Dnes je neděle 28. dubna 2024
a svátek slaví Vlastislav, zítra slaví svátek Robert.

Predškolní děti - články
7. 11. 2016 - Video ze župního desetiboje
V sobotu 5. listopadu se konal župní desetiboj za účasti 135 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Podívejte se na sestřih z bojů o nejlepšího desetibojaře.

24. 10. 2016 - Královédvorští na župním přeboru v přespolním běhu
Župního přeboru v přespolním běhu se v barvách Sokola DK zúčastnilo 43 závodníků, což byla třetina všech závodníků. Máme 7 medailí a také řadu 4. míst a umístění v první desítce, i to je super, když si uvědomíte, že v některých kategoriích startovalo ke třicítce závodníků. Počasí bylo výborné, výkony dětí skvělé. Výsledkem je sedm medailí. Evička Dušánková a Matěj Flégl jsou přeborníky župy, Anička Dušánková a Matyáš Šturm jsou stříbrní a Kája Lukášová, Anička Sedláčková a Kuba Grus jsou bronzoví. Blahopřejeme! Děkujeme všem dětem za skvělou reprezentaci jednoty a všem dospělákům za účinnou pomoc!

23. 10. 2016 - Video ze župního přeboru v přespolním běhu
Podívejte se, jaký byl letošní ročník župního přespolního běhu na Novém Hrádku.

23. 10. 2016 - Video z Památného dne Sokola
Podívejte se na video Jakuba Gruse z Památného dne Sokola a Večera sokolských světel. Tato akce se velmi vydařila.

13. 10. 2016 - Královédvorští sokolové si připomněli Památný den Sokola
Letos jsme si připomínali Památný den Sokola nadvakrát. Poprvé ve středu 5. října. Přesto, že nám počasí nepřálo, dorazilo v dešti 40 dětí a dospělých. Uctili jsme položením květin památku všech sokolů, kteří položili životy za první i druhé světové války, zároveň jsme vzpomněli nedožitých 80. narozenin pana prezidenta Václava Havla. V pondělí 10. října jsme uskutečnili další pokus o Večer sokolských světel. Tentokrát nám počasí přálo. U pomníku se sešlo kolem třiceti dospělých a padesáti dětí. Nejprve vzdělavatelka P. Špatenková připomněla osud sokolských činovníků a cvičitelů, kteří byli v noci ze 7. na 8. října roku 1941 pozatýkáni a odvlečeni do věznice na Pankráci. Poté jejich tragická pouť pokračovala do Malé pevnosti Terezín a nakonec do koncentračního tábora Osvětim. Zde také většina takto postižených sokolů během několika měsíců zahynula. Tento osud potkal také starostu královédvorského Sokola bratra JUDr. Františka Pařeza, jehož životní pouť skončila 2. února 1942 v Osvětimi. Vzpomínku u pomníku jsme zakončili zpěvem naší hymny. Potom se už děti dočkaly pouštění lodiček po Labi. Lodičky měly v sobě svíčky, které symbolizovaly duše sokolů, kteří nepřežili válku. Celá akce se vydařila a lodičky opět krásně osvětlily labské koryto. Právě při takovýchto akcích si nejvíce uvědomujeme, že Sokol není pouze sportovním kroužkem. Snaží se již přes 150 let přinášet svým členům kromě cvičení a sportu i něco navíc. Vést je k vlastenectví i k hrdosti na naše dějiny. Poděkování patří všem organizátorům a hlavně všem, kteří si přišli sokolskou historii připomenout.

2. 10. 2016 - Přijďte si připomenout Památný den Sokola
Blíží se den pro sokolskou organizaci velmi významný, 8. říjen, Památný den Sokola. Připomínáme si jej proto, že v roce 1941 byl v tento den zakázán Sokol a byli pozatýkáni jeho činovníci a cvičitelé na úrovni celostátní a župní. Tito lidé byli vězněni nejprve na Pankráci, později v Malé pevnosti Terezín a následně převezeni do koncentračního tábora Osvětim. Během pár měsíců krutého zacházení vysoké procento sokolských vězňů zahynulo. 8. říjen byl stanoven jako den, kdy si připomínáme všechny sokolské oběti z obou světových válek. Ve Dvoře Králové si tyto oběti připomeneme ve středu 5. října. Nejprve se zastavíme u sokolského pomníku na stadionu a poté se vydáme k Labi. Odtud pošleme osvětlené lodičky, které připomenou všechny tyto sokolské duše.

3. 5. 2016 - Výsledky župního přeboru v atletice
Zde najdete výsledky župního přeboru v atletice. (XLSX)

1. 5. 2016 - Župní přebor v atletice nám přinesl 19 medailí
V sobotu 30. dubna jsme postavili na start župního přeboru v atletice 65 závodníků od předškolního žactva po muže. Za velmi krásného počasí si naši závodníci krásně zazávodili a výsledkem bylo 19 cenných kovů pro naše barvy. Máme 5 titulů přeborníka župy - Karolína Lukášová, Simon Rajsner, Kateřina Holubcová, Jakub Grus a Libor Drábek, 5 stříbrných medailí - Štěpán Jaroš, Petr Holubec, Sára Erbenová, Kristián Hráský, Vojtěch Hojný a 9 bronzových medailí - Kateřina Schreiberová, David Ježek, Markéta Síbrová, Matěj Kubíček, Pavel Rausa, Adéla Rutrlová, Tereza Hulíková, Ondřej Schreiber a Eva Špatenková. Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony, vítězům blahopřejeme a všem dospělákům děkujeme za pomoc a podporu. Závodu se zúčastnilo přes dvě stovky závodníků.

25. 3. 2016 - Jaké byly šibřinky v Africe?
Na tuto otázku najdete odpověď v tomto příspěvku. Podívejte se na delší verzi videa, které jsme na šibřinkách pořídili.

20. 3. 2016 - Šibřinky v Africe očima fotografa Jana Bartoše
Podívejte na pěkné fotky momentů z Afriky, které včera zachytil fotograf Jan Bartoš.