Dnes je neděle 28. dubna 2024
a svátek slaví Vlastislav, zítra slaví svátek Robert.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
31. 7. 2011 - Fotky z Ježkova
Nabízíme další foto z Ježkova.

23. 7. 2011 - Sokolský tábor na Ježkově má za sebou první týden
Sokolský tábor na Ježkově má za sebou první týden. Během této doby děti zažily mnoho dobrodružství a zajímavých her, ale také dva deštivé dny, které jsme překonali bez vážnějších následků. Děti se vžily do etapové hry Ve stínu pyramidy, jejíž jednotlivé části plní každý den. Zažily noční oživení mumie, skládaly zprávu od faraona, místo trepanace hlavy se pokoušely oloupat co nejdelší slupku z jablka, skládaly obrazy bohů, zdobily si své egyptské oblečky, dobývaly v lomu kámen na stavbu pyramidy a poté kameny dopravovaly do přístavu. Užili jsme si táborák, výlety i diskotéku. Do tábora přijela dětem zahrát kapela Fámy, kterou děti přijaly s velkým nadšením. V době dešťů byly pro děti připraveny zajímavé hry a také promítání videa z loňského tábora. Ještě sedm dní si budou užívat her, soutěží a dalších aktivit. Přejeme si, aby nám alespoň trošku přálo počasí.

18. 7. 2011 - Tábor na Ježkově začal putováním do Egypta
Tábor na Ježkově byl zahájen!!! Padesátka táborníků společně se svými vedoucími se vydala na dlouhou pouť do Egypta, při které se dozvěděli mnoho zajímavého o životě ve starověkém Egyptě, o životě faraona, bohatých i chudých lidí. Celá výprava doputovala na Zvičinu, kde přenocovala. Ráno přišel s východem slunce pozdravit děti i faraon, který přivítal poutníky v Egyptě a předal jim talisman, který jim bude připomínat tyto nádherné chvíle spolu s myšlenkou, že kousek slunce je v každém z nás v našem úsměvu. Poté se vrátili mladí Egypťané do tábora, kde je čekaly první hry a soutěže. Odpoledne jsme se vypravili do Doubravice, kde jsme položili kytičku u pomníku zakladatele našeho tábora Karla Ježka. Využili jsme pěkného počasí ke koupání a prvnímu letošnímu táboráku. Fotografie najdete zde.

13. 7. 2011 - V sobotu 16. 7. bude zahájen tábor na Ježkově
Sokolský tábor bude letos provázen etapovou hrou Ve stínu pyramidy. Táborníky očekává Jeho božské Veličenstvo, velký faraon Ramses, vládce Horní říše a Dolní říše, syn Hora, milovaný Amona, Ptaha a Ra, dobyvatel Nubie, Libye a Syrie, aby je odvedl do Egypta, kde prožijí následujících 14 dní.

26. 6. 2011 - Na Ježkově už stojí stany
V sobotu 25. 6. byla zahájena letní sezóna na Ježkově. Cvičitelé postavili stany a připravili tábor ne letošní sezónu. Letos bude ježkov plně obsazen po celé dva měsíce. Dva běhy patří sdružení Křesťanské mládeže z Nového Města nad Metují, jeden běh klubu Natura a jeden běh samozřejmě domácím, ti se letos chystají do Egypta, samozřejmě pouze v etapové hře.

27. 2. 2011 - Faraonovo pozvání do Egypta
Na konci ledna zavítal do královédvorské sokolovny sám velký faraon a pozval děti na cestu do Egypta, kde se zúčastní stavby pyramidy a dalších událostí. Tak tedy vzhůru do Egypta! Na tomto odkazu najdete video.

4. 2. 2011 - Ježkovští táborníci měli zimní sraz
Poslední lednovou neděli se konal v sokolovně Zimní sraz ježkovských táborníků. Srazu se zúčastnilo 45 dětí a 20 dospělých, takže skoro celý táborový ansámbl.

10. 1. 2011 - Setkání ježkovských táborníků
Dobrá zpráva pro všechny Ježkováky! Potáborové setkání se koná v neděli 30. ledna od 14.30 v sokolovně. Srdečně zveme všechny zájemce.

4. 8. 2010 - Kouzla a čáry na Ježkově
Posledních čtrnáct dní v červenci patřilo sokolské tábořiště Ježkov již tradičně královédvorskému Sokolu, který zde letos vztyčil vlajku již po osmnácté. Celkem 56 dětí ve věku od 1 do 18 let a 16 dospělých prožívalo kouzelnická dobrodružství na motivy knihy harry potter a Kámen mudrců.

6. 3. 2010 - Setkání sokolských táborníků
Na sobotu 6. 3. připravili cvičitelé Sokola Dvůr Králové pro děti zimní setkání sokolských táborníků. Z této zimní akce se již stala pěkná tradice. Cestu do sokolovny si v chladném březnovém dni našlo 45 dětí nejrůznějšího věku.