Dnes je pátek 17. května 2024
a svátek slaví Aneta, zítra slaví svátek Nataša.

Jste 16193600. návštěvník našich stránek.

Sportovní gymnastika - články
26. 2. 2018 - 23. února se sešla Valná hromada jednoty
V pátek 23. února se sešli královédvorští sokolové, aby zhodnotili svou práci za rok 2017. Přítomné uvítala jednatelka A. Motalová. Potom se představili cvičenci sletové skladby Cirkus, členové oddílu trampolin, družstvo gymnastek, které v lednu vyhrály přebor České obce sokolské v Team Gym a cvičenky sletové skladby Cesty. Po vystoupeních byli odměněni sportovci, kteří reprezentují Sokol Dvůr Králové a díky jejichž výsledkům má naše jednota dobré jméno. Následovaly zprávy vzdělavatelky, náčelnice, hospodářky a revizní komise. Sokolové si zvolili novou starostku jednoty. Stala se jí Jitka Karešová, a také novou náčelnici, kterou se stala Lucie Fišerová. V závěru bylo vysloveno přání, aby se jednotě dařilo letos alespoň tak dobře jako v loňském roce.

16. 1. 2018 - Fotky z Vánočního karnevalu
Podívejte se na fotečky z Vánočního karnevalu...

17. 9. 2017 - Zúčastněte se s námi Sletové štafety!
V sobotu nás čeká Sletová štafeta. Byli bychom rádi, kdyby se do této akce zapojilo co nejvíce lidí. Dnes jsme změřili náš úsek ze Dvora Králové do Žirče k sokolovně. Oklika způsobená rozkopanou Heydukovou ulicí způsobila, že náš úsek měří 6 km. Přivítáme co nejvíce běžců, přivítáme i cyklisty, kteří možná doplní úsek do Žirče, ale hlavně povezou štafetu ze Stanovic do Jaroměře k sokolovně. Prosíme rodiče, kteří by byli ochotni pomoci rozvézt děti na úseky a dohlédnout na jejich bezpečnost, nebo by doprovodili děti cyklisty na trase, aby se přihlásili u cvičitelů. Na naší koláži si připomeňme minulé sletové štafety v letech 1937, 2005 a 2011. Pomozte nám připravit opět krásné zahájení sletového roku!

10. 9. 2017 - Sletová štafeta zahájí Sletový rok
U příležitosti zahájení nácviku na XVI. všesokolský slet v sobotu 23. 9. poběžíme Sletovou štafetu. Jedná se o celostátní akci, kdy jednoty předávají štafetový kolík – cílem je Tyršův dům v Praze. Naše jednota zajišťuje úsek ze Dvora Králové do Žirče, dospělí a mládež pak dopraví štafetový kolík ze Stanovic do Jaroměře na kolách. S malými dětmi počítáme na úseky ve Dvoře Králové a blízkém okolí. Sraz všech účastníků Sletové štafety je v 9.45 u sokolovny. Start štafety bude v 11 hodin. Uvítáme pomoc všech dospělých pro zabezpečení bezpečnosti dětí. Ukončení akce kolem 12. hodiny běžci, kolem 14. hodiny cyklisté. Neumíte si takovou štafetu představit? Podívejte se, jak to probíhalo před šesti lety v roce 2011.

10. 9. 2017 - Bronz z republikového finále OVOV
16 dětí letos odjelo do Brna na republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Z tohoto počtu bylo 11 sokolů. Jsme pyšní na to, že právě sokol Jakub Grus vybojoval na OVOV bronzovou medaili a další sokolové si také vedli výborně K. Kubíčková 4., A. Sedláčková a A. Rutrlová 9. místa, J. Šturmová 11., S. Erbenová 12., B. Síbrová 18.. Všem závodníkům blahopřejeme k dosaženým výkonům!

26. 8. 2017 - Podívejte se, kdy zahajuje cvičení právě Váš oddíl
Pro všechny, kterým se již stýská po cvičení a sportování připravila náčelnice Sokola Jitka Karešová přehlednou tabulku, kdy se otevřou dveře ke kterému cvičení. Na všechny cvičenky a cvičence se těší cvičitelé a trenéři Sokola.

3. 7. 2017 - Závod v olympijském šplhu
Zlato, dvakrát stříbro a jeden bronz vybojovali nasi závodníci na soutěži v olympijském šplhu. Za šplh na třímetrovém laně ze sedu bez příkazu Tonda Mostecký zlatou, Anežka Holanová a Jaroslav Kortan stříbrnou a Ondra Schreiber bronzovou medaili. Blahopřejeme všem závodníkům k úspěšnému zdolání náročného úkolu!

14. 6. 2017 - 12 medailí z přeboru ČOS ve sportovní všestrannosti pro Sokol Dvůr Králové n. L.!!!
O víkendu se konalo republikové finále závodu ve sportovní všestrannosti, kterého se zúčastnilo také šest našich závodníků. Ti dovezli z Prahy celkem 12 medailí. podívejte se na fotografie ze závodu.

31. 5. 2017 - Všestranňáci přivezli z Prostějova bronz
Ziskem bronzové medaile mezi 14 družstvy pro družstvo mladšího žactva I. sokolské župy Podkrkonošské Jiráskovy na přeboru České obce sokolské ve sportovní všestrannosti v Prostějově ukončila královédvorská sokolská jednota náročný sportovní maraton minulého týdne. Na zisku medaile se podíleli dva naši mladší žáci Michal Lukáš a Matěj Holan. Blahopřejeme k úspěchu!

2. 5. 2017 - Župní přebor v atletice se konal v Jaroměři
Dnes se konal v Jaroměři župní přebor župy Podkrkonošské Jiráskovy v atletice, kterého se zúčastnilo na dvě stovky závodníků. Také naše jednota vypravila do Jaroměře své zástupce. Celkem jsme dnes postavili 55 závodníků. Naštěstí se nevyplnily deštivé prognózy a dokonce na nás vysvitlo i sluníčko. Děti bojovaly o co nejlepší výsledky a byl to boj těžký, obzvlášť v dívčích kategoriích, ve kterých bylo ke čtyřicítce závodnic. Naši závodníci vybojovali pět zlatých medailí - Kateřina Kubíčková, Sára Erbenová, Eva Špatenková, Vilda Šulc a Matěj Kubíček a čtyři bronzové - Karolína Lukášová, Barbora Síbrová, Matěj Voves a Daniel Hojný. Dalších pět závodníků skončilo s bramborovou medailí na 4. místě - Adéla Rutrlová, Tereza Grusová, Jana Bořková, Michal Lukáš a Petr Bořek. Blahopřání ke krásným výkonům nejen vítězům, ale všem, kdo dnes závodili! Poděkování všem dospělým, kteří pomáhali dětem v závodění a všem rodičům, kteří pro nás přijeli do Jaroměře.