám báječně vyzdobit sokolovnu pomocí obrázků dětí ze Sokola, výtvarného kroužku paní Vandy Kotíkové a také prvňáčků ze ZŠ Schulzovy sady. Cvičitelé připravili nádherné kulisy, žirafu, kokosovou palmu i černošskou chatrč, ale také lví tlamu nebo skoro živého krokodýla. Divákům se představili gymnastky a gymnasté se skoky z malé trampolínky, cvičitelé s černošským tance i členové oddílů atletiky a všestrannosti s lemuřím tanečkem. Také disciplíny byly inspirovány životem v Africe. Děti musely nasadit vlastní život a zachránit zvířátko z tlamy lva, bubnovat na bubny, pohrát si s opičkami, nakrmit lva, sklidit kokosové ořechy, dát si závod s gepardem, postavit chobotem komín z kostek, odnést něco na hlavě, zastavit se v oáze a navštívit domorodé obydlí. Každý se mohl nechat vyzdobit obličej tváří zvířátka, černošskými ornamenty nebo květinou. Šibřinky se vydařily a nezbývá než poděkovat všem organizátorům a jejich pomocníků za vytvoření opravdu africké nálady. Bylo to prima.

12. 3. 2016 - Atleti si vyskákali 5 medailí!!!
Výborného výsledku dosáhli naši atleti v Úpici, kde se dnes zúčastnili závodu ve skoku vysokém, Úpické laťky. Mladší žákyně Sára Erbenová vybojovala výkonem 136 cm 1. místo, mladší žák Ondřej Schreiber si doskočil výkonem 135 cm pro 2. místo, starší žákyně Monika Fišerová získala skokem 143 cm bronz, dorostenka Eva Špatenková byla díky 135 cm stříbrná a dorostenec Nikolas Erben získal bronzovou medaili za skok 160 cm. Naše výprava splnila na sto procent, protože co start, to medaile. Blahopřejeme!

6. 3. 2016 - Výsledky ze župního přeboru v plavání
Podívejte se na výsledky župního přeboru v plavání.

5. 3. 2016 - Sokolíci vylovili z trutnovského bazénu 18 medailí!!!
Celkem 44 závodníků ze 118, kteří nastoupili k župnímu přeboru v plavání, bylo ze Sokola Dvůr Králové n. L. Tolik závodníků jsme ještě na start plaveckých závodů nepostavili! A podařilo se nám vybojovat 18 medailí, to je o tři více, než v loňském roce. 6 Královédvoráků se stalo župními přeborníky - zlaté medaile získali Davídek Ježek, Žofka Hrmová, Petr Holubec, Simon Rajsner, Jakub Mikyska a Libor Drábek, máme 8 stříbrných medailistů - Karolínka Lukášová, Alešek Kukal, Matěj Kubíček, Tereza Mědílková, Jaroslav Kortan, Sára Erbenová, Ondřej Schreiber a Tereza Hulíková a 4 medaile bronzové - Péťa Stránský, Adéla Sedláčková, Adéla Rutrlová a Jakub Grus. A máme ještě jedno prvenství - oba závodníci v předškolní kategorii Dáda Ježek a Kája Lukášová jsou ze Dvora Králové, máme tedy nejmladší plavce na župě. Vítězům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší jednoty.

28. 2. 2016 - Valná hromada
Zveme všechny členy a příznivce na valnou hromadu, která se koná v pátek 11. března od 17 hodin v sokolovně.

25. 2. 2016 - Video z vánočního karnevalu
Na konci roku 2015 se konal opět vánoční karneval pro žactvo. Zde nabízíme sestřih z karnevalu.

13. 2. 2016 - Připravujeme dětské šibřinky
Letošní šibřinky pro děti budou na téma Afrika. Vyhraďte si v kalendáři 19. březen na naše šibřinky! Autorkou plakátku je Eliška Karešová.

19. 12. 2015 - Vánoční karneval se vydařil
Na tradiční vánoční karneval přišlo přes šedesát dětí, které si užily nové náčiní, které do Sokola donesl Ježíšek, zasoutěžily si i zatancovaly. Nakonec jsme si zazpívali koledu u vánočního stromečku. Krásné Vánoce a na shledanou v lednu!

1. 12. 2015 - Mikulášská se vydařila
Jako obvykle patří tento čas Mikulášským hodinám. Mikuláš se svým doprovodem navštívil v pondělí děti z oddílu předškolního žactva, kterých se sešlo přes 30, následovala návštěva oddílu všestrannosti žactva a atletiky. Sem přišlo na setkání s Mikulášem přes 70 dětí. Mikulášskou provázel smích i slzičky, rozzářené oči i sliby, že už nezazlobí. Po písničkách a básničkách Mikuláš s andělem podarovali všechny děti i cvičitelky drobnými dárky. Nyní budou následovat besídky v dalších oddílech.