Dnes je úterý 14. května 2024
a svátek slaví Bonifác, zítra slaví svátek Žofie.

Oddíl žactva - články
19. 12. 2015 - Vánoční karneval se vydařil
Na tradiční vánoční karneval přišlo přes šedesát dětí, které si užily nové náčiní, které do Sokola donesl Ježíšek, zasoutěžily si i zatancovaly. Nakonec jsme si zazpívali koledu u vánočního stromečku. Krásné Vánoce a na shledanou v lednu!

1. 12. 2015 - Mikulášská se vydařila
Jako obvykle patří tento čas Mikulášským hodinám. Mikuláš se svým doprovodem navštívil v pondělí děti z oddílu předškolního žactva, kterých se sešlo přes 30, následovala návštěva oddílu všestrannosti žactva a atletiky. Sem přišlo na setkání s Mikulášem přes 70 dětí. Mikulášskou provázel smích i slzičky, rozzářené oči i sliby, že už nezazlobí. Po písničkách a básničkách Mikuláš s andělem podarovali všechny děti i cvičitelky drobnými dárky. Nyní budou následovat besídky v dalších oddílech.

15. 11. 2015 - Úspěšná párty za odměnu
Párty za odměnu připravili cvičitelé ve spolupráci s rodiči pro děti z oddílů sokolské všestrannosti, atletiky a gymnastiky. Rodiče připravili na akci plno vybraných lahůdek, cvičitelé usmažili přes 150 řízečků a především připravili program na sobotní odpoledne, večer a noc. Akce se zúčastnilo skoro šedesát dětí. Pozvání přijal kouzelník Martin Kříž z České Skalice, který připravil kouzelnické workshopy, na kterých se všichni naučili kouzelnické triky, cvičitelé připravili veselé hry do tělocvičny a zábavné hry venku. Děti se dobře bavily. Potom měl své vystoupení kouzelník Martin. Toto vystoupení nás velmi pobavilo. Líbilo se malým i velkým.-Následovalo vyhlášení venkovních her, velký raut a večer pak odstartovali diskotéku DJ Vojta a Šárka, Vojta a Vaness. Děkujeme všem rodičům, kteří přispěli k bohatému rautovému stolu, všem cvičitelům za přípravu a zajištění celé akce a Vojtovi se Šárkou, že zajistili vše potřebné ke skvělé diskotéce. Všichni doufáme, že se i čtvrtý ročník této akce dětem líbil a užily si ho podle představ.

13. 9. 2015 - Další fotografie z finále OVOV 2015
Poslední várka fotografií z republikového finále OVOV.

13. 9. 2015 - Fotografie z republikového finále OVOV
Finále v Praze je vyvrcholením celoroční soutěže OVOV, která probíhá na úrovni okresů, krajů a republiky. Někteří závodníci se probojovali do finále z kraje, dalším se podařilo postoupit na základě korespondenční soutěže. Tento náročný závod se skládá z deseti disciplín, které prověří rychlost, sílu i vytrvalost. Všichni plní během roku odznak zdatnosti. Ne každý dosáhne na ten diamantový, ale zlatý, stříbrný nebo bronzový odznak splnila v Sokole většina dětí z oddílu všestrannosti.

25. 6. 2015 - Závěrečné hodiny sokolské všestrannosti žactva
V pondělí 24. 6. se konaly závěrečné hodiny sokolské všestrannosti žactva. nejprve se sešlo 34 předškolních dětí a poté 60 všestraňáků. Program byl u obou skupin podobný - společná zmrzlina a potom vyhlášení výsledků a odměňování nejaktivnějších dětí. Na prázdniny je cvičení přerušeno, s mnohými se budeme potkávat i o prázdninách na sokolských táborech nebo na soustředěních. Přejeme krásné prázdniny!

26. 4. 2015 - Župní přebor v atletice objektivem Jirky Erbena
Pokud jste se nenašli na fotografiích z předchozího příspěvku, nezoufejte, zde jsou další fotky od Jirky Erbena.

26. 4. 2015 - Župní přebor obrazem
Podívejte se na fotografie, které vznikly při župním přeboru v atletice.

26. 4. 2015 - Výsledky župního přeboru v atletice
Župního přeboru v atletice, který se konal v neděli 26. května se zúčastnilo 205 závodníků. Z toho bylo rovných 70 ze Sokola Dvůr Králové n. L. Počasí bylo proměnlivé a občas nás potrápil déšť, přesto závodníci podávali výborné výkony. Královédvorským barvám patří 17 medailí, z toho 6 zlatých 7 stříbrných a 4 bronzové. Podívejte se na výsledky.

14. 3. 2015 - Patnáct medailí ze župního přeboru v plavání
Celkem šest titulů přeborníka župy, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí si dnes odvezli ze župního přeboru v plavání královédvorští sokolíci. Titul župního přeborníka vybojovali P. Holubec, T. Mědílková, S. Rajsner, S. Erbenová, J. Mikyska a L. Drábek, stříbrné medaile přidali M. Flégl, B. Hysková, J. Kortan a J. Sixtová a bronz V. Vovsová, J. Schreiber, O. Schreiber, A. Rutrlová a M. Voves. Blahopřejeme všem vítězům ke krásným výsledkům a děkujeme všem plavcům za podané výkony.