Dnes je pátek 19. dubna 2024
a svátek slaví Rostislav, zítra slaví svátek Marcela.

7. 3. 2006 - Další fotografie ze šibřinek
Na našich cirkusových šibřinkách bylo k vidění plno krásných masek, podívejte se na fotografie Jana Bartoše.

5. 3. 2006 - Sokolské šibřinky se vydařily!
V neděli 5. března se konaly dětské šibřinky na téma "V cirkuse". Cirkusově vyzdobená sokolovna přivítala osmdesátku dětí a stejný počet rodičů. Celý program byl motivovám cirkusovými představeními, výborně nás jím provázela náčelnice jednoty Jitka Karešová v roli ředitele cirkusu. V cirkusovém programu se představily sportovní gymnastky, dorostenky, nechyběl ani výstup pana ředitele. Následovaly soutěže pro děti. V závěru předvedly gymnastky zvířecí tanec a pozvaly k tanci všechny děti. Podívejte se na fotografie P. Špatenkové.

2. 3. 2006 - Fotografie z nácviku skladby Výlet s aerobikem
25. 2. 2006 jsme se sešli v naší sokolovně s celky z Ostroměře a Nové Paky, abychom secvičili choreografii I. - III. oddílu. Cvičili jsme asi pěkně, protože nás Jíťa s Dášou chválily. Už se těšíme na společná vystoupení v Hradci Králové, Jičíně a Praze.

2. 3. 2006 - Ježkov 2006
Informace pro všechny, kteří se chystají na letošní tábor. Založili jsme novou e-mailovou adresu, kam nám můžete psát a posílat různé dotazy, postřehy a nápady.

23. 2. 2006 - Diváci zhlédli ukázky sletových skladeb
Na valné hromadě se představili cvičenci všech sedmi sletových skladeb, které se v naší jednotě nacvičují. Prohlédněte si fotografie Jana Bartoše.

23. 2. 2006 - Valná hromada královédvorského Sokola
Ve středu 22. 2. se sešli královédvorští sokolové na valné hromadě, aby zhodnotili činnost jednoty v loňském roce. Ve článku najdete nejen informaci o průběhu valné hromady, fotografie, ale i zprávu vzdělavatele a seznam oceněných cvičenců.

22. 2. 2006 - Fotky z nácviku skladby "To všechno odnes čas"
Ženy pilně nacvičují skladbu A. Maurerové "To všechno přines čas". V pondělí 20. 2. trénovaly na vystoupení.

22. 2. 2006 - Bratři Malí úspěšně reprezentovali Sokol na Přeboru ČOS
11. a 12. února se konal ve Studenci Přebor ČOS v běhu na lyžích, kterého se zúčastnili také zástupci naší jednoty. Lukáš Malý zíkal dva tituly přeborníka ČOS.

17. 2. 2006 - Nezapomeňte se včas přihlásit na tábor na Ježkově!!
Upozorňujeme zájemce o táboření na Ježkově ve dnech 15. - 29. 7. 2006, aby se včas přihlásili u vedoucích tábora.

17. 2. 2006 - XIV. všesokolský slet má svoji stránku!
Pro cvičence, ale i další příznivce hromadných vystoupení jsme připravili speciální stránku XIV. všesokolského sletu, kde najdete informace o našich sletových vystoupeních. Zatím zde najdete charakteristiky skladeb, které se v naší jednotě nacvičují, termíny našich vystoupení, programy sletových dní v Praze a programy sletových vystoupení 5. a 6. července 2006.

10. 2. 2006 - Fotografie z přeboru ČOS v Team - Gym
Podívejte se na fotografie z Přeboru ČOS v Team - Gym, kde naše děvčata získala 4. a 1. místo. Naše závodnice mají na sobě červené a fialové dresy.

7. 2. 2006 - Dětské šibřinky
TJ Sokol Dvůr Králové zve všechny děti na Dětské šibřinky, které se konají v neděli 5. března 2006 od 14 hodin v Sokolovně.

7. 2. 2006 - Alternativa pro chlapce, které nebaví kolektivní sporty
Pro chlapce, které nebaví hokej, fotbal, florbal ani další kolektivní sporty nabízíme uplatnění v oddílech atletiky, gymnastiky a sokolské všestrannosti. Bližší informace najdete na stránkách těchto oddílů.

5. 2. 2006 - Vzpomínka na zakladatele tábořiště Ježkov
Zakladatel tábořiště Ježkov, bratr Karel Ježek, řídící učitel, obětavý sokolský činovník a cvičitel z Doubravice, se narodil 29. května 1902.

29. 1. 2006 - Družstvo starších žákyň zvítězilo na Přeboru ČOS!
28. 1. se konal v Praze Přebor ČOS v soutěži Team-Gym. Naše jednota zde měla zastoupení v kategorii do 11 let a do 16 let. Mladším děvčatům se v tomto závodě nedařilo jako doposud a navíc citelně chyběla zraněná Kristýnka Malá. Po velkém boji děvčata nakonec skončila mezi osmi družstvy těsně na 4. místě se ztrátou 0,15 bodu na třetí družstvo. Starším žákyním se dařilo a jejich družstvo zvítězilo. Děvčata si tak vybojovala postup na mistrovství České republiky, které se bude konat na jaře. Děkujeme děvčatům za výbornou reprezentaci naší jednoty a blahopřejeme jim i jejich trenérkám Ilče, Janě a Jitce.

26. 1. 2006 - Redakce časopisu Sokol připravila stránky pro děti a juniory
Redakce časopisu Sokol připravila dvojstránku pro děti a mládež. Aby byl časopis dostupný dětem, můžete jej nalézt také na internetových stránkách. Zájemci se mohou také podílet na tvorbě časopisu.

26. 1. 2006 - Oddíl atletiky má svou vlastní stránku!
Všechny zájemce o atletiku upozorňujeme, že náš oddíl atletiky má svou stránku. Najdete zde informace o oddíle a také zprávy o našich loňských úspěších.

25. 1. 2006 - Program XIV. všesokolského sletu v Praze
Pro všechny zájemce o XIV. všesokolský slet v Praze, zde najdete program sletových dnů.

24. 1. 2006 - Oddíl žákyň má svou vlastní stránku!!!
Dobrá zpráva pro žákyně! Váš oddíl už má také svou vlastní stránku. Najdete tam informace o akcích, které již proběhly, ale především o akcích, které nás teprve čekají.

21. 1. 2006 - Královédvorští sokolíci byli úspěšní na župním přeboru v plavání
21. ledna se konal v Trutnově župní přebor v plavání, kterého se zúčastnilo 112 závodníků z devíti sokolských jednot ( DK, Úpice, Police nad Metují, Jaroměř, Česká Skalice, Hronov, Vlkov, Žireč, Červený Kostelec). Naše jednota se 30 závodníky byla opět nejpočetněji zastoupená. Naši závodníci předvedli dobré výkony a získali pro naše barvy 6 zlatých, 5 stříbrných a 7 bronzových medailí.