Dnes je pátek 17. května 2024
a svátek slaví Aneta, zítra slaví svátek Nataša.

Jste 16195526. návštěvník našich stránek.

Predškolní děti - články
9. 5. 2013 - Fotografie z atletických závodů od J. Erbena
Podívejte se ještě na fotografie, které na atletických župních závodech pořídil J. Erben.

6. 5. 2013 - Další fotografie z atletických župních závodů
Zde Vám nabízíme fotky J. Schreibera, které nafotil na župních atletických přeborech.

5. 5. 2013 - V Jaroměři se konal župní přebor v atletice
V Jaroměři se konal župní přebor v atletickém čtyřboji, kterého se zúčastnilo 225 závodníků. Mezi závodníky bylo skoro 70 závodníků z naší jednoty. Našim závodníkům se podařilo získat 14 medailí. Pět závodníků se stalo přeborníky župy. Všem dětem děkujeme za předvedené výkony, úspěšným závodníkům blahopřejeme. Děkujeme také rodičům za důvěru, že nám děti svěřili i přes ranní nepříznivé počasí. Poděkování patří rovněž všem dospělým, kteří se starali o hladký průběh závodění ať již jako rozhodčí, vodiči, nebo jako doprovod dětí a samozřejmě také všem, kteří nabídli své služby při odvozu dětí ze závodů! Zde se podívejte na fotografie Jany Sixtové.

17. 12. 2012 - Vánoční karneval v Sokole
Sokol zakončil letošní kalendářní rok tradiční akcí pro žactvo, Vánočním karnevalem. Letos se jej zúčastnilo téměř 80 cvičenců Sokola. Nejmladšími účastníky byly děti z oddílů rodičů s dětmi, dále cvičenci z oddílů předškoláků, mladšího i staršího žactva, atletiky i sportovní gymnastiky. Sokolovna byla svátečně vyzdobena, zavoněl stromeček. Nejprve si děti zařádily s nafukovacími balónky, potom si zacvičily s Jitkou, a dále následovala zábavná stanoviště – chůdy, vozíčky rozvíjející motoriku, hod na cíl, skluzavka, strachový pytel, skákací míče, slalom s nafukovacími míči a stezka zručnosti s míčkem na pálce. Nakonec se všichni sesedli ke stromečku, rozsvítili si svítící tyčky a v potemnělé sokolovně si společně zazpívali koledy. Cvičitelé i cvičenci si vzájemně popřáli krásné Vánoce. Karneval se vydařil a všichni odcházeli báječně naladěni vánoční atmosférou. Nyní budou následovat vánoční hodiny v oddílech rodičů s dětmi a gymnastiky a vánoční prázdniny, které některé oddíly využijí k vánočním turnajům. Sokol Dvůr Králové n. L. přeje všem svým členům i příznivcům krásné Vánoce a mnoho úspěchů v roce 2013.

11. 11. 2012 - Výsledky župního desetiboje
Zde najdete výsledky župního desetiboje.

11. 11. 2012 - Župní desetiboj ve Dvoře Králové n. L.
Naše jednota uspořádala další ročník župního desetiboje, kterého se letos zúčastnilo rekordních 128 závodníků. Naši závodníci dokázali vybojovat 7 zaltých, 6 stříbrných a 4 bronzové medaile. Podívejte se na fotografie za závodu.

4. 10. 2012 - Podívejte se na fotografie ze župního přeboru v přespolním běhu
V sobotu 22. 9. se konal na Novém Hrádku župní přebor v přespolním běhu, kterého se i přes nepřízeň počasí, zúčastnilo 28 závodníků z naší jednoty. Naši borci vybojovali pro jednotu celkem 11 medailí, dvě zlaté, pět stříbrných a čtyři bronzové. Zde nabízíme fotografie.

10. 6. 2012 - Krajský slet v Turnově provázel déšť
V neděli 10. června se zúčastnili naši cvičenci Krajského sletu v Turnově. Na sletu cvičilo před nabitým hledištěm přes pět stovek cvičenců, jejichž cvičení provázel déšť. Ten však neodradil ani cvičence, ani diváky. Naše děti posílily řady skladeb Návštěvníci a Člověče, nezlob se. Slet se i přes nepřízeň počasí vydařil.

20. 5. 2012 - Krajský slet v Hradci Králové provázelo nádherné počasí
V neděli 20. května se konal v Hradci Králové Krajský slet tří královéhradeckých žup. Na sletu se představilo 1450 cvičenců v 11 sletových skladbách. Tribuny byly zcela zaplněny diváky, kteří navzdory sluneční výhni se zaujetím sledovali výkony cvičenců. A bylo se nač dívat. Cvičenci skladeb Věrné gardy, Ať žijí duchové, Jonatan, Chlapáci a Česká suita zcela zaplnili cvičební plochu. Ovšem i méně cvičenci zaplněné skladby diváci ocenili velkým potleskem. Mezi přihlížejícími byl také hejtman Královéhradeckého kraje Bc. L. Franc, starostka ČOS sestra Hana Moučková, náčelnice ČOS sestra Lenka Kocmichová, bývalá náčelnice ČOS sestra Jarina Žitná a další významní hosté. Slet prokázal, že sokolové jsou již připraveni na XV. všesokolský slet. Do té doby čeká cvičence ještě několik regionálních vystoupení. To nejbližští bude za 14 dní na Novém Hrádku.

7. 5. 2012 - Fotografie ze župního přeboru v atletice
Zde nabízíme fotografie ze župního přeboru v atletice od Jirky Erbena.