Dnes je úterý 30. dubna 2024
a svátek slaví Blahoslav, zítra je svátek práce

Predškolní děti - články
11. 6. 2015 - „Bejby olympiáda“ sokolíci stříbrní!
Dne 11. 6. 2015 se na zahradě DDM Jednička ve Dvoře Králové konala „Bejby olympiáda.“ Tentokrát se přihlásila čtyři družstva, která bojovala o putovní pohár. I tento rok se zúčastnilo této akce i družstvo předškoláků z TJ Sokol Dvůr Králové. Naše družstvo tvořili sourozenci Lukášovi a Schreiberovi. Měřily se síly v pěti disciplinách – skok z místa, hod na cíl, hod tenisovým míčkem, překážková dráha, běh na 20m. Všechny děti předvedly moc pěkné výkony, na překážkové dráze byli dokonce nejlepší. Po splnění všech disciplin se čekalo na vyhlášení výsledků. Naši „Sokolíci“ nakonec skončili na krásném druhém místě za MŠ Roháčova. Chtěla bych pochválit především Kateřinu Schreiberovou a Karolínku Lukášovou, které patřily mezi nejmladší účastnice a přitom předvedly pěkné výkony. Velké poděkování patří také organizátorům této akce.Jen je škoda, že více dvorských školek nejeví o tuto akci zájem. Jana Sixtová

8. 5. 2015 - Župní přebor v atletice
Podívejte se, jak závodily V Jaroměři na atletických závodech předškolní děti. Fotografoval Jiří Schreiber.

26. 4. 2015 - Župní přebor v atletice objektivem Jirky Erbena
Pokud jste se nenašli na fotografiích z předchozího příspěvku, nezoufejte, zde jsou další fotky od Jirky Erbena.

26. 4. 2015 - Župní přebor obrazem
Podívejte se na fotografie, které vznikly při župním přeboru v atletice.

26. 4. 2015 - Výsledky župního přeboru v atletice
Župního přeboru v atletice, který se konal v neděli 26. května se zúčastnilo 205 závodníků. Z toho bylo rovných 70 ze Sokola Dvůr Králové n. L. Počasí bylo proměnlivé a občas nás potrápil déšť, přesto závodníci podávali výborné výkony. Královédvorským barvám patří 17 medailí, z toho 6 zlatých 7 stříbrných a 4 bronzové. Podívejte se na výsledky.

16. 3. 2015 - Výsledky závodu na překážkové dráze v oddíle předškoláků
Cvičenci z oddílu Předškolního žactva v minulém týdnu závodili na překážkové dráze. A jak to dopadlo?

8. 3. 2015 - Konalo se Zimní setkání sokolských táborníků
8. března se konalo dlouho očekávané setkání táborníků. V nedělním krásném slunečném odpoledni našlo do sokolovny cestu padesát dětí a přes dvacet dospělých a instruktorů. Táborníci byli rozděleni na tři skupiny podle věku. Poté si zahráli různé zábavné hry, zaskotačili si na trampolíně a vyrobili si netradiční záložky do knížky. Následovalo promítání filmu z loňského tábora. Ještě před promítáním bylo odhaleno téma letošního tábora "Hvězdná brána". Odpoledne rychle uteklo, a tak nezbývá, než se těšit na tábor, který začíná 11. července a je již plně obsazen. Do té doby samozřejmě čeká táborníky ještě mnoho společně prožitých chvil při trénincích v sokolovně a na závodech. Ty první nás čekají už příští týden, kdy se koná župní přebor v plavání.

1. 3. 2015 - Video ze šibřinek
Podívejte se, jak jsme řádili na letošních šibřinkách. Všem organizátorům a účinkujícím patří velký dík!

28. 2. 2015 - Šibřinky Na strašidelném hradě se vydařily
V sobotu 28. února se konaly šibřinky pro děti s názvem Na strašidelném hradě. Pořadatelé krásně vyzdobili sokolovnu. Vznikla zde dračí sluj, hrad i s hradbami, kostnice i bažina, upíří doupě, královská místnost, Ruprechtova vyhlídka. Všechny disciplíny byly motivovány strašidelnými příběhy a strašidly. Šibřinky zahájil pan Krbec, který přivítal přítomné na Kulíkově a seznámil děti s přítomnými strašidly. V patách mu byl neustále duch hradního pána Ruprechta, který neustále škodil a škodil. A tak se panu Krbcovi nepodařilo nic uvařit. Následovalo gymnastické vystoupení starších žákyň, které předvedly skladbu, se kterou zvítězily na přeboru ČOS v Team - Gym. Žáci předvedli odvážné skoky na trampolínce. V závěru předvedl dorostenec O. Rausa dvojné salto. Pak už byl řas na soutěžení. Děti si vyzkoušely procházet zdí, přejít hradby, vysát krvavý nápoj u upírů, uhádnout čarodějovo kouzlo, přejít suchou nohou bažinu, projít dračí slují, navštívit Okatici, pana krále, Ruprechtovu vyhlídku. V kostnici složit puzzle a u duchů vytvořit hlavu ducha. Všechny disciplíny děti zvládly dobře a za jejich splnění dostaly drobné odměny. Letošní šibřinky finančně podpořilo město Dvůr Králové n. L., za což mu patří velký dík.

28. 2. 2015 - A ještě jeden krátký film ze šibřinek
V roce 2012 byly šibřinky na téma Z pohádky do pohádky. To bylo!