Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Oddíl žactva - články
26. 2. 2018 - 23. února se sešla Valná hromada jednoty
V pátek 23. února se sešli královédvorští sokolové, aby zhodnotili svou práci za rok 2017. Přítomné uvítala jednatelka A. Motalová. Potom se představili cvičenci sletové skladby Cirkus, členové oddílu trampolin, družstvo gymnastek, které v lednu vyhrály přebor České obce sokolské v Team Gym a cvičenky sletové skladby Cesty. Po vystoupeních byli odměněni sportovci, kteří reprezentují Sokol Dvůr Králové a díky jejichž výsledkům má naše jednota dobré jméno. Následovaly zprávy vzdělavatelky, náčelnice, hospodářky a revizní komise. Sokolové si zvolili novou starostku jednoty. Stala se jí Jitka Karešová, a také novou náčelnici, kterou se stala Lucie Fišerová. V závěru bylo vysloveno přání, aby se jednotě dařilo letos alespoň tak dobře jako v loňském roce.

16. 1. 2018 - Fotky z Vánočního karnevalu
Podívejte se na fotečky z Vánočního karnevalu...

16. 1. 2018 - Fotky z nácviku
Podívejte se na fotky z nácviku skladby Děti, to je věc!

16. 1. 2018 - Video z nácvičného srazu skladby Cirkus
Přípravy na XVI. všesokolský slet jsou v plném proudu, a tak v sobotu trénovali cvičenci župy Podkrkonošské svou skladbu ve Dvoře Králové n. L.

16. 1. 2018 - Župní nácvik skladby Cirkus ve Dvoře Králové n. L.
V sobotu 13. ledna se konal v naší sokolovně župní nácvik skladby Cirkus. Sešli se cvičenci ze sokolských jednot Dvůr Králové, Nový Hrádek, Police nad Metují a Úpice, aby si secvičili skladbu Cirkus, která je určená pro starší žactvo i dorost. Povedlo se nám dokončit nácvik pěti oddílů skladby. Zde nabízíme fotografie.

17. 9. 2017 - Zúčastněte se s námi Sletové štafety!
V sobotu nás čeká Sletová štafeta. Byli bychom rádi, kdyby se do této akce zapojilo co nejvíce lidí. Dnes jsme změřili náš úsek ze Dvora Králové do Žirče k sokolovně. Oklika způsobená rozkopanou Heydukovou ulicí způsobila, že náš úsek měří 6 km. Přivítáme co nejvíce běžců, přivítáme i cyklisty, kteří možná doplní úsek do Žirče, ale hlavně povezou štafetu ze Stanovic do Jaroměře k sokolovně. Prosíme rodiče, kteří by byli ochotni pomoci rozvézt děti na úseky a dohlédnout na jejich bezpečnost, nebo by doprovodili děti cyklisty na trase, aby se přihlásili u cvičitelů. Na naší koláži si připomeňme minulé sletové štafety v letech 1937, 2005 a 2011. Pomozte nám připravit opět krásné zahájení sletového roku!

10. 9. 2017 - Sletová štafeta zahájí Sletový rok
U příležitosti zahájení nácviku na XVI. všesokolský slet v sobotu 23. 9. poběžíme Sletovou štafetu. Jedná se o celostátní akci, kdy jednoty předávají štafetový kolík – cílem je Tyršův dům v Praze. Naše jednota zajišťuje úsek ze Dvora Králové do Žirče, dospělí a mládež pak dopraví štafetový kolík ze Stanovic do Jaroměře na kolách. S malými dětmi počítáme na úseky ve Dvoře Králové a blízkém okolí. Sraz všech účastníků Sletové štafety je v 9.45 u sokolovny. Start štafety bude v 11 hodin. Uvítáme pomoc všech dospělých pro zabezpečení bezpečnosti dětí. Ukončení akce kolem 12. hodiny běžci, kolem 14. hodiny cyklisté. Neumíte si takovou štafetu představit? Podívejte se, jak to probíhalo před šesti lety v roce 2011.

26. 8. 2017 - Podívejte se, kdy zahajuje cvičení právě Váš oddíl
Pro všechny, kterým se již stýská po cvičení a sportování připravila náčelnice Sokola Jitka Karešová přehlednou tabulku, kdy se otevřou dveře ke kterému cvičení. Na všechny cvičenky a cvičence se těší cvičitelé a trenéři Sokola.

3. 7. 2017 - Župa Podkrkonošská Jiráskova si připomněla hrdiny odboje
V neděli 2. července se konaly pietní vzpomínky na zavražděné odbojáře sokolské odbojové skupiny S - 21 - B v Malých Svatoňovicích, na Bohdašíně a na Končinách. Vzdělavatelka sokolské župy Podkrkonošské Jiráskovy P. Špatenková připomněla význam atentátu na R. Heydricha pro zrušení Mnichovské dohody a poválečné uspořádání našich hranic a dále vyzdvihla odvahu lidí, kteří přes hrozbu smrti dokázali podat parašutistům pomocnou ruku, kteří slova o lásce k vlasti proměnili v činy. Naši jednotu zastupovali sokolíci v historických krojích.

17. 6. 2017 - 2. kolo atletického přeboru přípravek
Ve čtvrtek závodila v Trutnově atletická přípravka na 3. kole krajského přeboru družstev. Dětem se závody povedly a utvořily si plno osobních rekordů. Zlepšil se snad úplně každý. Všichni bojovali jako o život. Medailové ambice letos nemáme, protože v našich družstvech máme mladší děti, ale pokud vydrží, mají se soupeři za rok za dva na co těšit!