Dnes je úterý 16. dubna 2024
a svátek slaví Irena, zítra slaví svátek Rudolf.

Predškolní děti - články
10. 9. 2017 - Sletová štafeta zahájí Sletový rok
U příležitosti zahájení nácviku na XVI. všesokolský slet v sobotu 23. 9. poběžíme Sletovou štafetu. Jedná se o celostátní akci, kdy jednoty předávají štafetový kolík – cílem je Tyršův dům v Praze. Naše jednota zajišťuje úsek ze Dvora Králové do Žirče, dospělí a mládež pak dopraví štafetový kolík ze Stanovic do Jaroměře na kolách. S malými dětmi počítáme na úseky ve Dvoře Králové a blízkém okolí. Sraz všech účastníků Sletové štafety je v 9.45 u sokolovny. Start štafety bude v 11 hodin. Uvítáme pomoc všech dospělých pro zabezpečení bezpečnosti dětí. Ukončení akce kolem 12. hodiny běžci, kolem 14. hodiny cyklisté. Neumíte si takovou štafetu představit? Podívejte se, jak to probíhalo před šesti lety v roce 2011.

26. 8. 2017 - Podívejte se, kdy zahajuje cvičení právě Váš oddíl
Pro všechny, kterým se již stýská po cvičení a sportování připravila náčelnice Sokola Jitka Karešová přehlednou tabulku, kdy se otevřou dveře ke kterému cvičení. Na všechny cvičenky a cvičence se těší cvičitelé a trenéři Sokola.

3. 7. 2017 - Pro nejmladší sokolíky připravily cvičitelky Psí stopovanou
Tým cvičitelek pod vedením náčelnice sestry Jitky Karešové připravil pro nejmladší cvičence Sokola v areálu Nový svět Psí stopovanou. Všechny úkoly byly motivovány životem pejsků. Děti plnily úkoly, užívaly si krásného počasí a nakonec si i opekly buřty. A nyní krásné prázdniny a na shledanou v září v sokolovně!

2. 5. 2017 - Župní přebor v atletice se konal v Jaroměři
Dnes se konal v Jaroměři župní přebor župy Podkrkonošské Jiráskovy v atletice, kterého se zúčastnilo na dvě stovky závodníků. Také naše jednota vypravila do Jaroměře své zástupce. Celkem jsme dnes postavili 55 závodníků. Naštěstí se nevyplnily deštivé prognózy a dokonce na nás vysvitlo i sluníčko. Děti bojovaly o co nejlepší výsledky a byl to boj těžký, obzvlášť v dívčích kategoriích, ve kterých bylo ke čtyřicítce závodnic. Naši závodníci vybojovali pět zlatých medailí - Kateřina Kubíčková, Sára Erbenová, Eva Špatenková, Vilda Šulc a Matěj Kubíček a čtyři bronzové - Karolína Lukášová, Barbora Síbrová, Matěj Voves a Daniel Hojný. Dalších pět závodníků skončilo s bramborovou medailí na 4. místě - Adéla Rutrlová, Tereza Grusová, Jana Bořková, Michal Lukáš a Petr Bořek. Blahopřání ke krásným výkonům nejen vítězům, ale všem, kdo dnes závodili! Poděkování všem dospělým, kteří pomáhali dětem v závodění a všem rodičům, kteří pro nás přijeli do Jaroměře.

9. 4. 2017 - 18 medailí z plavání nám přinesly nedělní závody
130 závodníků se postavilo na start přeboru župy Podkrkonošské Jiráskovy v plavání. 50 závodníků nastoupilo v barvách Sokola Dvůr Králové nad Labem. Naším plavcům se podařilo vyslovit celkem 18 medailí, z toho 6 přebornických zlatých, 8 stříbrných a 4 bronzové. Všem našim závodníkům děkujeme za super reprezentaci naší sokolské jednoty a medailisté gratulujeme!

9. 4. 2017 - Výsledky župního přeboru v plavání
Zde najdete výsledky župního přeboru v plavání

8. 4. 2017 - 22 medailí z gymnastiky a šplhu pro královédvorské závodníky!
V sobotu 8. dubna se konal v královédvorské sokolovně župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu pro nejmladší žactvo, mladší dívky a mužské složky. Naši závodníci v tomto závodu posbírali celkem 22 medailí, z toho 2 zlaté , 5 stříbrných a 3 bronzové za gymnastiku a po čtyřech zlatých, stříbrných a bronzových za šplh. Všem závodníkům patří velká pochvala za předvedené výkony, jejich trenérům pak za to, že svoje svěřence k závodu připravili. Všem dospělým i dorostu děkujeme za to, že pomohli s přípravou a průběhem závodu. Městu Dvůr Králové pak za poskytnuté upomínkové předměty jako odměny pro závodníky. Podívejte se na fotografie Jany Sixtové, které vám přiblíží okamžiky ze závodu.

2. 4. 2017 - Šibřinky ve filmu se líbily
Na apríla se konaly v naší sokolovně dětské šibřinky na téma Ve filmu. Tentokrát svedli sokolové urputný boj, kde na jedné straně byl připraven pestrý program a nápadité disciplíny a na straně druhé nádherné jarní počasí. Přesto přišlo do sokolovny na padesát dětí, vesměs sokolů, aby si zatančily a zasoutěžily. V úvodu proběhlo natáčení filmu Pomáda, kde cvičenci zatančili vlastní taneček, představili se kaskadéři a nakonec se natočila i závěrečná scéna filmu. Potom už mohli všichni soutěžit. Disciplíny byly nevšední - byly pojaty jako casting na role ve filmech. Vyvažování závory ve filmu Tři veteráni, pronášení polen dříví komínem do pekla ve filmu S čerty nejsou žerty, třídění předmětů v Třech oříšcích pro Popelku, obíhání stromků v Mrazíkovi, šátrání dlouhou rukou u Saxany, házení bomb u X a Y z Šíleně smutné princezny, horolezectví v Jak dostat tatínka do polepšovny, chození po hladině rybníka v Princezně ze mlýna, podepisování se poslepu na zeď hradu v Ať žijí duchové, stavění domečků třem prasátkům, kde ale vlk domečky neustále boural, bruslení u školníka Cibulky v Šesti medvědech s Cibulkou. Zábavu si užily jak děti, tak i pořadatelé. A kdo nepřišel, neprožil super zábavné odpoledne, které se nebude opakovat. Dík patří všem, kteří se podíleli na přípravě šibřinek i všem, kteří za námi do sokolovny přišli.

23. 3. 2017 - Přijďte na šibřinky ve filmu!!!
V sobotu 1. dubna se na vás budou těšit sokolové při pořádání dětských šibřinek ve filmu. Začátek ve 14 hodin, přezůvky vítány!

22. 3. 2017 - Sokolíci závodili
V pondělí 20. března připravili cvičitelé pro děti v Sokole tradiční jarní závod na překážkové dráze. Soutěžilo 20 dětí z oddílu předškolních dětí a přes 60 dětí z všestrannosti, atletiky a gymnastiky. Podívejte se na fotografie.