Dnes je neděle 5. května 2024
a svátek slaví Klaudie, zítra slaví svátek Radoslav.

Oddíl atletiky - články
29. 6. 2006 - Krkonošské noviny o našem zlatém úspěchu
Přečtěte si v Krkonošských novinách o úspěchu našich atletek.

26. 6. 2006 - Již 50 tisíc návštěvníků vstoupilo na naše stránky
O tomto víkendu jsme přivítali již 50 000. návštěvníka našich stránek. Od listopadu 2005 vstoupilo na naše stránky 25 000 lidí. Děkujeme všem našim návštěvníkům za přízeň a slibujeme, že budeme i nadále přinášet co možná nejaktuálnější informace o dění v naší jednotě a v Sokole vůbec.

25. 6. 2006 - V úmorném vedru jsme bojovali na Přeboru ČOS v atletice
V úmorném vedru se konal 25. 6. v Hradci Králové Přebor ČOS v atletickém čtyřboji. Na tomto závodu nás zastupovalo 5 závodnic. Vynikajícího výsledku dosáhlo družstvo mladších žákyň ve složení A. Šedivá, M. Hanzlíčková a M. Uherková, které vybojovalo zlaté medaile a s nimi i titul přebornic ČOS. A. Šedivá vystoupila na nejvyšší stupínek i při vyhlašování jednotlivců M. Hanzlíčková zůstala těsně 4. se ztrátou 49 bodů na 3. místo a s náskokem 200 bodů na 5. závodnici. M. Uherková skončila 15. Starší žákyně bohužel neměly družstvo, a tak bojovaly pouze za jednotlivce. A. Godárové se nejlépe povedl vrh koulí (7,50 m), kde vyrovnala svoje maximum, V. Havranová skočila 387 cm do dálky, čímž také skoro vyrovnala svůj nejlepší výkon.

22. 6. 2006 - 3. kolo mladších žákyň II. stupně
15. 5. se konalo v Týništi nad Orlicí 3. kolo KPD mladších žákyň II. stupně. Opět nás reprezentovala dvě družstva. V průběžném pořadí je po třech kolech družtvo A na 2. a družtvo B na 5. místě.

21. 6. 2006 - 3. kolo KPD starších žákyň
18. 6. se konalo v Týništi nad Orlicí 3. kolo KPD starších žákyň. Závodu se zúčastnilo 9 našich děvčat ( z toho 3 hostující ze Sokola Jaroměř), citelně nám chyběly M. Hanzlíčková, L. Hřivnová a další děvčata.

21. 6. 2006 - Zde najdete výsledky 2. kola KPD mladších žákyň I. třídy
14. 6. se konalo ve Dvoře Králové 2. kolo KPD a jednotlivců mladšího žactva I. třídy. Letos nás pronásleduje smůla. Předchozí kolo bylo zrušeno pro nezpůsobilost dráhy (zatopený stadion) a tentokrát nám kolidovaly závody s taneční show skupiny Angeles dance group. Téměř všechny dívky, které soutěží v atletickém přeboru zároveň tančí, takže to se závody vypadalo bledě. Pouze na půl hodiny přišly závodit A. Šedivá, M. Hanzlíčková a A. Hurdálková. Díky tomu, že trampolíny nevystupovaly na show mohla celé závody absolvovat P. Rychterová. Na závodech děvčata předvedla obdivuhodný výkon - během půl hodiny vybojovala 54 bodů (A. Šedivá 1. v 60 m překážek, 2. ve skoku dalekém -a to přesto, že si mohla před odchodem na show skočit pouze dva skoky !! a 6. v hodu kriketovým míčkem, M. Hanzlíčková 2. v 60 m překážek a 8. ve skoku dalekém, P. Rychterová 3. v hodu kriketovým míčkem a 8. ve vrhu koulí a A. Hurdálková 5. v hodu kriketovým míčkem. Kdyby děvčata nemusela odejít (a mohla absolvovat své parádní disciplíny - M. Hanzlíčková 800 m, A. Šedivá 60 m nebo skok vysoký) a mohly se zúčastnit také další členky družstva, které jsme nenasazovali (jejich disciplína začínala později), byl by výsledek pro nás jistě příznivější. Na Ostroměř, která získala 59 bodů a T. J. DK, která získala 76 bodů jsme jistě měli.

5. 6. 2006 - 2. kolo krajského přeboru staršího žactva
V neděli se konalo 2. kolo krajského přeboru staršího žactva. Barbora Šubrtová (Sokol Jaroměř) získala dvě zlaté medaile v běhu na 100 a 200 m překážek, Magdaléna Hanzlíčková vybojovala stříbrnou medaili v běhu na 800 m. Další výsledky najdete zde.

1. 6. 2006 - První červnový víkend opět nabitý
Také první červnový víkend čeká na sokolské sportovce několik důležitých akcí. Hlavňáci z Angeles promluví do soutěží na MČR v Prostějově, starší žákyně, dorostenky a žena budou závodit na přeboru ČOS v sokolské všestrannosti v Praze, trampolinisty čeká Český závod věkových skupin v Rožnově, atletky budou soutěžit ve 2. kole KPD staršího žactva v Hradci Králové a 35 cvičenců vystoupí ve čtyřech sletových skladbách na krajském sletu v Pardubicích.

29. 5. 2006 - Mladší žákyně I. třídy zahájily svou soutěž
Ve středu, 24. května, zahájily žákyně krajský přebor družstev žactva I. třídy. Výsledky najdete zde.

23. 5. 2006 - Starší žákyně zahájily krajský atletický přebor
V neděli 21. 5. zahájily starší žákyně svůj krajský atletický přebor.