Dnes je pátek 26. dubna 2024
a svátek slaví Oto, zítra slaví svátek Jaroslav.

Predškolní děti - články
3. 3. 2023 - Šibřinky na cestě kolem světa
Naše šibřinky byly hravé a veselé. A že bylo tentokrát méně dětí? Díky tomu si disciplíny vyzkoušeli také organizátoři. A moc se u toho vyřádili. Disciplíny motivované cestou kolem světa - hledání perel v Oceánii, přebírání rýže v Číně, projížďka po safari, fotbal v Brazílii, lov krav v Americe, chůze po ledových krách v Antarktidě, polární noc na severním pólu, zdolání Alp, závody klokanů nebo návštěva Prahy i setkání s Willy Fogem a princeznou Romy se všem líbily. Za zvládnutí každé disciplíny získali účastníci cesty kolem světa samolepku do cestovního pasu a na konec i krásnou medaili a malou sladkost. Už nyní přemýšlíme, na jaké téma připravíme příští šibřinky. Všem dík za účast, za skvělou atmosféru a hlavně za pomoc při přípravách a úspěšném průběhu celé akce!

16. 2. 2023 - Přijďte na akademii!
Slavnostní akademie ke 160. výročí založení Sokola v našem městě se bude konat přesně za týden. Přípravy v oddílech vrcholí, připravuje se hudba, průvodní slovo, dresy, trička, pilují se jednotlivá čísla. Vystoupení na akademii budou pestrá, představí se děti od dvou let po seniory, uvidíte pódiová vystoupení, ukázky sportovních oddílů, skoky na trampolíně, Team Gymová vystoupení, cvičení na nářadí, šplh, závodivé hry. Každá složka chce předvést to nejlepší ze své činnosti a připraveno je i překvapení. Doufáme, že do příprav nezasáhnou nemoci, které by znemožnili našim cvičencům předvést, čemu se v Sokole naučili. Dnes nabízíme vlastně již pamětnické fotografie z první akademie po posledním obnovení činnosti Sokola před třiceti lety. Tehdy jsme si v květnu 1993 v Hankově domě připomněli 130. výročí vzniku jednoty. Jako host vystoupil pěvecký spolek Záboj, který je o rok starší než naše jednota. Poprvé po dlouhých letech jsme mohli představit historické prapory, které jsou uchovávány v depozitáři muzea. Představili se cvičenci od rodičů s dětmi, přes žactvo a dorost, muži zacvičili část sletové skladby Věrni zůstaneme. Při pohledu na tyto fotografie vidíme, že mnozí jsou Sokolu věrni dodnes, jiní, kteří se zasloužili o obnovení Sokola ve Dvoře Králové, již odešli do nebeské sokolovny a ti mladší, kteří tehdy vystoupili jako děti, jsou dnes již rodiči, jejichž děti cvičí v Sokole a budou na akademii příští týden vystupovat. Jsme rádi, že má Sokol v našem městě dlouhou a bohatou tradici. Všechny naše příznivce na akademii co nejsrdečněji zveme!

9. 2. 2023 - Zveme na dětské šibřinky
Letošní šibřinky pro děti se ponesou v tématu Cesta kolem světa. Během šibřinek můžete procestovat celý svět! Těšíme se na všechny děti!

22. 1. 2023 - Sokolská akademie oslaví významné výročí
Přesně za měsíc se bude konat velká akademie Sokola Dvůr Králové n. L. ke 160. výročí svého založení. Připravujeme dvě vystoupení pro školy a jedno odpolední vystoupení pro rodiče, prarodiče a naše příznivce. Těšíme se na všechny diváky, kteří s námi přijdou oslavit toto výjimečné výročí. Vaši sokolové.

2. 12. 2022 - Sokolský adventní kalendář!
Kalendář plný cviků připravila Evička pojďte si zasportovat!

28. 2. 2022 - Co mají místa vyobrazená na fotografiích společného se Sokolem? Soutěžte!
Najdi a navštiv všech 16 míst vyobrazených na fotografiích. Na každém z míst splň úkol pod obrázkem a nech se při jeho plnění vyfotit. Když své fotografie a odpovědi pošleš na adresu sokoldvur160@seznam.cz zasloužíš si odměnu, a také nám pomůžeš oslavit pohybem výročí sto šedesát let od založení Sokola a zvýšit tak povědomí o našem Sokolu mezi lidmi. Pokud přijdeš na spojitost jednotlivých míst se Sokolem, napiš nám i to, získáš bonusovou odměnu!

5. 2. 2022 - Představujeme oddíl předškolních dětí
V tomto oddíle cvičí předškoláci už bez rodičů. Učí se základním dovednostem, získávají správné návyky při pobytu v tělocvičně. Učí se šplhat, běhat, skákat i cvičit na nářadí. Předškoláci mají rádi jednoduché hry a soutěže, rádi závodí. Také milují překážkové dráhy.

23. 12. 2021 - Radostné Vánoce a šťastný rok 2022!
Přejeme všem příjemné prožití vánočních svátků a do nového roku hodně zdraví a nejen sportovních zážitků!

21. 12. 2021 - Vánoční karneval 2021
V pondělí 20. prosince si děti z oddílů všestrannosti a atletiky užily svůj Vánoční karneval. Na hladkém průběhu se podílelo dvacet pořadatelů z řad cvičitelů a starších cvičenců. Všichni si užili to pravé karnevalové veselí. V závěru jsme si zazpívali koledu a popřáli si krásné Vánoce a šťastný rok 2021. To samé přejeme také všem našim cvičencům a příznivcům!

16. 12. 2021 - Vzpomínka na Vánoční karneval 2019
Pojďme si společně připomenout Vánoční karneval, který jsme pořádali přede dvěma lety. To nám ty dětičky povyrostly.