Dnes je pátek 26. dubna 2024
a svátek slaví Oto, zítra slaví svátek Jaroslav.

Oddíl atletiky - články
3. 11. 2022 - Testování atletů a gymnastů
Již po třetí proběhlo s odstupem dvou měsíců testování atletů a gymnastů. Video představuje dvě z pěti disciplín, které absolvovali. Dalšími disciplínami byl Jacíkův test, hod drátěnkou a člunková běh na 20 m.

27. 6. 2022 - Je vymalováno!
Naše sokolovna opět září čistotou! Velký sál i klubovna jsou vymalované a dnes jsme se, horko nehorko, sešli na úklidové brigádě. Klobouk dolů přede všemi, kteří se dnes místo na koupaliště přišli vykoupat ve vlastním potu. Zvláštní pochvala patří všem mladým sokolům, kteří dnes přišli podpořit dospěláky a odvedli veliký kus práce. Jsou to opravdoví borci. Od zítřka už zase začne sokolovna sloužit svému účelu, zítra mají trénink gymnastky, které se chystají v červenci do Švýcarska na Eurogym, ve středu budou ženy trénovat svou pohybovou skladbu, kterou připravují na Ježkov. A od pondělí začíná soustředění oddílu trampolín.

28. 2. 2022 - Co mají místa vyobrazená na fotografiích společného se Sokolem? Soutěžte!
Najdi a navštiv všech 16 míst vyobrazených na fotografiích. Na každém z míst splň úkol pod obrázkem a nech se při jeho plnění vyfotit. Když své fotografie a odpovědi pošleš na adresu sokoldvur160@seznam.cz zasloužíš si odměnu, a také nám pomůžeš oslavit pohybem výročí sto šedesát let od založení Sokola a zvýšit tak povědomí o našem Sokolu mezi lidmi. Pokud přijdeš na spojitost jednotlivých míst se Sokolem, napiš nám i to, získáš bonusovou odměnu!

9. 1. 2022 - Zimní hrátky v Sokole
Ve středu jsme si v Sokole užili zimní hrátky. Venku sice bylo právě jaro, ale v sokolovně panovala ta pravá zima. Padaly vločky, stavěli jsme sněhuláky, sáňkovali jsme i lyžovali. Všechny aktivity připravila a vymyslela cvičitelka Andrejka Erbenová a všichni účastníci se výborně bavili. Děkujeme, Andrejko! Těšíme se na další Tvoje nápady.

23. 12. 2021 - Radostné Vánoce a šťastný rok 2022!
Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a nejen sportovních zážitků!

21. 12. 2021 - Vánoční karneval 2021
V pondělí 20. prosince si děti z oddílů všestrannosti a atletiky užily svůj Vánoční karneval. Na hladkém průběhu se podílelo dvacet pořadatelů z řad cvičitelů a starších cvičenců. Všichni si užili to pravé karnevalové veselí. V závěru jsme si zazpívali koledu a popřáli si krásné Vánoce a šťastný rok 2021. To samé přejeme také všem našim cvičencům a příznivcům!

16. 12. 2021 - Vzpomínka na Vánoční karneval 2019
Pojďme si společně připomenout Vánoční karneval, který jsme pořádali přede dvěma lety. To nám ty dětičky povyrostly.

9. 12. 2021 - Mikulášské hodiny v Sokole
Včera se zastavil Mikuláš se svým průvodem v oddíle předškolních dětí. Hodina byla výjimečná nejen touto vánoční návštěvou. Už před cvičením navštívili sokolovnu pracovníci Památníku Lidice s cílem natočit rozhovory se starostkou župy sestrou Helenou Rezkovou a vzdělavatelkou župy sestrou Pavlínou Špatenkovou. Rozhovory se točily okolo sokolského odboje za druhé světové války a okolo sokolských idejí vůbec. V příštím roce si totiž připomeneme 80 let od heydrichiády. A právě měsíce heydrichiády zasáhly velmi citelně sokolský odboj. Sestry H. Rezková a P. Špatenková před časem zmapovaly osudy členů sokolské župy Podkrkonošské v knize Nebylo jim souzeno žít. Hosté z Lidic natočili nejen rozhovory, ale také cvičení nejmladších sokolíků jako důkaz, že Sokol stále žije a také milou mikulášskou návštěvu.

7. 11. 2021 - Halloweenské hodiny
První listopadový den připravili cvičitelé pro své cvičence halloweenskou zábavnou hodinu. Nejprve si v oddíle předškolních dětí zahráli si na čarodějnice, čerty a strašidla, přenášeli dýně, cvičili jízdu na košťatech a rozcvičku s košťaty a vůbec řádili při netradičním cvičení. Poté se členové oddílů atletiky, gymnastiky a všestrannosti cvičenci rozdělili do sedmi družstev, která si sami pojmenovali. Soutěžili Růžový panteři, Ludvíčkové, Divný kávový dům, Modrý brambory, Tlustý dýně, Bagři a Brumíci. A v čem se soutěžilo? Hádaly se strašidelné osobnosti, rozesmívalo se, házeli o se duchem, překonávali dráhu jako pavouci, chodili po tmě po hřbitově, přenášeli dýně, kterých se nebývale urodilo a předváděli netopýří let. Všichni se královsky pobavili. A jak soutěžení zápolení dopadlo? To se dozví aktéři až příští pondělí, aby o nic nepřišli ani ti, co jsou v karanténě.

7. 11. 2021 - Uspořádali jsme desetiboj
Uspořádali jsme desetiboj pro naše cvičence. Závod proběhl za dodržení všech pravidel. Všechny děti nad šest let a dospělí rozhodčí a doprovod se prokázali testem nebo dokladem o očkování. Závod proběhl bez diváků. Celkem závodilo skoro šedesát závodníků. Vzhledem ke zhoršujícím se podmínkám se nebude příští neděli konat župní desetiboj. Uspořádáme jej hned jak to epidemiologická situace dovolí.