Dnes je pátek 3. května 2024
a svátek slaví Alexej, zítra slaví svátek Květoslav.

Oddíly sokolské všestrannosti a atletiky přijímají nové členy

Atletika

Do oddílu atletiky se mohou přihlásit děvčata a chlapci od 1. třídy. Zaměřujeme se na všestranné rozvíjení pohybových schopností. Snažíme se o rozvoj rychlosti, obratnosti i vytrvalosti. Učíme se běžeckou abecedu, posilujeme, protahujeme se, trénujeme jednotlivé atletické disciplíny, chodíme běhat a hrajeme různé hry. Děti se pravidelně zúčastňují župních přeborů v atletice, přespolním běhu a desetiboji, dále přeborů ČOS v přespolním běhu a v atletice a také krajských přeborů družstev a jednotlivců. Děti se účastní také dalších akcí pořádaných jednotou – šibřinek, akademií, výletů, vycházek a letních táborů.

Na podzim nás čekají závody v přespolním běhu, desetiboji a další akce.

Atletika zahajuje tréninky již ve středu 6. 9.

Oddíl předškolních dětí

Oddíl předškolních dětí navštěvují děti, které dovršily 4 roky a vydrží celou hodinu bez rodičů.

Náplň: Průpravná cvičení, napodobivá cvičení s říkadly, cvičení s náčiním i na nářadí, cvičení s hudbou, závodivé hry, tanečky a soutěže.
Děti se účastní župních přeborů ve sportovní gymnastice a atletice, župního desetiboje a přespolního běhu. Děti mají možnost účastnit se i dalších akcí, např. šibřinek, výletů, akademií, běhu Terryho Foxe.

Na podzim nás čeká výlet, závody v přespolním běhu, desetiboji a další akce.

Předškoláci zahájí cvičení v pondělí 11. 9.

Oddíl všestrannosti žactva

Oddíl je určen pro děvčata a chlapce od 1. třídy.

Náplň: V oddíle žactva se zaměřujeme na všestranné rozvíjení správného držení těla, rozvoj rychlosti, obratnosti, posilování, cvičení vytrvalosti a protahování. Věnujeme se nácviku jednotlivých prvků na nářadí, rozvíjíme dovednosti cvičení s různým náčiním (míče, švihadla, gymbaly, medicinbaly, tyče, činky, obruče atd.). Žákyně se pravidelně zúčastňují přeborů župy v plavání, lyžování, sportovní gymnastice, šplhu, atletice a přespolním běhu. Žákyně se účastní také dalších akcí pořádaných jednotou – šibřinek, akademií, výletů, vycházek a letních táborů.

Na podzim nás čeká výlet, závody v přespolním běhu, desetiboji a další akce.

Neváhejte a přijďte mezi nás!!!

Více informací najdete na internetových stránkách jednotlivých oddílů.