Dnes je čtvrtek 28. března 2024
a svátek slaví Soňa, zítra slaví svátek Taťiána.

Jste 15621933. návštěvník našich stránek.

10. 8. 2007 - Ježkovští na Kamelotu
Patnáctý sokolský tábor na Ježkově se nesl ve znamení etapové hry „Rytíři kulatého stolu aneb Na dvoře krále Artuše“. Autor hry J. Hotový, který jako kouzelník Merlin děti celou hrou provázel, pečlivě připravil všechny etapy a dokonce i krásné počasí, nejlepších 14 dní v červenci. Děti čekala mnohá překvapení, spousta dobrodružství, her a soutěží.

8. 7. 2007 - Závěrečné hodnocení oddílu předškolních dětí
Poslední hodinu před prázdninami jsme tradičně vyhlašovali výsledky docházky a celkové aktivity našich nejmladších cvičenců.

8. 7. 2007 - 3. kolo KP družstev nejmladšího žactva
Ve čtvrtek 14. 6. se konalo v Dobrušce 3. kolo krajského přeboru družtev nejmladšího žactva.

8. 7. 2007 - Zlato a bronz z přeboru ČOS v atletickém čtyřboji
Poslední červnovou neděli se konal v Nové Pace Přebor ČOS v atletickém čtyřboji. Právě začínající prázdniny zahýbaly silně naším mančaftem, a tak jsme místo družstev vezli do Paky pouze jednotlivce. Radost nám přinesl titul přebornice ČOS pro M. Hanzlíčkovou, bronz pro A. Šedivou i 6. místo M. Hejduka, který na 4. místo ztrácel 10 bodů.

7. 7. 2007 - Magdaléna Hanzlíčková a David Procházka se zúčastnili 3. letní olympiády
Koncem června tohoto roku se konaly v Ústí n. L. Hry 3. letní Olympiády dětí a mládeže ČR. Této významné sportovní akce, které se zúčastnilo 3429 sportovců ze všech krajů České republiky, aby změřili síly v 18 sportech a 3 nesportovních soutěžích. Na olympiádu byli vybráni také dva zástupci Sokola Dvůr Králové n. L., M. Hanzlíčková a D. Procházka.

7. 7. 2007 - Fotografie z Velké taneční show
Na konci školního roku se konala opět Velká taneční show, ve které se kromě tanečníků z Angeles dance group představily malé i velké gymnastky z gymnastického oddílu naší jenoty a také členové oddílu skoků na trampolíně.

7. 7. 2007 - Vzpomínka na řídícího učitele bratra Karla Ježka
Jsou výročí, na která se nevzpomíná dobře. Bylo by však chybou na ně zapomenout. Před 65 lety uskutečnili němečtí okupanté bezohledné tažení proti českým vlastencům. Čtěte vzpomínku J. Štěpána z Doubravice.

7. 7. 2007 - Pietní vzpomínka na sokolské oběti heydrichyády
Členové sokolské župy Podkrkonošské-Jiráskovy uctili v sobotu 7. července na Bohdašíně položením květin a krátkou vzpomínkou památku členů sokolské odbojové organizace S-21-B, kteří byli popraveni právě před 65 lety.

4. 7. 2007 - Juniorské a seniorské Mistrovství České republiky ve skocích na trampolíně.
Naše závodnice Petra Rychterová se zúčastnila juniorského MČR.

24. 6. 2007 - Postavili jsme tábor na Ježkově!
V sobotu 23. 6. 2007, poslední předprázdninový víkend, se jako každý rok sešli dobrovolníci, kteří připravili ježkovské tábořiště k prázdninovému užívání...

14. 6. 2007 - Zpravodaj královédvorského Sokola je na světě!!!
Po více než 10 letech jsme vzkřísili tradici zpravodaje naší sokolské jednoty. Královédvorský sokolík by měl vycházet dvakrát do roka. Naším cílem je informovat členy i širokou veřejnost o našich aktivitách a úspěších. Zpravodaj lze získat v sokolovně.

14. 6. 2007 - 2. kolo mladších žákyň KP družstev a jednotlivců
Školní výlety a taneční show citelně zasáhly do řad našeho družstva. Ve 2. kole nastoupily pouze čtyři žákyně M. Hanzlíčková a A. Rutrlová a dvě hostující jaroměřské závodnice A. Freislebenová a P. Nováková. K hostování do chlapeckého družstva Sokola Jaroměř nastoupili J. Samek a M. Hejduk.

14. 6. 2007 - Krkonošský deník o úspěchu na přeboru ČOS
Krkonošský deník píše o úspěších našich starších žákyň a dorostenky na přeboru ČOS v sokolské všestrannosti.

12. 6. 2007 - Pro inspiraci v Dětenicích
Jelikož tábor na Ježkově klepe na dveře, rozhodli se táboroví vedoucí nasát trochu té středověké atmosféry na vlastní kůži a vypravili se do středověké krčmy v Dětenicích.

11. 6. 2007 - 3. kolo KP jednotlivců a družstev staršího žactva
10. 6. se konalo v Hradci Králové 3. kolo KP družstev a jednotlivců staršího žactva. Družstvo Sokola Dvůr Králové nastoupilo opět v oslabené sestavě, neboť zároveň s krajským přeborem probíhal přebor ČOS v sokolské všestrannosti.

11. 6. 2007 - Přebor ČOS staršího žactva, dorostu a dospělých
9. a 10. června se konal v Praze přebor ČOS v sokolské všestrannosti staršího žactva, dorostu a dospělých. Závodníci se sjeli z celé republiky, aby změřili své síly ve sportovní gymnastice, atletice, šplhu a plavání. Tělocvičná jednota Sokol Dvůr Králové n. L. zde opět měla své zástupce, kteří zároveň reprezentovali župu Podkrkonošskou-Jiráskovu.

7. 6. 2007 - Trutnovské gymnastky vybojovaly stříbro na MČR v Team - Gymu
Stříbro získala také naše gymnastka, Andrea Hysková, která cvičí v trutnovském družstvu.

7. 6. 2007 - Přečetli jsme v Krkonošských novinách
Krkonošský deník píše o našem úspěchu na přeboru ČOS v sokolské všestrannosti.

1. 6. 2007 - MČR v Team - Gymu
Naše gymnastky soutěžily v neděli 27. 5. na mistrovsví ČR v Team - Gymu a podařilo se jim vybojovat krásné 6. místo. K tomuto úspěchu jim blahopřejeme

1. 6. 2007 - 1. kolo krajského přeboru mladších žákyň I. stupně v atletice
30. května se konalo v Týništi n. O. 1. kolo KP družstev a jednotlivců v atletice. Po anabázi s rozbitým autobusem jsme se dostali do Týniště. Tentokrát byly naše závodnice velmi úspěšné.