Dnes je sobota 20. dubna 2024
a svátek slaví Marcela, zítra slaví svátek Alexandra.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
27. 7. 2014 - Den íček
Na letošním táboře pracovalo kromě vedoucích také šest instruktorek, neboli íček. Děvčata se velmi dobře zapojila do táborových prací a podílela se i na přípravě programu. Jejich instruktorský den se vydařil. Dětem se líbila hra hmota i holínkový závod. Výborným nápadem se ukázalo rozdělení do náhodných dvojic a krmení se při obědě. Některé hry si zahráli s chutí i dospělí.

27. 7. 2014 - Uctění památky Karla Ježka v Doubravici
Táborníci z Ježkova nezapomněli zajít do Doubravice k bývalé škole, kde si připomněli tragický osud zakladatele sokolského tábořiště bratra Karla Ježka. Pietní vzpomínky se zúčastnil také pan Antonín Burdych, pamětník osudových okamžiků na Bohdašíně a Končinách. V táboře se potom konala beseda, při které pan Burdych zavzpomínal na tragické chvíle, které zasáhly do osudů jeho rodiny. Jeho rodiče totiž poskytli úkryt telegrafistovi Jiřímu Potůčkovi s vysílačkou Libuší. Právě odsud se měl telegrafista přesunout na Ježkov, kde by se o něj postaral Karel Ježek. V důsledku zrady k přesunu nedošlo a většina statečných odbojářů byla popravena. Vyprávění pana Burdycha zanechalo na malých i velkých posluchačích velký dojem.

27. 7. 2014 - Vikingové absolvovali na táboře vodácký výcvik
Jedna z vedoucích, Jana Kučerová se rozpomněla na své vodácké mládí. Podařilo se jí vypůjčit lodě od oddílu kanoistiky a vodních skautů, a tak si vikingové mohli vyzkoušet nejen plavbu na pramici, ale také v kanoi, kajaku i debl-kajaku nebo powerboardu. Vrcholem vodáckého umění byla závěrečná etapa, kdy musela jednotlivá družstva překonat na lodích tři vodní plochy.

26. 7. 2014 - Ježkovští vikingové již dorazili k cíli své cesty
Letošní etapová hra na téma Cesty vikingů pohltila děti i dospělé. Všichni společně si užívali krásné táborové dobrodružství.

26. 7. 2014 - Táborníci na Ježkově se rozloučili s letošním táborem
Tábor Ježkov 2014 je již minulostí. Postupně budeme dodávat na naše stránky fotografie, které vám přiblíží letošní skvělou táborovou atmosféru.

18. 7. 2014 - Tábor na Ježkově je v polovině
Čas utíká velmi rychle a ještě rychleji snad utíká na Ježkově. Zíta se přehoupne do své druhé poloviny. Všechny děti jsou v pořádku a užívají si táborová dobrodružství. Táborníci absolvovali vodácký výcvik na Zábřezí. Vyzkoušeli si jízdu na kajaku, kánoi i na pramici. Dnes mají svůj den instruktorky.

16. 7. 2014 - Táborové hrátky
Dokonce nám zbyl čas i na veselé táborové hrátky.

16. 7. 2014 - Druhý den tábora
Děti si vytvářely oblečky a štíty, aby se z nich mohli stát opravdoví válečníci. A že to všem opravdu sluší!

16. 7. 2014 - Tábor na Ježkově se již rozběhl na plné obrátky
V sobotu po večeři se vypravili táborníci na výpravu k moři. Po rozřazovací hře, při které se již zcela setmělo, došli k moři, které bylo zalito svitem měsíce a tu zaslechli údery, které oznamovaly, že nadchází tajemný okamžik zahájení táborové hry vikingové. A také ano, připlouvala vikingská loď s pěti válečníky. Jejich vůdce děti pozdravil a přivítal na cestě za dobrodružstvím.

12. 7. 2014 - Tábor na Ježkově právě začal
Dnes začal 22. tábor na Ježkově. 14 dní po stopách vikingů zde bude trávit celkem 60 malých i dospělých. Dnes večer se setkají tváří v tvář pravému vikingovi, který je vezme s sebou na cesty. Fotografie z dnešního dne představují první okamžiky na táboře.