Dnes je pondělí 29. dubna 2024
a svátek slaví Robert, zítra slaví svátek Blahoslav.

14. 4. 2020 - Cvičení s Evičkou
Zacvičit si můžete i venku, třeba s Evčou.

14. 4. 2020 - Zacvičte si s Karolínkou!
Ke dnešnímu cvičení vás zve Kája!

9. 4. 2020 - Zacvičte si s Bohunkou!
Zde najdete cvičení pro seniory

9. 4. 2020 - Umíte skákat gumu?
Zbyl vám ještě po šití roušek kus gumy? Johanka, Terezka a Verunka pro vás natočily návod jak skákat gumu - nejdřív kotníky, pak lýtka, kolena, stehna a nakonec kyčle. Pojďte to zkusit!

5. 4. 2020 - V loňském roce již podruhé tábořily na Ježkově naše seniorky
Pojďte si připomenout atmosféru závěrečného táboráku, který připravily vloni v létě naše seniorky pod vedením sestry Alenky Novákové.

5. 4. 2020 - Film Slety sletů
Dnes vám nabízíme film, který vypráví o historii sokolských sletů.

1. 4. 2020 - Další sportovní výzva!
Pojďte si zacvičit s Káťou!

31. 3. 2020 - Vzpomínka na župní přebor 2015
Tuto sobotu měl být župní přebor ve sportovní gymnastice a šplhu mužských složek a nepostupových ženských složek. Ze známých důvodů nebude nic. Připomeňte si župní přebor v gymnastice a šplhu z roku 2015.

31. 3. 2020 - Pozvánka do lesní tělocvičny
Pojďte si zasportovat se sokolíky do lesní tělocvičny!

31. 3. 2020 - Míčová školka
Dnes vám nabízíme aktivitu téměř zapomenutou, míčovou školku, kterou pro vás připravily a natočily Markétka s Bárou. Pojďte si vyzkoušet!

29. 3. 2020 - Okresní přebor ve sportovní gymnastice
Začátkem března jsme se stihli zúčastnit okresního přeboru ve sportovní gymnastice v Trutnově. Pokud vás zajímá, jak naši kluci cvičí, podívejte se na tento příspěvek.

29. 3. 2020 - Vzpomínka na župní desetiboj 2019
Již více než 15 let pořádá TJ Sokol Dvůr Králové župní desetiboj. V loňském roce se této oblíbené akce zúčastnilo 170 závodníků. Pojďte si připomenout atmosféru tohoto závodu a také výborné výkony závodníků.

28. 3. 2020 - Beseda s olympijskou vítězkou Věrou Čáslavskou
Před šesti lety se konala ve Dvoře Králové beseda s paní Věrou Čáslavskou. tehdy na besedě vzniklo video, které vám nyní nabízíme pro volné chvíle.

27. 3. 2020 - Krásné vystoupení na táboře seniorek
Na závěrečném táboráku sokolek vystoupili hosté z Brusnice s pěkným číslem. Protože šlo o připravované překvapení, nemohli jsme tehdy děvčata prozradit. Proto nabízíme toto hezké vystoupení a nyní. Poznáte, co mají cvičenky na sobě?

27. 3. 2020 - Vzpomínka na začátky gymnastického oddílu
Gymnastický oddíl Sokola Dvůr Králové n. L. obnovila v roce 1992 sestra Ilona Žitnáková. Začátky nebyly jednoduché, chybělo vybavení i nářadí. Děvčata neměla dresy. Zato měli všichni do cvičení velikou chuť, a tak se výsledky brzy dostavily. Za dobu existence gymnastického oddílu v něm vyrostla řada šikovných gymnastek a gymnastů, kteří vždy skvěle reprezentovali náš Sokol. Podívejte ne na video z akademie z roku 1993. Toto vystoupení bylo jedno z prvních, které gymnastický oddíl za dobu svého trvání připravil.

26. 3. 2020 - Fotografie ze šibřinkového fotokoutku
Teď je ten pravý čas na fotky z Fotokoutku!

26. 3. 2020 - Cvičení pro rodiče s dětmi
Nabízíme ještě cvičení pro rodiče s dětmi. Vyzkoušejte některé cviky. Záznam je z akademie z roku 1993, cvičí děti ročníků 89, 90 a 91. Najdete současnou cvičitelku a činovnici Sokola? Nápověda, hledejte sestru starostku! Cvičení tehdy nacvičila sestra Jarmila Pivcová, dnes 88 - miletá.

26. 3. 2020 - Zacvičte si s předškoláky podle říkanek!
Sledují naši stránku také rodiče nejmladších sokolíků? Jistě ano. Proto dnes nabízíme cvičení pro naše nejmladší. Jsou to napodobivá cvičení podle dětských říkanek. Mnohé z nich jsme se s dětmi učili, jiné se mohou naučit. Tak do toho! Toto video je zároveň pro pamětníky. Záznam vznikl na akademii ke 130. výročí založení Sokola ve Dvoře Králové n. L., cvičí děti ročníků 85, 86, 87, 88. Cvičitelku mnozí také asi identifikujete... Pohádku namluvila dlouholetá cvičitelka předškolních dětí, dnes 97 - miletá nejstarší dvorská sokolka sestra Ludmila Vítová.

26. 3. 2020 - Jak cvičenci plní naše výzvy? Podívejte se!
Podívejte se na sestřih z domácího cvičení a plnění sportovních výzev!

26. 3. 2020 - Co dělat v době karantény? Pojďme do virtuální sokolovny!
Chtěli bychom udržet vás, naše cvičence v aktivitě a proto vám už 14 dní nabízíme sportovní výzvy na našich fb stránkách. Nyní se pokusíme nabídnout některá cvičení i prostřednictvím této internetové stránky, abyste si s ními mohli zacvičit i vy. Vybídli jsme naše cvičence, aby začali plnit naše sportovní výzvy, vyfotografovali se, anebo natočili videa. Od té chvíle nám začaly přicházet fotky a videa, jak děti doma posilují, běhají, skáčou přes švihadlo atd. Dnes vám nabízíme metodické video pro gymnasty, jak doma trénovat a posilovat, které natočili bratři Schreiberovi.