Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

Predškolní děti - články
19. 3. 2016 - Šibřinky v Africe se povedly
V sobotu 19. března se konaly šibřinky pro děti, tentokrát na téma V Africe. Podařilo se nám báječně vyzdobit sokolovnu pomocí obrázků dětí ze Sokola, výtvarného kroužku paní Vandy Kotíkové a také prvňáčků ze ZŠ Schulzovy sady. Cvičitelé připravili nádherné kulisy, žirafu, kokosovou palmu i černošskou chatrč, ale také lví tlamu nebo skoro živého krokodýla. Divákům se představili gymnastky a gymnasté se skoky z malé trampolínky, cvičitelé s černošským tance i členové oddílů atletiky a všestrannosti s lemuřím tanečkem. Také disciplíny byly inspirovány životem v Africe. Děti musely nasadit vlastní život a zachránit zvířátko z tlamy lva, bubnovat na bubny, pohrát si s opičkami, nakrmit lva, sklidit kokosové ořechy, dát si závod s gepardem, postavit chobotem komín z kostek, odnést něco na hlavě, zastavit se v oáze a navštívit domorodé obydlí. Každý se mohl nechat vyzdobit obličej tváří zvířátka, černošskými ornamenty nebo květinou. Šibřinky se vydařily a nezbývá než poděkovat všem organizátorům a jejich pomocníků za vytvoření opravdu africké nálady. Bylo to prima.

6. 3. 2016 - Výsledky ze župního přeboru v plavání
Podívejte se na výsledky župního přeboru v plavání.

5. 3. 2016 - Sokolíci vylovili z trutnovského bazénu 18 medailí!!!
Celkem 44 závodníků ze 118, kteří nastoupili k župnímu přeboru v plavání, bylo ze Sokola Dvůr Králové n. L. Tolik závodníků jsme ještě na start plaveckých závodů nepostavili! A podařilo se nám vybojovat 18 medailí, to je o tři více, než v loňském roce. 6 Královédvoráků se stalo župními přeborníky - zlaté medaile získali Davídek Ježek, Žofka Hrmová, Petr Holubec, Simon Rajsner, Jakub Mikyska a Libor Drábek, máme 8 stříbrných medailistů - Karolínka Lukášová, Alešek Kukal, Matěj Kubíček, Tereza Mědílková, Jaroslav Kortan, Sára Erbenová, Ondřej Schreiber a Tereza Hulíková a 4 medaile bronzové - Péťa Stránský, Adéla Sedláčková, Adéla Rutrlová a Jakub Grus. A máme ještě jedno prvenství - oba závodníci v předškolní kategorii Dáda Ježek a Kája Lukášová jsou ze Dvora Králové, máme tedy nejmladší plavce na župě. Vítězům blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci naší jednoty.

25. 2. 2016 - Video z vánočního karnevalu
Na konci roku 2015 se konal opět vánoční karneval pro žactvo. Zde nabízíme sestřih z karnevalu.

13. 2. 2016 - Připravujeme dětské šibřinky
Letošní šibřinky pro děti budou na téma Afrika. Vyhraďte si v kalendáři 19. březen na naše šibřinky! Autorkou plakátku je Eliška Karešová.

19. 12. 2015 - Vánoční karneval se vydařil
Na tradiční vánoční karneval přišlo přes šedesát dětí, které si užily nové náčiní, které do Sokola donesl Ježíšek, zasoutěžily si i zatancovaly. Nakonec jsme si zazpívali koledu u vánočního stromečku. Krásné Vánoce a na shledanou v lednu!

1. 12. 2015 - Mikulášská se vydařila
Jako obvykle patří tento čas Mikulášským hodinám. Mikuláš se svým doprovodem navštívil v pondělí děti z oddílu předškolního žactva, kterých se sešlo přes 30, následovala návštěva oddílu všestrannosti žactva a atletiky. Sem přišlo na setkání s Mikulášem přes 70 dětí. Mikulášskou provázel smích i slzičky, rozzářené oči i sliby, že už nezazlobí. Po písničkách a básničkách Mikuláš s andělem podarovali všechny děti i cvičitelky drobnými dárky. Nyní budou následovat besídky v dalších oddílech.

27. 10. 2015 - Sokolíci na Večeru s duchy
ZŠ Schulzovy sady pořádala každoroční Večer s duchy. Také letos se ho účastnili členové Sokola společně. Sešlo se 30 dětských a 20 dospělých účastníků. Počasí nabídlo příjemnou procházku v parku. Duchové měli připraveno plno úkolů ke splnění. Akce se moc vydařila. Zde se můžete podívat na fotografie.

13. 10. 2015 - Výsledky desetiboje
Zde vám nabízíme výsledky desetiboje.

25. 6. 2015 - Závěrečné hodiny sokolské všestrannosti žactva
V pondělí 24. 6. se konaly závěrečné hodiny sokolské všestrannosti žactva. nejprve se sešlo 34 předškolních dětí a poté 60 všestraňáků. Program byl u obou skupin podobný - společná zmrzlina a potom vyhlášení výsledků a odměňování nejaktivnějších dětí. Na prázdniny je cvičení přerušeno, s mnohými se budeme potkávat i o prázdninách na sokolských táborech nebo na soustředěních. Přejeme krásné prázdniny!