Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024
a svátek slaví Marek, zítra slaví svátek Oto.

Oddíl atletiky - články
7. 10. 2006 - Zlato z Krajského víceboje patří M. Hanzlíčkové
První říjnovou sobotu bojovali atleti Královéhradeckého kraje o medaile za víceboje. Naši jednotu výborně reprezentovala Magdaléna Hanzlíčková, když po velkém boji získala zlatou medaili a titul přebornice Královéhradeckého kraje.

25. 9. 2006 - Nejmladší atletky královédvorského Sokola stříbrné
V září proběhla 4. kola všech krajských přeborů žactva. Jako poslední se konal přebor nejmladšího žactva. Závod se konal za velmi pěkného počasí v Solnici. Za královédvorský Sokol nastoupila dvě družstva. V družstvu A závodily K. Malá, A. Rutrlová, D. Hysková, K. Chaloupková a A. Rufferová, družstvo B závodilo, bohužel neúplné, ve složení Z. Vítková, L. Nápravníková a M. Házová.

25. 9. 2006 - Župní přebor v přespolním běhu
V sobotu 23. 9. se konal na Novém Hrádku přebor župy Podkrkonošské v přespolním běhu. Celkem se na start postavilo 80 závodníků z 8 sokolských jednot. Královédvorských závodníků bylo 25 od předškolních dětí po dorostence. Trať vedla pěkným terénem okolo zříceniny hradu Frymburk, závodníkům přálo i počasí.

25. 9. 2006 - Magdaléna Hanzlíčková přivezla bronz z Evropských atletických her mládeže
20. a 21. září se konaly v Brně Evropské atletické hry mládeže(European kids athletics games), kterých se zúčastnilo přes 700 závodníků z 11 států Evropy a ze 73 oddílů. Mezi účastníky byly také čtyři atletky ze Sokola Dvůr Králové n. L, Andrea Šedivá, Magdaléna Hanzlíčková, Michaela Uherková a Anna Rutrlová. Závod probíhal stejně jako vloni při dětské olympiádě na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem za velmi krásného počasí.

13. 9. 2006 - 4. kolo KPD mladšího žactva
Ve 4. kole KPD mladšího žactva I. třídy podaly naše závodnice solidní výsledky. Nejlépe se dařilo Andree Šedivé, která vybojovala v krajském přeboru jednotlivců zlatou medaili v běhu na 60 m překážek (11,13 s) a stříbrnou medaili v běhu na 60 m (8,68 s).

6. 9. 2006 - 4. kolo staršího žactva přineslo královédvorským atletkám úspěch!!!
Bronzovou medaili vybojovaly královédvorské atletky ve spolupráci s jaroměřskými závodnicemi. Nejprve Magdaléna Hanzlíčková vybojovala zlato v běhu na 1500 m, Iveta Červená z Jaroměře přidala stříbro a trojice M. Hanzlíčková(DK), L. Keilová (DK) a B. Šubrtová (Jaroměř) přidala stříbro za štafetu 3 x 300 m. V závěrečném vyhlášení vystoupilo na stupně vítězů celé družstvo starších žákyň, když po urputném boji získalo pro královédvorský Sokol bronz.

6. 9. 2006 - Čtyři atletky se chystají na Evropské hry mládeže
Andrea Šedivá, Magdaléna Hanzlíčková, Michaela Uherková a Anna Rutrlová budou reprezentovat naši jednotu i město Dvůr Králové na Evropských hrách mládeže, které se budou konat 20. - 21. 9. v Brně. Jedná se o atletické závody, kterých se zúčastní 706 dětí z jedenácti států Evropy a ze sedmdesáti tří atletických oddílů. Bližší informace najdete zde.

6. 9. 2006 - Pojďte do Sokola!!!
Sokolské oddíly všestrannosti a atletiky zvou nové zájemce do svých řad. Oddíl atletiky zahajuje cvičení již 6. 9. Oddíly všestrannosti v pondělí 11. 9.

30. 8. 2006 - Běh Terryho Foxe
Také letos se bude naše jednota organizačně podílet na Běhu Terryho Foxe. Zveme všechny zájemce o účast na běhu ve čtvrtek 6. 9. Sraz sokolských běžců bude v 14. 15 hodin u ZŠ Schulzovy sady.

30. 8. 2006 - Nový cvičební rok začíná 11. 9.
Tělocvičná jednota Sokol Dvůr Králové nad Labem oznamuje všem svým členům a dalším zájemcům o cvičení, že pravidelné cvičení všech složek bude zahájeno v pondělí 11. 9. Rozvrh hodin bude zveřejněn na internetu. Zveme všechny do našich řad!!!