Dnes je pátek 29. března 2024
a svátek slaví Taťiána, zítra slaví svátek Arnošt.

Tábor sokola Dvůr Králové na tábořišti Ježkov - články
10. 7. 2014 - Tábor na Ježkově se blíží!
Již v sobotu začínáme! Doufejme, že se zlepší počasí a vikingové se budou moci vydat na cestu. V pátek 25. 7. vás zveme k táborovému ohni, který začíná tradičně od 18 hodin.

7. 7. 2014 - Pestré prázdniny se Sokolem
Také v letošním roce připravují dobrovolní cvičitelé Sokola pro sokolskou mládež mnoho prázdninových aktivit, které přinesou jejich účastníkům mnoho nezapomenutelných zážitků. Hned v prvním týdnu prázdnin se konalo soustředění oddílu skoků na trampolíně, kde se skokani nejen zdokonalovali ve svých sestavách a nových prvcích. První týden se také konala Prázdninová škola ČOS, které se zúčastnili tři naši cvičenci. Po celý týden si užívali rozmanitých sportovních aktivit, které pro ně připravili pracovníci Ústřední školy ČOS. Vyzkoušeli horolezectví, kanoistiku, parkour, plavání, volejbal, atletiku, gymnastiku, tábornické aktivity, vyzkoušeli si mnoho her. V závěru úspěšně složili zkoušky a stali se z nich cvičitelé 4. třídy. 5. července se naši zástupci zúčastnili jako čestná stráž pietních aktů na Bohdašíně, Končinách a v Malých Svatoňovicích. Sportovní gymnastky pilně pilovaly své skladby, které předvedou za týden na sportovním festivalu mládeže Eurogymu ve švédském Helsingborgu. V pátek odjedou gymnastky do Švédska a v sobotu bude zahájen 21. tábor na Ježkově, kterého se zúčastní skoro 50 dětí a 15 dospělých. Letos v duchu vikingských bájí. Na srpen se těší sedmička dětí, které pojedou do rakouských Alp na mezinárodní sokolský tábor. Pobyt na táboře je odměnou za výborné výsledky na republikovém přeboru Sokola ve všestrannosti. Ke konci prázdnin budou mít své soustředění gymnasté a začnou trénovat atleti. Krásné léto plné zážitků se Sokolem přeje výbor Sokola Dvůr Králové n. L.

25. 2. 2014 - Westu víkingr hál!
Westu víkingr hál! Buďte pozdraveni, bojovníci! Slyšte poselství Leifa, syna Erikova! Na cestě z Íslandu do Grönelandu jsme byli bouří zahnáni daleko na západ. A tam jsme objevili zemi. Zemi, vikingům dosud neznámou, ale úrodnou a bohatou zvěří. Hodlám proto uspořádat výpravu a do této země se vrátit. Kdo z vás popluje se mnou?! Ale pozor! Cesta bude dlouhá a plná nástrah, nebudu proto brát každého. Kdo se vypraví se mnou, musí být stálý jako Heimdall, mazaný jako Loki, ale především, odvážný a silný jako sám mocný Thor. S takovými se budu plavit po mořích, a dá-li Ódin, tuto novou zemi dobudeme v jeho jménu a usídlíme se v ní. Proto slyšte! S odlivem prvního úplňku po letním slunovratu bude můj drakkar připraven v přístavu k vyplutí. Tam se znovu setkáme a vydáme se na výpravu, o které se bude zpívat v ságách po staletí. Budu na vás čekat! Westu víkingr hál! Buďte pozdraveni, bojovníci!

25. 2. 2014 - Táborové setkání ježkovských táborníků aneb téma tábora prozdrazeno!
Ježkovští táborníci se sešli v neděli, aby si užili plno zábavy, zavzpomínali si na loňský tábor a dozvěděli se téma letošního tábora. Cvičitelé připravili pro děti 1. zimní Ježky/iádu a několik zábavných her, v druhé půlce pak mezi děti dorazil vikingský bojovník, který pozval všechny na dobrodružnou výpravu. Potom už se všichni ponořili do vzpomínek a v dvouhodinovém filmu znovu prožívali všechna dobrodružství v zemi za zrcadlem, Říši divů. Všichni, malí i velcí, si setkání báječně užili. A nyní se již těší na červencový letní tábor, který je již nyní téměř obsazen.

16. 2. 2014 - Potáborové setkání již tuto neděli!
Zveme všechny zájemce na potáborové setkání ježkovských táborníků, které se koná v neděli 23. února od 14.30 hodin. Zúčastnit se může i ten, kdo na Ježkově vloni netábořil a ani se na Ježkov nechystá. Součástí akce bude ojedinělá akce ZJH (Zimní ježkovské hry zvané Ježky/iáda). Přijďte si zasoutěžit, pobavit se, shlédnout film z loňského tábora a především se konečně dozvědět téma letošního tábora, které je "????". Na všechny účastníky se těší táboroví vedoucí.

4. 1. 2014 - Vzpomínka na loňský tábor
Vzpomínáte na loňský tábor? Tímto krátkým videem si připomeňte krásné chvíle na táboře 2013. Již brzy se sejdeme na zimním tábornickém setkání. Film z tábora je již dokončen. Těšte se!

31. 7. 2013 - Pokračování v ohlédnutí za dvacetiletím na Ježkově
Doufáme, že tyto fotografie budou příjemným letním osvěžením v tyto prázdninové dny.

31. 7. 2013 - Pojďte si zavzpomínat!
Patříte mezi ty, kteří alespoň jednou tábořili na Ježkově? Nenechte si ujít tyto fotografie, které mapují dvacet let táboření na našem oblíbeném tábořišti. Příjemnou zábavu!

30. 7. 2013 - Všechno krásné jednou skončí
A je tu úplný konec! Na závěrečný táborák přijelo kolem stovky hostů. Jednotlivé družiny představily nejzajímavější etapy, děvčata zazpívala Cup - song, zazpívali jsme si u táboráku. Táborák měl však plameny pouze z kartonu, protože byl vyhlášen zákaz pálení ohňů. I tak jsme si závěrečné chvilky u ohně užili. Ještě poslední rozloučení a na shledanou zase za rok!

30. 7. 2013 - Cesta zpět do reality
Po závěrečné etapě, vítězství nad Červenou královnou a excelentní hostině, čekala všechny ještě cesta z Říše divů zpět do reality. Tato část samozřejmě probíhala potmě pouze za svitu svíček, proto je tu jen málo fotek, ale i tak si uděláte obrázek, jak kouzelná cesta zpět byla.