Dnes je čtvrtek 16. května 2024
a svátek slaví Přemysl, zítra slaví svátek Aneta.

Predškolní děti - články
4. 5. 2014 - Velké chladno provázelo župní přebor v lehké atletice
První květnovou sobotu čekal naše závodníky župní přebor v atletice, který se konal v Jaroměři. Chladné počasí, kteří prorokovali meteorologové, se potvrdilo, a tak ke hlavním proprietám závodníků, trenérů i všech ostatních patřily zimní bundy, čepice, rukavice i obuv. Potěšilo nás, že se i přes nepřízeň počasí zúčastnila většina našich přihlášených závodníků. Z celkového počtu 175 závodníků bylo 69 z královédvorského Sokola. Našim závodníkům se dařilo a podařilo se jim vybojovat 22 medailí. 8 závodníků se stalo přeborníky župy (Jakub Schreiber, Petr Holubec, Simon Rajsner, Kristián Hráský, Kateřina Holubcová, Jana Holubcová, Vojtěch Hojný a Libor Drábek), 7 závodníků bylo stříbrných ( Petra Budinová, Michal Lukáš, Matěj Kubíček, Adéla Rutrlová, Sára Erbenová, Monika Fišerová, Nikola Fejglová) a 7 bronzových ( Jan Pavlis, Jaroslav Kortan, Barbora Síbrová, Jakub Grus, Matěj Poličanský, Milan Holman, Ondřej Rausa). Všem závodníkům blahopřejeme a děkujeme všem, že závod i přes extrémní podmínky zvládli skvěle!

22. 3. 2014 - Naši závodníci vylovili na župním přeboru v plavání 21 medailí!!!
V sobotu 22. března se konal přebor župy Podkrkonošské – Jiráskovy v plavání, kterého se zúčastnilo 138 závodníků z devíti sokolských jednot župy. Nejpočetnější pole závodníků přicestovalo z naší jednoty. Dokázali jsme postavit na start 44 plavců a nasadit naše plavce do všech kategorií, od předškolních dětí až po muže a ženy. V každé kategorii jsme měli zástupce na stupních vítězů, v devíti kategoriích z celkových patnácti vystoupili Dvoráci na nejvyšší stupínek. Přeborníky župy se stali E. Chroboková, M. Kubíček, T. Mědílková, S. Rajsner, S. Erbenová, O. Schreiber, J. Mikyska, F. Šturm a D. Hysková, k tomu přidalo ještě dvanáct závodníků stříbrné nebo bronzové medaile. Stříbrné medaile získali A. Paták, J. Kortan, E. Špatenková, T. Hulíková, A. Bohutínská a L. Drábek, bronz vybojovali J. Grus, N. Erben, J. Holubcová, M. Šturm a L. Fišerová. Župní plavecký přebor byl prvním ze série závodů sokolské všestrannosti, následovat budou přebory ve sportovní gymnastice a šplhu a posledním závodem bude atletický víceboj. Poté se výsledky sečtou a vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat své jednoty a župu na celostátním republikovém přeboru ve všestrannosti.

3. 3. 2014 - Šibřinkové fotografie Jana Bartoše
Podívejte se na fotografie, které na našich šibřinkách pořídil fotograf Jan Bartoš.

2. 3. 2014 - Další fotografie Jany Sixtové z dětských šibřinek
Zde nabízíme další várku fotografií ze šibřinek, které nafotila Jana Sixtová.

2. 3. 2014 - Šibřinky na divokém Západě se vydařily
V sobotu 1. března pořádala naše sokolská jednota s podporou MAS Královédvorsko, o.s., šibřinky pro děti, kterých se zúčastnilo 120 dětí a stovka dospělých. Se stylovou výzdobou sokolovny i letos pomohl výtvarný kroužek paní Vandy Kotíkové, která s dětmi připravila nádherné obrázky s výjevy z divokého Západu. Přítomné uvítal Don Chozé, který zadoufal, že se po dnešních šibřinkách opět stane divoký Západ tím, čím byl dříve. Nejprve se představili hoši z oddílu sportovní gymnastiky se svou akrobacií. Gymnastky zacvičily pódiovou skladbu, kterou připravují na Eurogym do Švédska. O. Rausa, O. Schreiber a J. Grus předvedli sestavy na kruzích. Členové oddílu Freerun - Parkour ukázali něco ze svého umění. Diváky zaujaly nejrůznější krkolomné skoky přes cokoli. Děti z oddílu všestrannosti zatančily country tanec na skladbu Zuzana. Tancovali nejmladší, ještě předškolní špunti, i ti nejstarší. Závěr patřil dospělým. Cvičitelé opět připravili vystoupení, které se stalo zlatým hřebem. Cvičitelky převlečené za drsné muže Západu a cvičitelé jako kankánové tanečnice vzbudili zasloužený ohlas. Potom už přišel čas pro děti a jejich soutěže. Disciplíny byly motivovány životem na divokém Západě, a tak malí indiáni, kovbojové a další postavičky stavěli železnici, lovili bizona, plížili se, krotili divoké koně, lasovali, prozkoumávali jeskyni, rýžovali zlato, skládali puzzle s kaktusem, třídili peníze v bance a vyzkoušeli trochu hazardu v saloonu. Šibřinky se vydařily, o tom svědčily spokojené úsměvy dětí, ale i třicítky pořadatelů. Děkujeme všem malým i velkým pomocníkům, za příjemně prožité odpoledne!

27. 2. 2014 - Zveme vás na Dětské šibřinky!
1. března se konají od 14 hodin v sokolovně šibřinky pro děti, pro které jsme tentokrát zvolili téma Na divokém Západě. Na programu budou samozřejmě soutěže pro děti a také vystoupení žactva oddílů gymnastiky a parkuru. Překvapení připravují cvičitelé Sokola. Prosíme účastníky, aby si donesli přezůvky!

1. 1. 2014 - Video z Vánočního karnevalu
Také letos připravili cvičitelé Sokola společně se starším žactvem Vánoční karneval pro malé sokolíky. Letos jich na karneval přišla celá stovka. Karneval se vydařil, o čemž se můžete přesvědčit na videu, které nabízíme ke shlédnutí zde.

27. 12. 2013 - Mikuláš u předškoláků
Začátkem prosince navštívil Mikuláš, anděl a čert sokolovnu. Zde vám nabízíme video z mikulášské hodiny oddílu předškolního žactva.

27. 12. 2013 - Airtrack v hodinách všestrannosti
V listopadu měla naše jednota zapůjčen airtrack. Využili ho nejen oddíly gymnastiky, ale také žactvo z oddílů všestrannosti. Podívejte se na video.

17. 12. 2013 - Vánoční karneval se vydařil
Na pondělí 16. prosince připravili cvičitelé pro děti z oddílů rodičů s dětmi, předškolních dětí, žactva, atletiky a sportovní gymnastiky Vánoční karneval. Vydařené akce se zúčastnila stovka dětí, které si vyzkoušely opičí dráhu, rozcvičku s kočičkou a dalších devět disciplín. V závěru si cvičitelé s dětmi zazpívali koledu u vánočního stromku. Děti si kromě pěkných zážitků odnášely svítící tyčky, které jim ještě celý večer připomínaly sokolský karneval. Podívejte se na fotky J. Sixtové.