Dnes je středa 15. května 2024
a svátek slaví Žofie, zítra slaví svátek Přemysl.

Oddíl žactva - články
21. 1. 2015 - Podívejte se na film z dětských šibřinek v roce 2011!
Takhle jsme řádili na šibřinkách před čtyřmi lety. A co letos? Už se těšíme na letošní šibřinkové téma Na strašidelném hradě...

17. 12. 2014 - Tradiční vánoční karneval se povedl
Přes 60 dětí si přišlo zařádit na tradiční vánoční karneval. Kromě rozcvičky pod vedením Máji a Evči a různých soutěží s netradičními pomůckami jsme si také společně zazpívali u stromečku. Bylo to moc pěkné.

3. 12. 2014 - Video z Mikulášské nadílky u žactva
A ještě video z Mikulášské hodiny u starších dětí.

9. 11. 2014 - Velká párty pro reprezentanty
Cvičitelé oddílů atletiky, gymnastiky a všestrannosti připravili i letos pro reprezentanty Sokola velkou párty za odměnu. Všichni se těšili na akci dlouho dopředu a také skoro všichni přišli. Důvěra zavazuje, proto se cvičitelé snažili připravit přitažlivý program, což při věkovém rozpětí 6 až 16 let není jednoduché. Podle ohlasů se však zdá, že se nám to podařilo. Dětem se líbila detektivní hra ve městě, při které musela jednotlivá družstva řešit detektivní zápletku, při níž musela vyhledat ve městě podle zadaných adres dvacet svědků, od kterých získala svědectví a pak samozřejmě zápletku rozuzlovat. Další náplní byla výroba žonglovacích míčků, které v zápětí využili přítomní, při žonglovacím workshopu, který vedl žonglér Ati z Prahy. Následovalo Atiho vystoupení, raut, na kterém se kromě cvičitelů podíleli velkou měrou i rodiče a toužebně očekávaná diskotéka s DJ Vojtou a Šárkou. Celá akce se opravdu vydařila. Odměnou cvičitelům byly spokojené tváře účastníků i skvělá atmosféra, která celou akci provázela. Děkujeme všem, díky nimž mohla tato akce úspěšně proběhnout.

10. 10. 2014 - Podívejte se na video z Večera sokolských světel
Podívejte se na video z Večera sokolských světel.

9. 10. 2014 - Vydařená akce k Památnému dnu Sokola
Na akci k Památnému dni Sokola se sešla stovka účastníků. Děti společně s dospělými poslali po Labi devadesát lodiček se svíčkami. Světélka symbolizovala duše sokolů, kteří přišli o život za války. A nejen svíčky zářily ten večer na břehu Labe. Zářily i oči dětí, které pozorovaly, zda lodičky doplují až k lávce a budou pokračovat dál ve své cestě. Na závěr se všichni zastavili u pomníku u sokolovny, aby zapálili svíčky a položili květiny. Celou akci ukončila česká státní hymna. Děkujeme všem, kteří si přišli připomenout 8. říjen a naše bratry sokoly, kteří hrdě nesli a uskutečňovali myšlenky národní hrdosti, sounáležitosti a bratrství. Cvičitelé a činovníci Sokola.

7. 10. 2014 - Pozvánka na Večer sokolských světel
Podívejte se na krátkou pozvánku na večer sokolských světel, který se bude konat ve středu 8. října. Přijďte v 17.45 k sokolovně.

2. 10. 2014 - Sokolská plavba po Vltavě
O víkendu 20.-21.9.2014 se čtyři naši sokolíci zúčastnili za odměnu tradiční akce „Sokolská plavba po Vltavě“. Od sobotního rána byl pro děti připraven pestrý program. Dopoledne se vyřádili na různých atrakcích, které pro ně byly připraveny na nádvoří Tyršova domu. Vyzkoušeli si balanc na “surfu“, na obří trampolíně létali až do oblak, na “ekvalizéru“ vyzkoušeli svou sílu, v “ekovláčku“ si prohlédli Prahu, zahráli si “maxi basketbal“ a “mega šipky“. Odpoledne se všichni nalodili na Cecilku a z hladiny Vltavy obdivovali Prahu trochu jinak. Pod Karlovým mostem zacvičili krátkou skladbu tzv. “ Flash Mob ČOS 2014“ k propagaci akcí ISCA "MOVE WEEK", čímž si vysloužili pozornost a obdiv kolemjdoucích. Po dobré večeři si zaplavali v bazénu a celý den zakončili v tělocvičně závěrečným programem s tombolou. Zpáteční cesta Pendolínem ukončila báječný a zážitky nabitý víkend, který byl sladkou odměnou za výbornou reprezentaci naší TJ.

1. 10. 2014 - Ve středu 8. října si připomínáme Památný den Sokola!
V 17.45 hodin se sejdeme před sokolovnou, abychom šli k řece společně poslat osvětlené lodičky, které budou symbolizovat duše sokolů, kteří zahynuli za 2. světové války. Děti, které budou v Sokole, se zúčastní automaticky. Pro žactvo budou lodičky připravené. Během 2. světové války bylo 3388 sokolů popravených a umučených, asi 12 tisíc zatčených, 654 padlých při květnovém povstání a mnoho dalších přišlo o život na světových frontách. Celkový počet postižených sokolů v době II. světové války byl asi 20 tisíc a touto akcí bychom si chtěli připomenout jejich oběti. Zveme všechny děti na tuto akci a věříme, že světélko na vodě pomůže rozsvítit i světlo a naději v srdcích sokolů dneška! V 18.45 proběhne pietní akt u pomníku na stadionu, ke kterému zveme všechny lidi dobré vůle.

30. 9. 2014 - Královédvoráci na celostátním setkání sokolské mládeže
Zde nabízíme fotky z Děčína.