Dnes je čtvrtek 2. května 2024
a svátek slaví Zikmund, zítra slaví svátek Alexej.

Sportovní gymnastika - články
12. 4. 2022 - Fotografie ze župního přeboru v gymnastice a ve šplhu
2. dubna se konal v naší sokolovně župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu mladších a předškolních žákyň. děvčata získala tři bronzové medaile za gymnastiku - N. Pokorná, L. Haase a A. Kilevníková a dvě zlaté - J. Řehořová a E. Hažvová, dvě stříbrné - A. Kilevníková a jednu bronzovou - L. Haase

27. 3. 2022 - Z trutnovského bazénu jsme vylovili sedmnáct medailí
V neděli 27. března pořádala župa Podkrkonošská Jiráskova přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 95 závodníků ze sedmi sokolských jednot. Za Sokol Dvůr Králové n. L. nastoupilo 31 závodníků, kteří vybojovali celkem 17 medailí. Šestkrát jsme získali zlato a titul přeborníka župy - Bětka Šecová, Vojta David, Dan Voborník, Aleš Kukal, Míša Lukáš, Ondra Schreiber. Šestkrát brali královédvorští stříbro - Julinka Řehořová, Adélka Kukalová, Bára Ježová, Terezka Hulíková, Hynek David, Kuba Schreiber a pětkrát bronz - Liduška Šecová, Anežka Holanová, Honzík Seifrt, Toník David, Tom Erban Všem blahopřejeme a děkujeme za výbornou reprezentaci jednoty! Soutěž ve všestrannosti pokračuje už v sobotu 2. dubna závodem ve sportovní gymnastice ve Dvoře Králové. Závod je postupový pro mužské složky. Postupový závod pro ženské složky se koná další týden v Náchodě. Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci jednoty!

28. 2. 2022 - Co mají místa vyobrazená na fotografiích společného se Sokolem? Soutěžte!
Najdi a navštiv všech 16 míst vyobrazených na fotografiích. Na každém z míst splň úkol pod obrázkem a nech se při jeho plnění vyfotit. Když své fotografie a odpovědi pošleš na adresu sokoldvur160@seznam.cz zasloužíš si odměnu, a také nám pomůžeš oslavit pohybem výročí sto šedesát let od založení Sokola a zvýšit tak povědomí o našem Sokolu mezi lidmi. Pokud přijdeš na spojitost jednotlivých míst se Sokolem, napiš nám i to, získáš bonusovou odměnu!

23. 2. 2022 - Z gymnastického soustředění žáků
V lednu měli naši hoši soustředění, na kterém se připravovali na letošní závodní sezónu. Podívejte se!

14. 2. 2022 - Koulovačka
Na konci ledna se naši gymnasté zúčastnili soustředění v Polici nad Metují. Ve Dvoře nebylo po sněhu ani památky, ale v Polici po celý den sněžilo. A tak jsme večer po tréninku neodolali malé vycházce, která přerostla ve velkou koulovačku. V Polici na náměstí ještě svítil vánoční stromeček a byla to úplně vánoční atmosféra...

4. 2. 2022 - Co se učí učí kluci v gymnastice?
Na to se můžete podívat - na tomto videu uvidíte, jak se právě naučili nejmenší hoši toč vzad a jak se ti starší činí na koberci a na bradlech.

4. 2. 2022 - Fotky z víkendového soustředění žáků
Celý víkend věnovali kluci gymnastice pod vedením Trenéra gymnastiky Dana Klimeše. Můžete se podívat, jak jim to šlo.

16. 1. 2022 - Gymnasté měli soustředění!
SK Plhov Náchod nás pozval na své jednodenní soustředění. Tuto příležitost využilo hned osm našich gymnastíků, kteří od devíti ráno do pěti odpoledne posilovali, zpevňovali, cvičili na nářadí a také se bavili. Jak okomentoval soustředění náš Tomáš - prima zábava na celý den! Hoši navázali nová kamarádství, viděli, jak cvičí náchodští kluci. A s novou motivací se pustí do další práce. Za čtrnáct dní nás čeká dvoudenní soustředění v Polici nad Metují. Už se na něj moc těšíme! Poděkování patří Jarče Pavlovičové, která včerejší soustředění zorganizovala. Bylo to moc prima!

9. 1. 2022 - Zimní hrátky v Sokole
Ve středu jsme si v Sokole užili zimní hrátky. Venku sice bylo právě jaro, ale v sokolovně panovala ta pravá zima. Padaly vločky, stavěli jsme sněhuláky, sáňkovali jsme i lyžovali. Všechny aktivity připravila a vymyslela cvičitelka Andrejka Erbenová a všichni účastníci se výborně bavili. Děkujeme, Andrejko! Těšíme se na další Tvoje nápady.

29. 12. 2021 - Video z Vánočního vystoupení
Nabízíme vám záznam z Vánočního vystoupení gymnastek a gymnastů.