Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Sportovní gymnastika - články
22. 1. 2023 - Sokolská akademie oslaví významné výročí
Přesně za měsíc se bude konat velká akademie Sokola Dvůr Králové n. L. ke 160. výročí svého založení. Připravujeme dvě vystoupení pro školy a jedno odpolední vystoupení pro rodiče, prarodiče a naše příznivce. Těšíme se na všechny diváky, kteří s námi přijdou oslavit toto výjimečné výročí. Vaši sokolové.

30. 12. 2022 - Vánoční vystoupení gymnastek a gymnastů
Podívejte se na záznam z Vánočního vystoupení gymnastek a gymnastů.

12. 12. 2022 - Pět medailí z Vánočního závodu v gymnastice
Naši chlapci se v sobotu zúčastnili Vánočního závodu v gymnastice, který se konal v Trutnově. Ve dvojboji na kruzích a akrobacii vybojovali celkem pět cenných kovů. Zlatou si odvezl M. Lukáš, A. David a D. Báča, stříbro přidali M. Holan a J. Dušek. Všichni kluci podali soustředěný výkon. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci jednoty!

2. 12. 2022 - Adventní kalendář gymnastů
V tomhle kalendáři najdete to nejlepší z gymnastického oddílu kluků!

2. 12. 2022 - Sokolský adventní kalendář!
Kalendář plný cviků připravila Evička pojďte si zasportovat!

3. 11. 2022 - Testování atletů a gymnastů
Již po třetí proběhlo s odstupem dvou měsíců testování atletů a gymnastů. Video představuje dvě z pěti disciplín, které absolvovali. Dalšími disciplínami byl Jacíkův test, hod drátěnkou a člunková běh na 20 m.

27. 6. 2022 - Je vymalováno!
Naše sokolovna opět září čistotou! Velký sál i klubovna jsou vymalované a dnes jsme se, horko nehorko, sešli na úklidové brigádě. Klobouk dolů přede všemi, kteří se dnes místo na koupaliště přišli vykoupat ve vlastním potu. Zvláštní pochvala patří všem mladým sokolům, kteří dnes přišli podpořit dospěláky a odvedli veliký kus práce. Jsou to opravdoví borci. Od zítřka už zase začne sokolovna sloužit svému účelu, zítra mají trénink gymnastky, které se chystají v červenci do Švýcarska na Eurogym, ve středu budou ženy trénovat svou pohybovou skladbu, kterou připravují na Ježkov. A od pondělí začíná soustředění oddílu trampolín.

2. 6. 2022 - Minisoustředění gymnastické přípravky
V sobotu 28.5. se děti z gymnastické přípravky sešly na minisoustředění. Přestože venku bylo docela příjemné počasí, v obou tělocvičnách naší sokolovny rozhýbalo svá těla 14 dětí a 4 dospělí. Nálada byla výborná a energie nekonečná, takže jsme se skoro 6 hodin téměř nezastavili. Kromě standardních cvičení na koberci a nářadí jsme stihli vyzkoušet obratnost a sílu na hrazdě, žebřinách a při šplhu. Hra na živé pexeso a soutěž v postřehu a rychlosti byla také velká zábava. Půldenní trénink a snažení bylo završeno závody, na kterých si děti vyzkoušely sestavičky, které během dne pilovaly a popraly se také o největšího a nejrychlejšího “Šplhouna”. Závody už zvědavými pohledy bedlivě sledovali natěšení rodiče, sourozenci, babičky a dědové… Všechny předvedené výkony byly oceněny zasloužený potleskem a samozřejmě diplomy, medailemi a dalšími odměnami. O pohodu, bojovnost a vše potřebné se celou dobu staraly cvičitelky oddílu přípravky Jitka Karešová a Lucie Fišerová a skvěle je doplňovaly obětavé a hbité pomocnice Evča Špatenková a Majda Fišerová, které kdysi také prošly gymnastickou přípravkou a láska k pohybu jim zůstala dodnes, stejně jako chuť předávat tuto lásku a radost dalším… Minisoustředění se vydařilo a už se těšíme na další akce.

12. 4. 2022 - Krajský přebor ve sportovní gymnastice
9. dubna se jedenáct chlapců zúčastnilo krajského přeboru ve sportovní gymnastice v Trutnově a také zde se jim dařilo. Přeborníky Královéhradeckého kraje ve sportovní gymnastice jsou J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní pak T. Erban a F. Šturm.

12. 4. 2022 - Župní přebor v gymnastice a šplhu mužských složek
Zároveň 2. dubna proběhl v královédvorské sokolovně také župní přebor kompletních mužských složek. Titul župního přeborníka a zlato za gymnastiku si odnesli J. Seifrt, M. Holan, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbro O. Seifrt, F. Šturm a H. David a bronz V. David, A. David. a T. Erban. Ve šplhu se stali župními přeborníky J. Seifrt, H. David, M. Holan, A. David, F. Šturm, M. Lukáš a O. Schreiber, stříbrní byli D. Báča, T. Erban, J. Janků a V. David.