Dnes je sobota 11. května 2024
a svátek slaví Svatava, zítra je den matek a svátek slaví Pankrác

Predškolní děti - články
9. 10. 2014 - Vydařená akce k Památnému dnu Sokola
Na akci k Památnému dni Sokola se sešla stovka účastníků. Děti společně s dospělými poslali po Labi devadesát lodiček se svíčkami. Světélka symbolizovala duše sokolů, kteří přišli o život za války. A nejen svíčky zářily ten večer na břehu Labe. Zářily i oči dětí, které pozorovaly, zda lodičky doplují až k lávce a budou pokračovat dál ve své cestě. Na závěr se všichni zastavili u pomníku u sokolovny, aby zapálili svíčky a položili květiny. Celou akci ukončila česká státní hymna. Děkujeme všem, kteří si přišli připomenout 8. říjen a naše bratry sokoly, kteří hrdě nesli a uskutečňovali myšlenky národní hrdosti, sounáležitosti a bratrství. Cvičitelé a činovníci Sokola.

7. 10. 2014 - Pozvánka na Večer sokolských světel
Podívejte se na krátkou pozvánku na večer sokolských světel, který se bude konat ve středu 8. října. Přijďte v 17.45 k sokolovně.

29. 6. 2014 - Poslední hodina všestrannosti předškolních dětí a žactva
Na poslední hodiny předškoláků a žactva přišli téměř všichni, kteří tento rok tyto oddíly navštěvovali. Byli zvědaví, jak dopadlo závěrečné bodování docházky a aktivity. Nejprve oba oddíly navštívily cukrárnu Jadran. Každý si podle chuti dal zmrzlinu nebo ledovou tříšť. Po společné fotografii přišel čas vyhlášení vítězů. V předškolní kategorii zvítězila Terezka Grusová před Aničkou Bohutínskou a Terezkou Mikyskovou, 4. místo obsadil Honzík Pavlas a 5. byla Markétka Síbrová. Do všestrannosti žactva byli započítáni i atleti a gymnasté, celkem bylo hodnoceno 75 dětí. Vyhlášení se zúčastnilo přes 60 dětí. Na 1. místo se probojoval Kuba Grus před Evou Špatenkovou, Sárou Erbenovou, Simonem Rajsnerem a Monikou Fišerovou. Pěkné ceny si odnesli všichni, vítězové pak získali krásná trička s emblémem královédvorské všestrannosti. Zvláštní poděkování patří Janě Sixtové, která po celý rok pečlivě vedla docházku i účast na akcích a celé výsledky také zpracovala.

29. 6. 2014 - Fotografie z Babyolympiády
Podívejte se, jak družstvo malých sokolíků soutěžilo na babyolympiádě. Dětem se podařilo pod vedením cvičitelky J. Sixtové vybojovat mezi pěti týmy krásné druhé místo. Blahopřejeme!

10. 6. 2014 - „Baby olympiáda“ přinesla sokolíkům stříbrné medaile
Dne 10.6.2014 se v DDM ve Dvoře Králové konala „Baby olympiáda“ za účasti pěti družstev školkových dětí o putovní pohár. Byli jsme velice rádi, že jsme se také my mohli zúčastnit s dětmi za TJ Sokol.

25. 5. 2014 - Jak jsme si užívali šibřinky v roce 2004
Jaké téma měly šibřinky před deseti lety? Kdo na ně přišel? To se dozvíte zde.

25. 5. 2014 - Jak cvičili sokolští předškoláci před 11 lety?
Takhle cvičili naši předškoláci před 11 lety. Poznáváte ty tváře? Mnoho z nich dnes reprezentuje Sokol v gymnastice i atletice.

10. 5. 2014 - Výsledky župního přeboru v atletice
Podívejte se, jak závodili naši závodníci. Letos jich v našich barvách nastoupilo 69. Vybojovali jsme 22 medailí.

8. 5. 2014 - Ježečkova stezka se vydařila!
Cvičitelé a žactvo opět připravili akci pro nejmladší sokolíky, turistický pochod nazvaný Ježečkova stezka. Pochod vedl od koupaliště v Zábřezí, přes obec Zábřezí, lesem kolem hřbitova až na tábořiště Ježkov. Po cestě na děti čekali ježečkové, kteří dávali sokolíkům úkoly motivované životem ježků. Děti koulely ježka, hrály pexeso, jedli žížalky, hledali ježečkovi kamarády, prohlédly ježkovu spíž, házely bodlinou, skákaly pozadu a házely jablíčky. Nakonec musely prolézt ježkovou norou. Odměnou byla dětem pěkná medaile a vlastnoručně opečený buřtík na sokolském tábořišti, kam v závěru Ježečkova stezka všechny poutníky zavedla. Akce se zúčastnilo 60 dětí a asi 40 dospělých. Děkujeme všem organizátorům a pomocníkům za příjemně prožité dopoledne! Připisujeme si samozřejmě další sokolský den v přírodě se silnou účastí.

4. 5. 2014 - Velké chladno provázelo župní přebor v lehké atletice
První květnovou sobotu čekal naše závodníky župní přebor v atletice, který se konal v Jaroměři. Chladné počasí, kteří prorokovali meteorologové, se potvrdilo, a tak ke hlavním proprietám závodníků, trenérů i všech ostatních patřily zimní bundy, čepice, rukavice i obuv. Potěšilo nás, že se i přes nepřízeň počasí zúčastnila většina našich přihlášených závodníků. Z celkového počtu 175 závodníků bylo 69 z královédvorského Sokola. Našim závodníkům se dařilo a podařilo se jim vybojovat 22 medailí. 8 závodníků se stalo přeborníky župy (Jakub Schreiber, Petr Holubec, Simon Rajsner, Kristián Hráský, Kateřina Holubcová, Jana Holubcová, Vojtěch Hojný a Libor Drábek), 7 závodníků bylo stříbrných ( Petra Budinová, Michal Lukáš, Matěj Kubíček, Adéla Rutrlová, Sára Erbenová, Monika Fišerová, Nikola Fejglová) a 7 bronzových ( Jan Pavlis, Jaroslav Kortan, Barbora Síbrová, Jakub Grus, Matěj Poličanský, Milan Holman, Ondřej Rausa). Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme všem, že závod i přes extrémní podmínky zvládli skvěle!