Dnes je neděle 2. června 2024
a svátek slaví Jarmil, zítra slaví svátek Tamara.

Zimní dvojboj – turnaj v nohejbale + stolním tenise ve Dvoře Králové nad Labem

V sobotu 26. 1. 2013 jsme se rozhodli uspořádat již druhý ročník Zimního turnaje v nohejbale trojic. Kapacita tělocvičny je omezená, čímž vznikaly dlouhé čekací časy na zápas, rozhodli jsme se o využití vedlejší haly. Zde jsme uspořádali souběžný turnaj ve stolním tenise. Proto jsme turnaj přejmenovali na „Zimní dvojboj“.

Na základě přihlášek se přihlásilo celkem 10 družstev z okolí + 2 družstva Sokol. Bohužel na prezentaci se jedno družstvo bez omluvy nedostavilo. Tuto situaci jsme vyřešili sestavením dalšího družstva ze zbývajících členů.

Po rozlosování do tří skupin se odehrály všechny zápasy a všechna mužstva postoupila do vyřazovacích bojů. Přímo postoupil Božkov-družstvo Sokola (Mach, Pavelka, Drábek). Družstva Sokol I +II se o další postup musela utkat s dalšími protivníky. Družstvo Sokol I(Jizba, Rejl,Magáň) po náročném zápase ve třech setech zvítězilo a postoupilo do dalších bojů. Bohužel sestavené mužstvo Sokol II (Klimeš, Michálek, Jizba,Magáň)nestačilo na svého protivníka a vypadlo.
V bojích o postup mezi poslední čtyři mužstva jsme již neměli štěstí a obě mužstva vypadla. Tímto jsme obsadili 5÷8 místo.

První tři místa obsadila družstva Třemešná 1, 2 a 3. Na čtvrtém skončili Fialky.
Turnaje ve stolním tenise se postupně zúčastnili téměř všichni přítomní. Hrálo se systémem nasazení do dvou pavouků a na jednu porážku. Zde se projevily zkušenosti některých hráčů se soutěžemi. Ti hladce postupovali v obou pavoucích, až se potkali ve finále.

Celý turnaj ve stolním tenise vyhrál hráč Fialek – V. Kábrt.
Vítězem „Zimního dvojboje“ se stal po zásluze hráč Fialek – V. Kábrt.

Tímto chci poděkovat všem členům za pomoc při pořádání tohoto turnaje a Sokolu za zapůjčení obou tělocvičen.

Hlavně chceme poděkovat Radce Jizbové s rodinou za zajištění občerstvení.

Již se těšíme na příští ročník!

Za oddíl Nohejbalu